Menü

Uçaklı Tebriz İle Doğu Anadolu Turu 5 Gece1. GÜN
TEBRİZ: Güney Azerbaycan olarak da bilinen bölgede yer alan ve ülkenin en fazla nüfusa sahip dördüncü şehri konumunda. Nüfusunun çok büyük bir bölümünü Azerbaycan Türklerinin oluşturduğu Tebriz'de hakim dil Azerbaycan Türkçesi. Hatta öyle ki Tebriz, İstanbul ve Ankara'dan sonra Türkçenin en fazla insan tarafından konuşulduğu kentlerden biri olan Tebriz, tarihi çarşıları, canlı gündelik yaşantısıyla İran'ın en hareketli şehirlerinden biri.Tebriz, tarihi baharat yolu üzerinde kurulu bir şehir olmasından ötürü birçok medeniyetin ve kültürün merkezi olmuş. 350 yıl önce yaşanan büyük deprem sonrası birçok tarihi eserini kaybetse de, şehir tarihin izlerini saklı ara sokaklarda ve beklenmedik yerlerde göz önüne seriyor. Genel olarak İranlılar pilav ve ete önem gösteriyorlar. Tadılması gereken lezzetler arasında; Binab kebabı, görme sabzı, dizi (abguşt), Tebriz köftesi, fesenjan, ve yüzlerce çeşit pilav ve ilginç meyveleri sayabiliriz. Meyve ve dondurma karışımlı içecekler çok popüler. Ekmek istediğiniz zaman ise size Sangak adında bizim pide olarak tanımladığımız bir lavaş türü geliyor. 
VAN AKDAMAR ADASI - NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ - AHLAT
Turumuz, 03.30 Beylikdüzü Migros Önü - 04.00 Yenibosna Airport Avm Önü - 04.30 Şişli Mcdonalds Önü - 05.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanından sizleri alarak, servislerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ederek başlıyor. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla 05.30‘da Pegasus Havayolları Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor ve 07.45'de hareket edecek olan Pegasus Havayolları İstanbul Sabiha Gökçen – Van uçağı ile Van'a hareket ediyoruz. Van'da bizleri bekleyen özel aracımızla şehir merkezine doğru ilerlerken önce kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı ardından Van denince ilk akla gelen yapı olan Akdamar Adası ve kilisesi ile turumuza (Ekstra) başlıyoruz. Ülkemizin en büyük gölüne bölge insanı ‘deniz’ der. Üzerinde yapacağımız yarım saatlik tekne yolculuğuyla ulaşacağımız Akdamar Adası’nın ve Kilisesi’nin kavuşamayan âşıklarının hüzünlü hikâyesini rehberimizden dinliyoruz. Göl kenarında geçireceğimiz hoş vakitler sonrasında yeniden Gevaş'a dönüyoruz. Artos Dağ manzaralı yolculuk ardından bölgenin en büyük krater gölünün bulunduğu Nemrut Dağı’na (Ekstra) ulaşıyoruz. Nemrut Dağı’nın zirvesine vardığımızda bir yandan Van Gölü’nün o uçsuz bucaksız muhteşem manzarası, diğer bir yanda ise Nemrut Dağı Krater Gölü’nün büyüleyici görüntüsü sizleri çok etkileyecek cinsten. Nemrut Dağı Krateri içerisinde bulunan Büyük Krater Gölü, Küçük Göl, Ilıkgöl ve Volkanik taşları ve Lav Kalıntılarını görüp büyülenmiş olarak Nemrut Dağından iniyoruz. (Hava Şartları Uygun Olmaz İse Çıkılmayacaktır.) Ardından Türk sanat ve kültürünün çok önemli bir merkezi olan Ahlat’a geri dönüp, Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Ulu Kümbet, Emir Bayındır Camii ve Kümbetini görüp Tatvan şehir merkezinde panoramik tur yapıp, Tatvan’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Tatvan Taşar Royal Otel,  Vb.
Rota: Van –  Edremit (15 km) Edremit - Ahlat (145 km) Ahlat – Nemrut (25 km) Nemrut –Tatvan (50 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 235 km
Otele Giriş Saati: 18.30
2. GÜN
AYGIR GÖLÜ - MURADİYE ŞELALESİ - VAN KEDİ EVİ - VAN MÜZESİ
Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında başlıyor, Van Gölü'nün diğer tarafını dolaşarak Adilcevaz üzerinden krater gölü olan Aygır Gölü'ne gidiyoruz. Bu doğal güzelliği fotoğrafladıktan sonra Muradiye ilçesine giderek, yaklaşık 20 metre yükseklikten dökülen Muradiye Şelalesi’ni geziyoruz.  Köprü üzerinde geçireceğimiz heyecanlı dakikaların ardından, Van şehir merkezine ulaşıyoruz. İlk olarak Van Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzesi’ne  gidiyoruz. Van kalesinin eteklerine kadar giderek kale hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Ardından bir Halı Atölyesi’ne giderek Van Halısı hakkında bilgi alıyoruz. Dileyenler için vereceğimiz alışveriş molası sonrasında bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van kedilerini görebileceğimiz Kedi Evi'ne gidiyoruz. Bu şirin dostlarımızla çekeceğimiz güzel fotoların ardından bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı atölyemize ulaşıyoruz. Gümüşe en güzel süsü veren Van Savatlı gümüş işçiliği hakkında bilgiler aldıktan sonra Van'daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.
Konaklama: Otel Sardur , Vb.
Rota: Tatvan - Aygır Gölü (75 km) Aygır Gölü - Muradiye Şelalesi (115 km) Muradiye Şelalesi - Van (85 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 275 km
Otele Giriş Saati: 18.30
3. GÜN
KAPIKÖY SINIR KAPISI - HOY ŞEMS-İ TEBRİZİ TÜRBESİ - URMİYE GÖLÜ - TEBRİZ
Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, erken bir saatte Doğu ile Batı’yı birleştiren Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan ve Van ile İran’ın Khoy(Hoy) şehrini birbirine bağlayan Kapıköy (Razi) kapısına hareket ediyoruz.  Vize almadan sadece pasaport kontrolünden İran’a geçiyoruz. İlk olarak Hoy Şehir gezisinde panoramik bir turun ardından Şems-i Tebriz’i Türbesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında yöresel İran yemekleri bulabileceğimiz restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Salmas kenti üzerinden Urmiye’ye hareket ediyoruz. Urmiye şehir turumuzun ardından Urmiye Gölü'nü görerek Doğu Azerbaycan eyaletinin en büyük şehri olan Tebriz’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Ekstra olarak alacağımız akşam yemeğimizin ardından şehir halkının vakit geçirmek, sosyalleşmek, yaz aylarında serinlemek için birincil tercih noktası İl Gölü'nde (Şah Gölü) kısa bir mola veriyoruz.
NOT:
-İran’a alkol ürünlerinin girişi yasaktır.
-Tura katılacak olan bayan misafirlerin ülkeye girişte, yanlarında diz altına kadar inen hırka, ceket, mont ya da tunik gibi bir kıyafet ile başörtüsü bulundurmaları gereklidir.
- İran'a girişlerde pasaportla beraber seyahat sağlık sigortası belgeside olması zorunludur. Pasaportun İran seyahati dönüş tarihi sonrası en az 6 ay geçerlilik süresine sahip olmalıdır. 10 yıldan eski pasaport sahipleri, seyahate çıkmadan önce pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir.
- İran bankacılık sistemi ambargolar, politik sebepler nedeniyle uluslararası bankacılık sistemine kapalı. Bundan dolayı kredi kartları geçerli değil.
- Gümrük geçişlerinde ve sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 6 boş sayfa olması gerekmektedir.  Pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş ve çıkış yapılabileceği anlamına gelmeyip, pasaport polisinin sizi ülkeye giriş izni vermeme veya ülkeden çıkarmama yetkisi bulunmaktadır. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

-Yırtılmış, yıpranmış veya benzeri tahribatlara uğramış pasaportlar ile seyahat edilememektedir.
-18 yaşından küçük bireylerin tek başlarına ya da anne ve babadan sadece bir tanesi ile seyahat etmesi durumunda hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname alması gerekmektedir.
- Pasaportunda İsrail vizesi ve giriş-çıkış mühürü olan misafirler İran’a giriş yapamazlar.
 
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Fiyatına Dâhildir.
Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Tebriz Behboud Otel, Vb.
Rota:  Van - Kapıköy Sınır Kapısı (110 km) Kapıköy Sınır Kapısı- Hoy (75 km) Hoy - Urmiye (135 km) Urmiye - Tebriz (145 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 365 km
Otele Giriş Saati: 19.30
4. GÜN
KANDOVAN VOLKANİK KÖY - TEBRİZ GÖK MESCİDİ - ŞAİRLER KABRİSTANI - KACAR MÜZESİ
Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, gizlenmiş, ilginç ve gizemli on üçüncü yüzyıldan kalma küçük bir köy olan Kandovan'a hareket ediyoruz. Kapadokya bölgesindekilere benzer volkanik kayalar ve tüfler içinde kazılan evlerin olduğu köyü geziyoruz. Kandovan gezimizin ardından Tebriz'e geri dönüyoruz. Tebriz şehir merkezinde gezeceğimiz yerler ise; Tebriz de Türk edebiyatının büyük şairlerinden Şehriyarın  mezarının bulunduğu ve şairlere ait Dünyadaki tek mezarlık Makberetüş - Şuera (Şairler Kabristanlığı), Gök Mescidi (Mavi Camii), Cuma Mescidi, Arg (İlhanlılar zamanında kalma kemer), Kacar Müzesi olacaktır. Sonrasında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne dahil edilen ve Ortadoğu ve dünyanın en büyük kapalı çarşılarından birisi olan Tebriz Kapalı Çarşısı'nda serbest zaman veriyoruz. Tebriz’in meşhur binlerce dükkândan oluşan kapalı çarşısında antikacılardan, yöresel bitkilere, Tebriz’in ipek halılarını bulabilirsiniz. Serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz.
 
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Tebriz Behboud Otel, Vb.
Rota: Tebriz - Kandovan - Tebriz (120 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 120 km
Otele Giriş Saati: 18.30
5. GÜN
GÜRBULAK SINIR KAPISI - DOĞUBAYAZIT İSHAKPAŞA SARAYI - TUZLUCA TUZ MAĞARALARI - KARS
Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Gürbulak sınır kapısına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 5 saat süren yolculuğun ardından Gürbulak sınır kapısından ülkemize giriş yapıyoruz. Sınır kapısını geçtikten sonra Ağrı Dağı eteğine kurulmuş Doğubayazıt’a ulaşıyoruz. Doğubayazıt’ta Türkiye’ nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla yer alan ve Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayını geziyoruz. İshak Paşa gezimizden sonra   Iğdır’a ilerliyoruz. Iğdır’a doğru ilerlediğimizde kutsal Ağrı Dağı’nın (5165 m) etki alanına giriyor, nereye gitsek onu görüyor ve Iğdır'a varıyoruz. Iğdır üzerinden tuz diyarı Tuzluca'da Tuz Mağaralarında kısa bir mola veriyoruz. Sonrasında Serhat şehrimiz Kars'a hareket ediyoruz. Kars şehir merkezine gelerek tarih kokan bu kentte konaklamamızı gerçekleştiriyoruz. İsteyen misafirlerimiz ile Kafkas Halk Oyunları gösterisine (Ekstra) gidiyoruz. (Gece turları ekstra olup katılıma ve kişi sayısına bağlı olarak gerçekleştirilir.)
 
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Sapran Deluxe Otel, Wintercity Otel Vb.
Rota: Tebriz - Doğubayazıt (310 km) Doğubayazıt - Iğdır (50 km) Iğdır – Kars (125 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 485 km
Otele Giriş Saati: 18.30
6. GÜN
ANİ ÖREN YERİ - FETHİYE CAMİİ - TARİHİ SOKAKLAR
Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında UNESCO Dünya Kültür Miras Listesinde yeralan Ani Ören Yerine ulaşıyoruz. Ermeni ve Selçuklu kültürünün en önemli yapıtlarının yer aldığı eserler arasında Katedral, Arpaçay, Surp Kirkor, Surp Pirgiç (Keveli Kilise),  Anadolu’nun ilk Türk Camisi olan Ebu'l Manucehr Cami, Sultan Sarayı’nı görüyoruz. Ani, çok kültürlü bir yapıya sahip ticaret kenti olarak Ortaçağ Dönemi mimarlık ve şehircilik tarihi içinde de özel bir konuma sahiptir. Gezinin ardından Kars şehir merkezine gelerek tarih kokan bu kentti gezmeye başlıyoruz. Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile camiye çevrilen Fethiye Camii olacaktır. Sonrasında Havariler Kilisesi'ne geçiyoruz. Ermeni-Gürcü mimari tarzını inceleyebileceğimiz bu yapının ardından Kars sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. “Aşıklar” diyarında yapılan keşif sırasında, bal, kaşar peyniri, gravyer peyniri, piti, hangel, kete, kaz eti, sarı balık….tatları da bizi gurme olmamız yolunda teşvik edecek. Roma döneminden günümüze ulaşıp halen kullanılan Taş köprü’yü, Tarihi Hamam’ı görüyor, günümüzde merkez kale ya da iç kale olarak adlandırılan Kars Kalesi’ni panoramik olarak fotoğraflama imkanı buluyoruz. Rus mimarisinin bütün inceliklerinin yansımasını görebileceğimiz yapıların arasında gezerken Türkiye’de olduğumuzu unutuyoruz. Ünlü şairlerimiz ‘den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp  Kars'ın önemli bir kültür mirası olan Aşık geleneğini tanıma fırsatı buluyoruz. Kars gezimizin ardından Kars Havaalanına hareket ediyoruz. 21.55’de kalkacak olan Pegasus Havayolları’na ait olan uçağımız ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Havaalanı çıkışında bizleri bekleyen servis aracımıza binerek, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor, bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz. Hoşcakalın…
 
Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Bugün Dönüş Günü. Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: DİKKAT DÖNÜŞ GÜNÜ. BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
Rota: Kars - Ani - Kars (100 km) Kars Çevre Gezileri (30 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 130 km
TOPLAM TUR MESAFESİ: 1840 KM


İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
11.09.2022 / 16.09.2022
()
Uçaklı Tebriz İle Doğu Anadolu Turu 5 Gece
6,691.50 TRY
9,217.00 TRY
6,691.00 TRY
18.09.2022 / 23.09.2022
()
Uçaklı Tebriz İle Doğu Anadolu Turu 5 Gece
6,691.50 TRY
9,217.00 TRY
6,691.00 TRY
25.09.2022 / 30.09.2022
()
Uçaklı Tebriz İle Doğu Anadolu Turu 5 Gece
6,691.50 TRY
9,217.00 TRY
6,691.00 TRY
02.10.2022 / 07.10.2022
()
Uçaklı Tebriz İle Doğu Anadolu Turu 5 Gece
6,691.50 TRY
9,217.00 TRY
6,691.00 TRY
09.10.2022 / 14.10.2022
()
Uçaklı Tebriz İle Doğu Anadolu Turu 5 Gece
6,691.50 TRY
9,217.00 TRY
6,691.00 TRY
16.10.2022 / 21.10.2022
()
Uçaklı Tebriz İle Doğu Anadolu Turu 5 Gece
6,691.50 TRY
9,217.00 TRY
6,691.00 TRY
23.10.2022 / 28.10.2022
()
Uçaklı Tebriz İle Doğu Anadolu Turu 5 Gece
6,691.50 TRY
9,217.00 TRY
6,691.00 TRY


1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)
 
MIDIBUSLER
ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
SULTAN OTOGAR: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
MINIBUSLER
MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.
TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

*  Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
*  1 Gece Kars, 2 GeceTebriz Oda Kahvaltı Konaklama
*  Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım
*  Tatilsa Güvencesi
*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
*  Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı
*  Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*  Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
 

*  Tüm Öğlen ve Kars, Tebriz Akşam Yemekleri
*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*  Tüm Özel Harcamalar
*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
*  Müze Giriş Ücretleri
* Akdamar Adası Tekne Turu, Nemrut Dağı Minibüs Ücreti
* Yurtdışı Çıkış Harcı