Dubai ve Tatil 

Dubai tatil için çok güzel bir şehirdir. Özellikle her mevsim güneşli olması nedeniyle ve Türkiye'ye yakınlığından dolayıTürk gezginler için çok avantajlıdır. En iyi mevsimler Ekim  ve Nisan arasıdır. Geldiğinizde ise,  yaklaşık 3 gün içinde tümDubai'yi gezme şansınız bulunmaktadır.

Dubai’de Ne Yenir ? 

Dubai'de hem Arap hem de dünya mutfağından tatlar bulmak mümkün. Dubai mutfağına ait yöresel tatları ve Dubaigezinizde  tatmanız gereken yemekler ise şu şekilde ;
Matchbous Makbus ; Baharatlı kuzu eti pirinçle beraber pişirilir ya da yine balık eti güvençle pişirilir. Dubai yerel halkının çok sevdiği ve en popüler yemeklerinden biridir.
Ghuzi ; Arap mutfağında baharat çok kullanılır. Etli yemekler de en çok tercih edilenler arasında yer alır. Gelenekselbedevi yemeklerinden biri olan Ghuzi, baharatlı ve bademli pirinç pilavı üzerine kuzu eti konulmasıyla pişirilen bir yemektir.
Ful Madames Mısır kahvaltısı ; Domates sosu ve soğanla pişirilen kuru fasulyeden yapılır. Genelde yoğurtla ikram edilir.
Balık Dubai deniz kenarı bir yer olduğu için balık önemli bir besin kaynağıdır. Balık genelde kömür ızgarasında pişirilir.OrfozUskumru ve tekir balığı en çok tercih edilen balık türlerindendir.
Falafel ; Nohut ve susam karışımıyla oluşturulan köfteler kızartılarak servis edilir. Falafel denilen bu köfteler, pitaekmeği arasında yeşillik ve tahinli sos halinde dürüm yapılarak da servis edilir.
Shurba addis ; Dubai halkının tükettiği ve çok sevdiği bir çorba türüdür. Bir tür mercimek çorbasıdır. Baharatı boldur.
Umm Ali ; Dubai’nin en meşhur tatlılarının başında Umm Ali denen yani Ali’nin annesi anlamına gelen bir tatlı türü bulunur. Ekmek pudingine benzer bu tatlının üzerine genelde dondurma konularak servis edilir.
Hurma ; Dubai’de yetişen yegane meyvelerden biridir. Dubai’de satılan neredeyse tüm meyve ve sebzeler yurtdışından gelmektedir. Hurma ise bu topraklarda yetişir.

Dubai Nerede?

Yedi emirlikten oluşan Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkent Abu Dhabi'den sonra ikinci büyük emirliği olan DubaiOrta Doğu Arap yarımadasının doğusunda Basra körfezinde yer almaktadır. uçakla yaklaşık 4 saatlik bir mesafededir,EmiratesTürk Hava YollarıFly Dubai ve Air Arabia'nın İstanbul'a uçuşları vardır.

Dubai ve İklim

Dubai'de  güneşli hava mevcuttur, kış döneminde 30 derecenin altına düşen hava,  yaz döneminde sıcak ve nemlidir. 

Dubai ve Kurallar

Dubai oldukça modern, farklılıkların hoşgörüyle karşılandığı bir şehirdir. Yolda yürürken beyaz kıyafeti içerisinde yerel bir kişiyi, takım elbisesiyle dolaşan bir işadamını, siyah çarşafla gezen bir kişiyi, denizden yeni çıkmış bir gezgini, yerel kıyafetleriyle dolaşan bir hintliyi ve daha dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz yüzlerde ülke vatandaşını birbirlerine saygı içerisinde görebilirsiniz. Kıyafet ve giyim kuşama karışılmamaktadır. İçki konusunda da bilinenin aksine birçok otel ve barda alkollü içki bulunmaktadır ama halka açık mekanlarda içki satılmamaktadır. Ama unutulmamalıdır ki bu kurallar Dubai'de geçerlidir.
 
 
Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür. Designed by Dolunay Yazılım