Menü

Uçaklı Kars Van Ve Doğubayazıt Turu 2 Gece 3 GünNAMIK KEMAL EVİ - FETHİYE CAMİİ - ANİ ÖREN YERİ - KAFKAS GECESİ 

Turumuz, sizleri 05.30 Beylikdüzü Migros Önü, 06.00 Yenibosna Airport AVM, 06.30 Şişli Mc Donalds Önünden, 07.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanından, bineceğimiz servisimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanına transfer oluyoruz. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla 07.30‘da Pegasus Havayolları Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor Pegasus Hy ile saat 09.50 Sabiha Gökçen - Kars uçuşu ile serhat şehrimiz Kars'a uçuyoruz. Bizi burada karşılayan aracımızla şehri keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız, Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile camiye çevrilen Fethiye Camii olacaktır. Sonrasında Havariler Kilisesi'ne geçiyoruz. Ermeni-Gürcü mimari tarzını inceleyebileceğimiz bu yapının ardından Kars sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. “Aşıklar” diyarında yapılan keşif sırasında, bal, kaşar peyniri, gravyer peyniri, piti, hangel, kete, kaz eti, sarı balık….tatları da bizi gurme olmamız yolunda teşvik edecek. Roma döneminden günümüze ulaşıp halen kullanılan Taş Köprü’yü, Tarihi Hamam’ı görüyor, günümüzde merkez kale ya da iç kale olarak adlandırılan Kars Kalesi’ni panoramik olarak fotoğraflama imkanı buluyoruz. Rus mimarisinin bütün inceliklerinin yansımasını görebileceğimiz yapıların arasında gezerken Türkiye’de olduğumuzu unutuyoruz. Ünlü şairlerimiz ‘den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp  Kars'ın önemli bir kültür mirası olan Aşık geleneğini tanıma fırsatı buluyoruz. Sonrasında etnografik malzemeler ile savaşlarda kullanılan silahlar ve yakın tarihimizi belgeleyen taşınır kültür varlıklarımızın sergilendiği Kanlı Tabya Harp Tarihi Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinde Kaz eti, piti gibi yöresel ürünler tadabilirsiniz. Sonrasında Ermenistan sınırında yer alan ve Arpaçay’ın büyüleyici manzarasına ev sahipliği yapan  Ani Harabeleri’ne ulaşıyoruz.  Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Ebu’l Manucehr Camii gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece birkaçı. Yapılan anlatımların ardından, Doğunun Efes’i olarak anılan Ani Harabelerinde son fotoğraflarımızı aldıktan sonra Kars şehir merkezine dönerek otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Kafkas Gecesine (EKSTRA) katılıp Kafkas dans gösterisini izleyerek  eğleniyoruz.

 

DOĞUBAYAZIT – İSHAK PAŞA SARAYI – MURADİYE ŞELALESİ - AHLAT - TATVAN

Turumuz, sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası; Tuzluca, Iğdır üzerinden Türkiye’nin en yüksek Dağı olan Ağrı Dağı eteğine kurulmuş Doğubayazıt’a hareket ediyoruz. Doğubayazıt’ta Türkiye’nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla yer alan ve Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayını geziyoruz. İshak Paşa gezimizden sonra Tendürek dağından geçerek Van’ın Muradiye ilçesine gidiyoruz. Yaklaşık 20 metre yükseklikten dökülen Muradiye Şelalesi’ni geziyoruz.  Şeytan Köprüsü üzerinde geçireceğimiz heyecanlı dakikaların ardından, Van Gölü'nün çevresini dolaşarak Erçiş, Adilcevaz üzerinden Ahlat'a ulaşıyoruz. Türk sanat ve kültürünün çok önemli bir merkezi olan Ahlat’ta, Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Ulu Kümbet, Emir Bayındır Camii ve Kümbetini görüp Tatvan şehir merkezinde panoramik tur yapıp, Tatvan’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

NEMRUT KRATER GÖLÜ - AKDAMAR ADASI - VAN GÖLÜ TEKNE TURU - KEDİ EVİ 

Turumuz, otelde alacağımız sabah kahvaltısının sonrasında, bölgenin en büyük krater gölünün bulunduğu Nemrut Dağı’na (Ekstra) ulaşıyoruz. Nemrut Dağı’nın zirvesine vardığımızda bir yandan Van Gölü’nün o uçsuz bucaksız muhteşem manzarası, diğer bir yanda ise Nemrut Dağı Krater Gölü’nün büyüleyici görüntüsü sizleri çok etkileyecek cinsten. Nemrut Dağı Krateri içerisinde bulunan Büyük Krater Gölü, Küçük Göl, Ilıkgöl ve Volkanik taşları ve Lav Kalıntılarını görüp büyülenmiş olarak Nemrut Dağından iniyoruz. (Hava Şartları Uygun Olmaz İse Çıkılmayacaktır.) Sonrasında Van denince ilk akla gelen yapı olan Akdamar Adası ve kilisesi ile turumuza devam ediyoruz (EKSTRA). Üzerinde yapacağımız yarım saatlik tekne yolculuğuyla ulaşacağımız Akdamar Adası’nın ve Kilisesi’nin kavuşamayan âşıklarının hüzünlü hikâyesini dinledikten ve Kral Gagik’in muhteşem kilisesinin tarihini öğrendikten sonra Van denildiğinde akla ilk gelen şey olan eşsiz güzellikteki Van Kedilerini yakından göreceğimiz Kedi Evine gidiyoruz. Van kedileri koruma altında olduğundan Van dışına çıkartılması yasaklanmış durumda bu sebepten dolayı özel alanlarda yaşatılıyorlar. Bu özel alanlardan birisi olan Kedi evi gezimiz sonrası Van’ın meşhur Urartu Gümüş sanatı olan Savat ve Arubani sanatları hakkında bilgi almak üzere Gümüş Atölyesine uğruyoruz. Burada alacağımız sunumun ardından alışveriş imkanı da buluyoruz. Gümüş atölyesinin ardından Van Kalesi’nin (Tuşpa Kalesi)  eteklerine kadar giderek rehberimizden kale hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında havalimanına gidiyoruz. Pegasus Havayollarının 20.15 uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz. Havaalanında bizi bekleyen servisimiz siz sayın misafirlerimizi, diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyor.

 


İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
20.08.2022 / 22.08.2022
()
Tatvan Delüxe Taşar Otel vb.
3,246.50 TRY
4,188.00 TRY
3,069.00 TRY
27.08.2022 / 29.08.2022
()
Tatvan Delüxe Taşar Otel vb.
3,246.50 TRY
4,188.00 TRY
3,069.00 TRY
03.09.2022 / 05.09.2022
()
Tatvan Delüxe Taşar Otel vb.
3,246.50 TRY
4,188.00 TRY
3,069.00 TRY
10.09.2022 / 12.09.2022
()
Tatvan Delüxe Taşar Otel vb.
3,246.50 TRY
4,188.00 TRY
3,069.00 TRY
17.09.2022 / 19.09.2022
()
Tatvan Delüxe Taşar Otel vb.
3,246.50 TRY
4,188.00 TRY
3,069.00 TRY
24.09.2022 / 26.09.2022
()
Tatvan Delüxe Taşar Otel vb.
3,246.50 TRY
4,188.00 TRY
3,069.00 TRY
01.10.2022 / 03.10.2022
()
Tatvan Delüxe Taşar Otel vb.
3,246.50 TRY
4,188.00 TRY
3,069.00 TRY


1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı .

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs  Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

 

*  Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

*  1 Gece Otelde Yarım Pansiyon Konaklama

*  1 Gece Otelde Oda Kahvaltı Konaklama

*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

*  Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

*  Profesyonel Rehberlik Hizmeti

*  Turizm Araçları ile Ulaşım

*  Gidiş - Dönüş Havaalanı Servisleri

* Öğle Yemekleri ve Kars Akşam Yemeği

* Öğle ve Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler

* Otellerdeki Ekstralar

* Tüm Özel Harcamalar

* Kafkas Halk Dans Gösterisi

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Akdamar Adası Tekne Turu