Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında bilgilendirme
.

Uçaksız Katar Doha Turu - 3 Gece 4 Gün / Şehir Turu Dahil (Hergün Hareketli)

3 Gece Lüks Otellerde Kahvaltı Dahil Konaklama / Yarım Gün Doha Gezisi / National Museum of Qatar (NMoQ) Müze Giriş Ücreti / Tur Boyunca Mineralli Su İkramı / İngilizce Rehber / Transferler Dahil

Ara


1. Gün Doha (Hamad Uluslararası Havaalanı)

Vizesiz Katar Turu'muzun ilk günü siz değerli misafirlerimiz Doha Hamad Uluslararası Havaalanı’na  varışta temsilcimiz tarafından karşılandıktan sonra otele transfer yapılacaktır. Check-in işlemlerinden sonra geceleme otelimizde. (Standart check-in saati 15:00).

2. Gün Doha Yarım Gün Şehir Turu (Katar Ulusal Müzesi - West Bay - Pearl - Katar Kültür Köyü - Souq Wagif Gezileri Dahil)

Erken saatlerde otelimizde sabah kahvaltısını aldıktan sonra Yarım Günlük Doha Şehir Turu (09:00 - 13:00 arası) yapılacaktır. Bu rehberli turun tadını çıkarın. İlk durağımız Katar Ulusal Müzesi (National Museum of Qatar) ziyareti. Katar halkının günümüze doğru eşsiz hikâyesini yansıtıyor. Üç bölüm halinde düzenlenmiştir – Başlangıçlar; Katar'da Yaşam ve Katar'ın Modern Tarihi, her tema on bir tane galeride sunuluyor. 1.5 km'nin üzerinde yayılan alanda, her şeyi kapsayan ortamların heyecan verici bir karışımı ve tüm duyuları içine alacak zorlayıcı öykü anlatımı ile gezimize devam ediyoruz. Sizi West Bay bölgesinde ve aynı zamanda Pearl'de gezdirirken ülkenin görkemli siluetinin tadını çıkarabilirsiniz. Bu gezi sizi,  Katar Kültür Köyü'ne (Katar Cultural Village) 15 dakikalık bir yürüyüş turuna çıkarıyor. Bu nedenle ülkeyi kısa bir süreliğine ziyaret eden turistler için ideal bir seçimdir. Souq Waqif (Doha’nın Geleneksel Pazarı) geleneksel ticaret, mimarlık ve kültürün otantik bir tadı. Labirenti andıran küçük dükkanlarda, baharat, mevsimsel lezzetlerden parfümlere, süslü mücevherlere, kıyafetlere, el sanatlarına ve hatıra ürünlerine kadar göz kamaştırıcı bir Orta Doğu ürünleri yelpazesi sunar. Souq'ta Şahinleri, Atları ve Develeri de görebilirsiniz. Tur otele transferle sona erer.

Günün İkinci Yarısı - Kendi başınıza keşif yapmak serbesttir, ulaşım hizmetleri dahil değildir.

3. Gün Doha (Ekstra BBQ Akşam Yemeği + Tam Gün Çöl Safari)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, günün ilk yarısı bağımsız aktiviteler için serbest zaman verilecektir. Öğle yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz otelden alınarak Barbekü Yemeği ile Tam Gün Çöl Safari Turu (ekstra) yapılacaktır. Profesyonel çöl sürücüleri ekibimizle canlandırıcı çöl maceralarına hazırlanacaksınız. Mesaieed’in rahatlatıcı şarkı söyleyen kum tepelerinde, heyecan verici bir gün geçireceksiniz. Bu 7 saatlik kaçamak sizi nefes kesen İç Deniz sahili  Khor Al Adaid'e götürecek. UNESCO listesinde yer alan bu doğal güzelliği keşfedeceksiniz; Dünyada denizin çölün kalbine oturduğu az sayıdaki yerlerden biri burası. Daha sonra Çöl Kampı’na gidiyoruz, önünüzdeki güzel denizi seyrederken plajda yüzebilir veya dinlenebilirsiniz. Tur bitimi otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

 • Barbekü Akşam Yemeği  + Tam Gün Çöl Safari Turu (14:00 – 21:00)
  (Kişi Başı 165 Dolar)
4. Gün Doha (Hamad Uluslararası Havaalanı)

Sabah kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemleri sonrası Hamad Uluslararası Havaalanı’na transfer  (20 Km / 1 Saat) ile turumuzu sonlandırıyoruz.

 • 3 Gece 4 Gün Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Yarım Gün Doha Gezisi (İngilizce Konuşan Rehberle)
 • National Museum of Qatar (NMoQ) Müze Giriş Ücreti
 • Tur Boyunca Mineralli Su İkramı
 • Şoförlü ve Klimalı Araçla Seyahat Programına Göre Transferler
 • TatilSA TURSAB Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Uçak Bileti
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Bagaj Taşıma, Çamaşır Yıkama, Telefon, Bahşiş vb. Kişisel harcamalar
 • Ekstra Turlar
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Programda Dahilinde Belirtilmeyen Diğer Harcamalar

 

Turumuz münferit bir tur olup; fiyatlarımız bayram, yılbaşı vb. özel dönemlerde artış gösterebilir. Özel dönemler için lütfen fiyatlarımızı teyid ediniz.

 

 

Katılım Koşulları

 • Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 • TatilSA; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
 • Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
 • Uçuş saatlerimizi ofisimizden öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan TatilSA sorumlu tutulamaz. TatilSA, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 • Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. 
 • Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
 • Tura katılım için TatilSA tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden TatilSA sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 • Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş, yıpranmamış ve yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.   
 • TatilSA yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak TatilSA`nın hiç bir sorumluluğu yoktur. TatilSA sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında TatilSA’nın herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.
 • Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından TatilSA sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  TatilSA sorumlu tutulamaz.
 • Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan TatilSA sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
 •  TatilSA, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan continental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
 • Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda TatilSA misafirleri TatilSA sorumluluğundadır.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.