Yılbaşı Bükreş Transilvanya Turu

3 gece 4 gün Türk Havayolları ile

Ara


1. GÜN İstanbul Havalimanı – Bükreş Otopeni (31/12/2019)

06:15 – İstanbul Havalimanında Buluşma 

Misafirlerimiz İle Buluşmamızın Ardından Check-in İşlemlerimiz Sonrası Türk Havayolları Tarifeli Seferi TK1043 le 08:15 Bükreş Uçuşumuzu Gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 1 Saat 10 Dak. Uçuşumuzun Ardından Yerel Saat İle 08:40 Bükreş Otopeni Havalimanına İniş Yapıyoruz Alanda Bekleyen Özel Aracımız İle Romanya’nın Başkenti Aynı Zamanda Doğunun Paris’i Diye Hafızalara Kazınan Bükreş’e Hareket Ediyoruz . Şehire Ulaşmamızın Ardından Şehir Turumuza Başlıyoruz. Bükreş'i Yakından Tanıma Fırsatı Bulacağımız Bu Turumuzda; İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro. Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” , Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK heykeli , Garnizon binası , Bükreş Tarih Müzesi , Eski Şehir , Stravros Kilisesi , Unirii Meydanı  görülecek yerler arasındadır. Tur Programımızın Ardından Otelimize Geçiş Yapıyoruz . Konaklama Bükreş Şehir Merkezindeki Hotelimizde. 

YILBAŞI PROGRAMLARI ; BUKRESTE TUM HALKIN KATILIMI ILE BELEDIYE TARAFINDAN ORGANIZE EDILEN YILBASI KUTLAMALARINA KATILABILIR VEYA BUKRES ESKI SEHIRDE BULUNAN BIR COK RESTORANTA REZERVASYONLARINI YAPTIRABILIR.

2. GÜN BUKRES – V.TARNOVO (01/01/2020)

Sabah Hotelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olrak Duzenlenecek Olan Veliko Tarnova Turuna Katılabilirler. (50€ Bu Program İçin Minumum 2 Girişli Vize Veya Schengen Vizesi Gerekmektedir.) Bükreş’ten Hareket İle Romanya – Bulgaristan Sınır Kapısı Olan Girgiu ( Yergökü) Sınır Kapısına Ulaşıyoruz. Pasaport İşlemlerimizin Ardından 1952 Yılında İnşa Edilmiş Olan Altından Avrupa’nın 2. Büyük Nehri Olan Tuna Nehrinin Aktığı Çift Katlı Dostluk Köprüsü Üzerinden Geçerek Bulgaristan’a Geçiş Yapıyoruz. İlk Durağımız Bir Dönem Dobruca Bölgesinin Başkenti Olarak’ta Bilinen Aynı Zamanda Osmanlı Döneminde En Büyük Levend Tabyasına Sahip Rusçuk Kasabası Kaşılayacak Rusçuk Kasabasını Panoromik Olarak Geçtikten Sonra Asıl Hedefimiz Olan Yantra Nehri Üzerine Kurulmuş Olan I.Bulgar Devletinin Başkenti V.Tarnova’ya Geçiyoruz. Klasik Şehir Turumuzun Ardından Misafirlerimizin Şehri Yakından Tanımaları Adına Serbest Zaman Veriyoruz. Rehberimizin Belirleyeceği Saate Buluşarak Geri Dönüş Yolculuğumuza Başlıyoruz . Bükreş Ulaşmamızın Ardından Hotelimize Geçiş Yapıyoruz. Konaklama Bükreş’te Bulunan Hotelimizde

3. GÜN Sinaia – Bran – Brasov – Bukreş (02/01/2020)

Sabah Hotelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Transilvanya Şatolar Turuna Katılabilirler (Drakula Şatosu – Peleş Sarayı – Brasov 70 € ) Ekstra Programımız İçin  Romanya Transilvanya Bölgesine Hareket Ediyoruz. Bölgeye Varışımızın Ardından  Romanya’nın En Can Alıcı Noktası Ve Şatoları İle Hafızalara Kazanan ‘’TRANSİLVANYA&ŞATOLAR’’ Turumuza Başlıyoruz. Müthiş Doğal Ve Tarihi Güzellikleri İçinde Barındıran Turumuza İlk Olarak Avrupa’nın En Güzel Şatolarından Biri Olan Peleş Sarayı Ziyareti İle Başlıyoruz. Burayı Ziyaret Ettikten Sonra Bran Şehrine Hareket Ediyoruz Ve Burada Osmanlı Tarihinde Kazıklı Voyvoda Olarak Bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula Filmlerine Konu Olmuş Ve Vampir Efsanesinin Doğduğu Gizemli Drakula Şatosunu Ziyaret Ediyoruz. Misafirlerimiz Burada Meşhur İsli Peynirin (Kaşkaval) Tadına Bakabilirler Ve Hediyelikçilerde Alışverişlerini Yapabilirler. Sonrasında Tarihi Güzellikleri Ve Kafeleri İle Ünlü Braşov Şehrine Hareket Ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko Üslubunda İnşa Edilmiş Tarihi Yapıların Yer Aldığı Bu Güzel Şehirde Kara Kilise, Şehir Surları, Korunmuş Dar Sokakları  Başlıca Göreceğimiz Yerler Arasındadır.  Tur Programımızın Ardından Bükreş Geri Dönüş Yapıyoruz.   Konaklama Bükreş Şehir Merkezindeki Hotelimizde. 

4. GÜN Bukreş – İstanbul (03/01/2020)

Sabah Hotelimizden Alacağımız Kahvaltının Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Nikolay Çavuşeksku Evi Ve Köyler Müzesi Turumuza Başlıyoruz. İlk Ziyaret Noktamız Nikolay Çavuşesku Tarafından Yaptırılan  2016 Yılında İlk Defa Müze Olarak Ziyarete Açılan Çavuşeskuların Evini Ziyaret Ediyoruz. Çavuşesku Evi Sonrası Romanya’nın Her Bölgesinden Getirilen Köy Evlerinin Sergilendiği Açık Hava Müzesi Olan Köyler Müzesi Turuna Katılabilirler  (45 €). Ekstra Tur Programımızın Ardından Bükreş Otopeni Havalimanına Transferimizi Gerçekleştiriyoruz. Pasaport Ve Bagaj işlemlerimizin Arından 21:10 Türk Havayollarının TK1046 Tarifeli Seferi İle İstanbul’a Uçuşumuzu Gerçekleştiriyoruz. Yerel Saat İle 23:50 İstanbul Havalimanına Ulaşmamızın Ardından Tur Programımızı Sonlandırıyoruz. 

THY ile Gidiş Dönüş Uçak Bileti

20 kg Bagaj hakkı

Alan vergileri

Program Dahilinde Panoramik Şehir Turları Ve Transferleri

3 Gece 4* Şehir merkezi Kahvaltı Dahil Konaklama

Hotel Ve Şehir Vergileri

Tatilsa Türkçe Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

MULTİ SCHENGEN VİZESİ 120 Euro (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR). 

Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 

Otelde alınan ekstralar. 

Tüm kişisel harcamalar 

Öğle ve akşam yemekleri 

Şöför ve rehber bahşişleri

Yurtdışı çıkış vergisi  (Seyahat tarihinden önce anlaşmalı bankalara kişiler tarafından ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması yada alanda alınması tavsiye edilir.)

Seyahat Koruma Paketi ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için sür prim uygulanmaktadır.)

Ek Bagaj Ücretleri 

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür. Designed by Dolunay Yazılım