Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında bilgilendirme
.

Vizesiz Lviv Turu (PGS)

Ara


1.GÜN İSTANBUL – LVİV

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuştan 4 saat önce hazır bulunma. Check-in ve bagaj işlemlerini takiben Pegasus Havayollarının PC 420 tarifeli seferi ile 16:40’da  Lviv’e hareket . Yerel saat ile 18:40’da  varış. Bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2. GÜN LVİV

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Lviv şehir turu için otelimizden ayrılıyoruz. II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapılmış ve bugün hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Avrupa şehridir. Rus yönetiminde hiç kalmamış olan bu şehir, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturur. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve 4 katlı satış merkezinde serbest zaman ve sonrasında kahve fabrikasını(kahve madeni) ziyaret ederek kahve molası veriyoruz. Turumuzun bitiminden sonra otelimize transfer.

Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan yarım günlük Bira Fabrikası & Shevcenko Ormanı veya yarım günlük Arsenal Silah Müzesi, Eczacılık Müzesi, Lychakiv Mezarlığı turuna katılabilirler.

 • Bira Fabrikası & Shevcenko Ormanı Turu  - Kişi Başı 30 Euro

1715 yılında kurulan bir bira fabrikasının içinde yer alan müzede tarihi bira şişeleri, bira yapılan fıçılar, bira bardakları sergilenmekte olup, bu müzede bira üretim aşamalarını da yakından görebiliyor ve bira tadımı yapabiliyorsunuz. Daha sonra Shevcenko ormanına gidiyoruz.

Ormanının içerisinde açık hava müzesi olarak tasarlanan Batı Ukrayna’nın farklı köylerinden sökülerek burada yeniden kurulmuş köylülerin yaşamını anlatan ve ağaçtan yapılmış 120 adet yapı, 6 tahta kilise bulunmaktadır. Ukrayna’nın tüm köylerinden derlenerek hazırlanmış bu yerde modern hayata ait herhangi bir şey bulunmamaktadır. Ukrayna ahşap köy mimarisini yakından tanıma fırsatı bulduğumuz bu yerde, ahşap kulübelerin içerisinde yöresel ev eşyaları, el aletleri, el sanatları ve tarım aletlerini görebilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer.

Dahil Olan Hizmetler : Transfer, Rehberlik, Giriş Ücretleri, Bira Tadımı

 

 • Arsenal Silah Müzesi, Eczacılık Müzesi, Lychakiv Mezarlığı Turu-  Kişi Başı 20 Euro

Bu turumuzda ilk olarak Arsenal Silah Müzesine gidiyoruz.   Şehir Savunması için silah imalatı, cephane üretim ve depolama işlemleri için kullanılan bina Rönesans döneminin izlerini taşımaktadır. Ukrayna’nın tek silah müzesi olan Arsenal Silah Müzesinde Orta çağ askeri ve halk giyiminden orjinal ateşli silahlar, kılıçlar, tüfekler, toplar, mermi kovanı ve çekirdekler, dönemin savaşlarında bölgede savaşan Avrupa, Asya ve Afrika ‘lı insanlara ait eşyalar sergilenmektedir. Daha sonra  Lviv Eczane Müzesine giderek  tarihi yapısı ve önceki dönemlerde ilk eczaneciliğin nasıl yapıldığına dair sizi tarihi bir yolculuğa çıkartıyoruz.  O dönemde ilaç sanayisi olmadığı için Eczanede sadece bazı ihtiyaçlar için sağlık malzemesi satılıyordu.   Günümüzde içeri girildiğinde halen daha aktif eczacılık hizmeti veren bu müzede kimyagerlerin kullandığı teraziler, eski kasalar, taştan yapılmış çeşitli eczane harçları, tabletleri ve hapları yapmak için kullanılan ilk el aparatlarının örnekleri  sergilenmektedir. Son olarak  Lychakiv Mezarlığına gidiyoruz. 1787 yılında beri var olan ve her bir mezar taşının ayrı bir sanat eseri olduğu Lychakiv mezarlığı, bildiğimiz mezarlıklardan farklı olarak 3000’den fazla mezartaşı ve mabete ev sahipliği yapan açık hava heykel müzesi olarak görülmektedir. Lviv’in tüm önemli kişiliklerinin edebi istirahatgâhı olan mezarlık Doğu Avrupa’nın en gösterişli açık hava heykel sergilerinden biridir. Turumuzun ardından otelimize transfer.
Dahil Olan Hizmetler : Transfer, Rehberlik, Giriş Ücretleri

3. GÜN LVİV

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest.

Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük öğle yemekli Şatolar  turuna katılabilirler.

Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek olan Ukrayna Gecesi turuna katılabilirler.

 

 • Şatolar Turu  ( Öğle Yemekli) -  Kişi Başı 50  Euro

Olesko Şatosu;  14. yüzyıldan kalma Olesko Şatosu, ünlü mimari bir anıt olarak günümüze ulaşmıştır. İlk kuruluş amacı bölge savunması için olsa da 15. yüzyılın ikinci yarısından sonra Magnat ailesinin rezidansı olarak hizmet vermiştir. 1951 yılında yıldırım düşmesinden dolayı çıkan yangında enkaza dönüşmüş. 1975 yılında tekrar tadilat yapılan şato, Lviv Sanat Galerisi’ne ait sergi alanı olarak hizmet vermeye başlamış. İçinde bir çok tablo, heykel ve antik eşya bulunan şato, turistlerin oldukça ilgisini çekiyor.
Podgoretskiy Şatosu;  1635-1640 yıllarından Getman Stanislav Konetspolskogo tarafından üç taraftan derin bir hendekle çevrelenmiş,  heykeller ve korkuluklarla dolu bir teras inşa ettirilmiştir. Giriş, iki sütunlu bir portala benzeyen büyük bir kemerle dekore edilmiştir. Zarar görmeden günümüze kadar kalan Şato’da Dartanyan ve Üç Silahşörler filmi çekilmiştir. Turumuzun ardından otelimize transfer.
Dahil Olan Hizmetler : Transfer, Rehberlik, Öğle Yemeği, Giriş Ücretleri

 

 • Ukrayna GecesiKişi Başı 40 Euro

Lviv’in yerel bir restaurantında alacağımız akşam yemeği esnasında hem Ukrayna mutfağının lezzetlerini tadacağınız hem de Ukrayna’lı müzisyenler ve şarkılar  eşliğinde eğlenceli ve keyifli bir akşam yaşayacaksınız.
Dahil Olan Hizmetler : Transfer, Rehberlik, Akşam Yemeği

4. GÜN LVİV – İSTANBUL

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelde buluşma ve Lviv Havalimanına transfer. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC 421  tarifeli seferi ile saat 19:35’de  hareket. Yerel saat ile 21:35’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
20.08.2021 / 23.08.2021
()
3* Reikartz Dworzec Hotel vb. ( Yarı Merkezi)
299.00EUR
349.00EUR
299.00EUR
4* Reikartz Mediavale Hotel vb. (Merkezi)
329.00EUR
389.00EUR
329.00EUR

VİZE BİLGİSİ

 • Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmamaktadır. Yeni çipli kimlik ile ülkeye pasaportsuz olarak da girişi yapabilirsiniz. Ancak min.6 ay geçerli pasaport’a sahip iseniz ülkeye pasaport ile girmenizi öneririz.

 

 • Ukrayna'ya seyahat edecek  reşit olmayan yolcularımızın Ukrayna'ya yeni kimlikle seyahat edebilmesi için kimliğin resimli olma koşulu bulunmaktadır. Resimli kimlik bulunmayan katılımcılar pasaport ile ülkeye giriş yapmaları gerekmektedir.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

*** Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 

*** Kademeli fiyatlandırma uygulanmakta olup, gün içerisinde fiyat değişebilmektedir.

***Katılımcının, tur hareket tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptaller de cezasız iptal hakkı bulunmaktadır, 29-15 gün arasında ki iptallerde % 50 ceza ile iptal edilebilir, 14 günden daha az kalan iptallerde  % 100 ceza ile iptal uygulanmaktadır.

*** Acentenin, yeterli katılım sağlanamaması durumunda tur hareketinden 21 gün önce, katılımcıya bilgi verilmesi şartıyla iptal etme hakkı bulunmaktadır.

*** Fuar, Kongre, Konser veya özel etkinlik gibi dönemlerde otellerimiz yukarıda belirtilen km.lerden daha fazla, merkeze daha uzak olarak kullanılabilecektir. Böyle bir durum gerçekleşmesi halinde turun hareketinden 10 gün önce tarafınıza bilgi verilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen turlardır.

***Ekstra turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

*** Ekstra tur ücretleri tur esnasında rehbere ödenir.

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

 

                    UKRAYNA  //  COVİD-19 KURALLARI
***Belirtilen kurallar ve kısıtlamalar  şu anda geçerli olup, değişiklik oldukça bilgiler güncellenecektir.

 • Ukrayna’ya girişte 72 saat içinde yapılmış olan PCR- negatif test sonucunu ( İngilizce) ibraz etmeleri gerekmektedir.  ( ikinci bir açıklamaya kadar)
 • Türkiye’ye girişte 72 saat içinde yapılmış olan PCR – negatif test sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir.  ( ikinci bir açıklamaya kadar)

*** Türkiye’ye  girişten en az 14 gün önce aşı yaptırıldığına ve/veya Covid-19 hastalığının son 6 ay içinde geçirildiğine dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz edenlerden ayrıca negatif sonuçlu PCR testi raporu ibrazı talep edilmeyecek ve bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmayacaktır. Bu ülkelerden Türkiye’ye girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığın geçirildiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat öncesinde yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı yeterli görülecektir. 

 • Türkiye’ye girişte uçuş öncesi son 72 saat içerisinde register.health.gov.tr  sitesi üzerinden yayınlanan giriş formunu doldurması gerekmektedir. ( ikinci bir açıklamaya kadar)
 • Ukrayna’ya girişte T.C. vatandaşlarının Covid-19’u kapsayan ve Ukrayna’da geçerli olan Seyahat sigortası yaptırmaları zorunludur. Ülkeye giriş esnasından bu belgeyi ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Ukrayna’da kapalı mekanlarda maske takma zorunluluğu bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

UKRAYNA’YA GİRİŞ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Türkiye Cumhuriyeti ile Ukrayna arasında imzalanan Vize Muafiyeti Sözleşmesi kapsamında Türk Vatandaşlarını, geçerli pasaport veya yeni çipli T.C. Kimlik Kartlarıyla vizesiz olarak Ukrayna’ya seyahat edebilmektedirler. ( Sınırda uzun süren işlemlerde beklememek için var ise pasaport ile giriş yapılması önerilir.)
Ukrayna hükümeti ayrıca ülkeye giriş esnasında aşağıda ki belgeleri de talep edebilmektedir. Belirtilen belgeleri mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

 • Gidiş –Dönüş Uçak Bileti
 • Konaklama yapacağı otelden alınmış olan onay  yazısı  
 • Seyahat için yeterli miktarda döviz bulundurulması / belgelenmesi ( Hesaplama : Kalış Süresine ilaveten +5  gün daha eklenir. Her gün için kişi başı 50 USD bulundurulmalıdır.)  (Örneğin; Ukrayna da 3 gün kalacak ise; 3 +5 *50 USD = 400 USD tutarında ki paranın ibraz edilmesi gerekmektedir. Kredi kartı ibrazı kabul edilmemektedir.

 

Bu belgelerin eksiksiz olması ülkeye giriş garantisi sağlamamaktadır. Ukrayna makamlarınca giriş kapılarında yapılan kontroller esnasında girişe izin verilmemesi ihtimali mevcuttur . 

Bu konuyla ilgili oluşabilecek  olumsuz bir durumda acentemiz sorumlu değildir.

Ukrayna ziyaret edecek misafirlerimize,  yukarıda ki hususlara  ait bilgilerin verilmesini  ve bu konu da gereken özenin  gösterilmesi rica olunur.

 • Pegasus Havayolları ile SAW-LVIV-SAW uçak bileti,
 • Havalimanı Vergileri
 • Seçilen otel kategorisinde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Alan /Otel /Alan transferleri,
 • Panoramik Lviv  Şehir Turu
 • Profesyonel Bölge Karşılamalı Rehberlik Hizmeti
 • Şehir Vergileri

 • Covid-19 kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası (Zorunlu) (10 Euro)
 • Ukrayna’ya gidiş ve Türkiye’ye dönüşte istenilen zorunlu PCR test ücretleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL)
 • Müze ve ören yerleri girişleri,
 • Programda belirtilen ekstra turlar

Tatilsa Danışmanı Online
Bize Whatsapp'dan Yazın