Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında bilgilendirme
.

Yılbaşına Özel Uçaklı Kapadokya Göreme Gece Turu 2 Gece 3 Gün

31 Aralık - 2 Ocak

Ara


1. Gün
KAYSERİ – ERCİYES DAĞI – HONAT HATUN TÜRBESİ – DÖNER KÜMBET - GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ GECE TURU
Turumuz; Türk Havayolları İstanbul HL– Kayseri 07:45 uçuşu ile başlamaktadır. İstanbul havaalanı için, kullanmak isteyen misafirlerimiz için; 03.30 Kartal Yemek Center Önü, 04.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı, 04.30 Şişli Merkez Ofis Önünden hareket eden ücretsiz servislerimiz bulunmaktadır. (Servis saatleri uçuş saati değişikliğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Uçaklı turlarda, tur öncesi servis saati bilgilendirilmesi yapılmaktadır.) Servis kullanmayıp, havaalanına kendi imkânlarıyla gelen misafirlerimizin en geç saat 06.00’da İstanbul Havalimanı’nda olması gerekmektedir. Havaalanında nüfus cüzdanı / ehliyet ile uçuşumuz için check-in işlemlerimizi yaptıktan sonra Kayseri’ye hareket ediyoruz. Kayseri’de alacağımız serbest sabah kahvaltısının ardından gezimize başlıyoruz. Kayseri Surları ve Kalesi geniş bir alana sahiptir. Bu alan içerisindeki gezimizde,  Roma İmparatoru III. Gordianus zamanında (M.S 238–244) inşa edilmiş olan Kayseri Kalesi’ni (İç Kale, Kuyumcular Çarşısı, Kale Camisi) Cumhuriyet Meydanı'ndaki Saat Kulesi’ni,  Mahberi Honat Hatun Külliyesi’ni ve Döner Kümbet’i göreceğiz. Sonrasında İç Anadolu Bölgesi’nin en yüksek dağı olan ve 12 ay boyunca karı hiç erimeyen Erciyes Dağı'na hareket ediyoruz. Erciyes Dağı’nda vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize varıyoruz. Otelimizde vereceğimiz kısa bir molanın ardından farklı bir deneyim için Göreme Açık Hava Müzesi'ne hareket ediyoruz. Sadece bizim için açık tutulan Göreme Açık Hava Müzesi'ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Burada vereceğimiz molanın ardından otelimize geri dönüyoruz. Akşam eğlenmek için Türk Gecesine gidiyoruz (Ekstra).
Sabah Kahvaltısı: Restaurant: Serpme Kahvaltı Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Kapadokya Utopia Cave Otel, Vb.
Rota: Kayseri İçi (40 km) Kayseri – Erciyes – Kayseri (90 km) Kayseri – Nevşehir (70 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 200 Km
Otele Giriş Saati: 18.00
2.Gün
ŞARAP MAHZENİ – PAŞABAĞ – MUSTAFAPAŞA – SOBESSOS ANTİK KENTİ - ÇAVUŞİN – DERVENT VADİSİ - ÜRGÜP
Turumuzun ikinci gününde, kahvaltı öncesinde dileyen misafirlerimiz Balon Turuna veya ATV Turuna katılma imkanı bulabilirler. Kahvaltı sonrasında, Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafapaşa’ya gidiyoruz. Rehberimiz eşliğinde köy gezimizin ardından Kapadokya bölgesindeki nadir bilinen ve bilimsel kazıların yapıldığı antik kentten biri olan Sobessos Antik Kentini ziyaret ediyoruz. Antik kentte göreceğimiz yerler ise: Roma Hamamı, Mozaik Tabanlı Toplantı Salonu, Kilise olacaktır. Antik kent gezimizin ardından Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Sonrasında Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp alışveriş molası veriyoruz. Sonrasında Çavuşin Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisi ardından otelimize hareket ediyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Uranos Restaurant: Set Menü Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Kapadokya Utopia Cave Otel, Vb.
Rota: Bölge İçi Gezileri (80 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 80 Km
Otele Giriş Saati: 18.00
3.Gün
YER ALTI ŞEHRİ – NEVŞEHİR KALE MAHALLESİ - ESKİ YAŞAM ALANLARI - GÜVERCİNLİK VADİSİ - GÜRAY MÜZE - AVANOS
Turumuzun üçüncü gününde; otelimizde alınan sabah kahvaltı sonrasında, ilk durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabilmesi amacıyla yapılmış olan Özkonak yeraltı şehri gezimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında ise son dönemde açılmış olan Nevşehir Kalesi eteklerindeki kayalara oyulmuş eski yerleşim alanını ziyaret ediyoruz. Burada göreceğimiz yerler ise; Yeraltı şehri, Kaya Camii, Bezirhane, Eski Kaya Evleri Vsr olacaktır. Sonrasında bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi’ni (Panoramik) ve Güvercinlik Vadisini göreceğimiz bir noktada fotoğraf molası vereceğiz.  Ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’da Kızılırmak’ı görüp, kısa bir molanın ardından bölgenin en eski çanak çömlek atölyelerinden biri olup yanında da müzesini barındıran tek yer olan Güray Çömlekçiliğe uğruyoruz.  Müzenin ilk çömlek ve seramik müzesi olmasının yanı sıra özel olmasını sağlayan bir diğer niteliğiyse kayadan oyma ve yerin 15 metre altında yer alan 1500 metrekarelik alana yayılmasıdır. Çömlek atölyesinde Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Ardından Kayseri şehir merkezine hareket ediyoruz. Şehir merkezinde alışveriş yapmanız için serbest zamanın ardından Kayseri Havalimanı’na hareket ediyoruz. Türk Havayollarına ait uçağımıza binerek İstanbul’a ulaşıyoruz. İstanbul havaalanından kullanmak isteyen misafirlerimiz için Şişli, Kadıköy, Kartal için servislerimiz bulunmaktadır. Servislerimizle sizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki Tatilsa organizasyonunda görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşçakalın
Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR. DÖNÜŞ GÜNÜ
Rota: Nevşehir – Çevre Gezileri (50 km) Nevşehir - Kayseri (70 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 120 Km
Toplam Tur Mesafesi: 400 Km

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)
TÜRK GECESİ
Kapadokya bölgesine has olan, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik mekânlarda gerçekleştirilen eğlencede, ülkemizin her yöresine ait halk dansları sergilenmekte ve oryantal sahne almaktadır. Çeşitli müzik gösterilerine, animasyonlara ve eğlencelere de yer verilen gecede sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek ve onlara uygun mezeler ikram edilmektedir.
BALON TURU
Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk arası sürecek turumuz otelinize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız, siz saygıdeğer konuklarımızı otelinizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, konuklarımız açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumuna yakın uçuşa başlarlar. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş süresince balonumuz ile yaklaşık 1000 feetlik yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneş doğumunu izleme fırsatı verir. Ayrıca vadi içlerine girerek peribacalarını ve vadi manzaralarını seyretme, fotoğraf çekme ve video kaydı imkânı sunar. Uçuş sonunda konuklarımız için şampanyalı bir kutlama yapılır. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. Tüm balon uçuş macerası yaklaşık 3 saat sürmekte olup, sabah 8 civarında konuklarımız tekrar konakladıkları otellerine veya gezi noktasına bırakılacaktır.
ATV TURU
GDL Tour firmasından hizmet alıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 45 - 60 dk arası sürecek turumuz otelimize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız, siz saygıdeğer konuklarımızı otelinizden alarak kalkış alanına getirir. Burada alacağımız hafif bir kahvaltının ardından ATV araçlarımıza binerek otobüslerle ulaşılamayan vadi içlerine giriş sağlanır ve enfes manzaraların fotoğraflanması sağlanır. ATV turumuzda yoğun olarak girilen vadiler; Aşk Vadisi, Keşişler Vadisi gibi etkileyici vadiler olacaktır.
BÖLGEDEKİ ALIŞVERİŞ YERLERİMİZ
Halı İçin Bazaar 54, Onyx Taşı İçin Sayan Onyx Taş Atölyesi, Çanak Çömlek İçin Chez Ali Çömlekçilik, Şarap İçin Turasan Şarapları
GECE TURLARI
Gece Turları ve Diğer Ekstra Turlar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak Gerçekleştirilir.
İKLİM
Bölgenin çevresi yüksek dağlarla çevrili olduğundan, denizlerin nemli ılıman havası bölgeye sokulamaz. Bu nedenle bölgede, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı karasal iklim hâkimdir. Bölgede, doğuya doğru gidildikçe yüksekliğin artmasına bağlı olarak karasallık derecesi artar ve kış sıcaklıkları çok düşük değerlere ulaşır. İç Anadolu, ülkemizin en az yağış alan bölgesidir. Ortalama yağış 400 mm civarındadır. Bölge, en fazla yağısı ilkbahar aylarında sağanak halinde alır. En kurak mevsim yazdır. Yazların kurak olması ve yaz kuraklığının erken başlaması sebze türü bitkiler üzerinde olumsuz etki yapar. Bölgenin ve ülkemizin en az yağışlı yeri Tuz Gölü çevresidir(320 mm) .Yağışların azlığı bölgenin deniz etkisine kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Denizden gelen nemli hava kütlesi, nemini, dağların denize bakan yamaçlarında yağış halinde bırakır. İç Anadolu Bölgesi'ne doğru eserken artık kurudur. 
 
MIDIBUSLER
ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
MINIBUSLER
MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs  Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.
TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

*  Otellerde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
*  Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım
* Tatilsa Güvencesi
* Hijyen Seti
*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
*   2 Sabah Kahvaltısı
*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*  Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Biletleri
*  Gidiş - Dönüş Havaalanı Servisleri
*  Göreme Açık Hava Müzesi Gece Turu Giriş Ücreti

*  Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri
*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*  Tüm Özel Harcamalar
*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
*  Müze Giriş Ücretleri

Tatilsa Danışmanı Online
Bize Whatsapp'dan Yazın