Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında bilgilendirme
.

Uçaklı Hitit Mutfağı Turu 2 Gece 3 Gün

1 Nisan - 3 Nisan & 13 Mayıs - 15 Mayıs 2022

Ara


1.Gün
HATTUŞAŞ - DULKADİROĞLU KONAĞI - YAZILIKAYA AÇIK HAVA TAPINAĞI
Turumuz, 03.00 Kartal Köprüsü - 03:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı - 04.00 Şişli Mc Donlad's Merkez Ofisi Önü - 04.30 Yenibosna Airport Avm Önü -  05.00 Beylikdüzü Migros Önünden sizleri alarak, servislerimiz ile İstanbul Havalimanı’na hareket ediyoruz. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla 05.30‘da Türk Havayolları Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor, Türk Havayolları ile saat 07.00 İstanbul - Ankara uçuşu ile  Ankara’ya uçuyoruz. Bizi burada karşılayan aracımıza binerek Çorum'a hareket ediyoruz. İlk durak noktamız olan Unesco Dünya Kültür Miras Listesinde bulunan Hititlerin başkenti Hattuşaş'ı gezmeye başlıyoruz. Burada göreceğimiz yapılar ise; Büyük Tapınak, Yer Kapı, Sfenksli Kapı, Aslanlı Kapı, Kral Kapısı, Büyük Kale olacaktır. Antik kent ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız, 350 yıllık Dulkadiroğlu Konağına gidiyoruz. Hitit temalı hediyelik eşyaların yanı sıra organik gıda ürünlerinin sergi ve satışının yapıldığı tarihi konakta öğle yemeğimizi aldıktan sonra Hititliler'e ait önemli bir ibadet mekânı olan Yazılıkaya Açık Hava Müzesi'ne hareket ediyoruz. Açık Hava Müze gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Dalgıç Otel, Vb.
Rota: Ankara - Boğazkale (195 km) Çevre Gezileri (20 km) Boğazkale - Çorum (85 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 300 Km
Otele Giriş Saati: 18.00
2.Gün
Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, çok sayıda Hititler döneminden kalan tarihi eserlerin sergilendiği Çorum Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi'ne hareket ediyoruz. Rehberimiz eşliğinde bu güzel müzeyi gezdikten sonra Leblebi Dünyasına gidiyoruz. Burada leblebinin işlenişi hakkında bilgiler aldıktan ve alışverişlerimizi yaptıktan sonra Tarihi Veli Paşa Hanına gidiyoruz. Günümüzde Kadın Kültür ve Sanat Merkezi haline getirilen hanı gezerken kadınlarımızın yöreye özgü elişlerini, el yazmalarını vsr. görme şansınada sahip oluyoruz. Sonrasında Çorum Saat Kulesini görerek Tarihi Arastaların (Eskiciler ve Dikiciler) bulunduğu bölgeye yürüyerek gezimize devam ediyoruz. Yorgunluk kahvelerimizi Tıkı'nın yerinde içtikten sonra menusu Hitit yemeklerinden oluşan öğle yemeğimizi almak için Tarihi Katipler Konağına hareket ediyoruz. Hitit yemekleri ve tatları hakkında bilgi alarak, yapılışlarını görerek Hitit yemek kültürü hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Öğle yemeğimiz ardından Hititler döneminden beri devam eden zanaat dalından biri olan çanak çömlek yapımı için Hitittera atölyesine gidiyoruz. Çanak çömlek yapımını yerinde görerek ve deneyimledikten sonra Hititlerin önemli idari merkezlerinden biri olan Şapinuva ören yerine hareket ediyoruz. Antik kent gezimizin ardından doğa harikası olan İncesu kanyonuna gidiyoruz. Kısa bir yürüyüşün ardından Anadolu’daki diğer Helenistik kabartmalar arasındaki en büyüğü olan Kybele kabartmasını görerek fotoğraflıyoruz. Kanyon gezimizin ardından otelimize geri dönüyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir
Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Rota: Çorum - Ortaköy (80 km) Ortaköy - Çorum (80 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 160 Km
Otele Giriş Saati: 17.00
3.Gün
ALACAHÖYÜK - HİTİT BARAJI - ANADOLU MEDENİYETLER MÜZESİ
Turumuz, sabah otelimizde kahvaltı sonrasında, Alacahöyük hareket ediyoruz.  Alacahöyük tarihi önemi çok büyük Eski Çağ höyüklerindendir. Alacahöyük, binlerce yıl öncesinden başlayan tarih devirlerini ve bu çevrede kaç medeniyetin doğup battığını gösteren ihtişamlı bir eser, bir şehirler yığınağıdır. Kenti gezdikten sonra Alacahöyük Müzesi'ni geziyoruz. Alacahöyük Müzesi'nde Kalkolitik, Eski Tunç, Hitit ve Frig dönemlerine ait eserler sergilenmektedir. Bu önemli Hitit kentini gezdikten sonra hemen yakınında bulunan ve Dünyanın en eski barajını görmeye gidiyoruz. Barajı gördükten sonra yönümüzü Ankara'ya çeviriyoruz. Hititlerden başlayıp, Cumhuriyet tarihine kadar olan dönemi, barındırdığı envanteriyle çok güzel bir biçimde yansıtan Medeniyetler Müzesi gezimizin sonrasında son dönemde restore edilmiş evleri ile ön plana çıkan Hamamönü mevkine gidiyoruz. Burada göreceğimiz yerler ise; El Ürünleri Pazarı, Sanat Sokağı, Tarihi Evler, Kültür ve Sanat Evi olacaktır. Sonrasında yorgunluğumuzu çıkarmak için kahve molası veriyoruz. Sonrasında Havaalanına hareket ediyoruz. Türk Havayollarının 20.40 uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz. Havaalanında bizi bekleyen servisimiz siz sayın misafirlerimizi, diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir
Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Rehberimizin Tavsiye Edeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
Rota: Çorum - Alacahöyük (55 km) Alacahöyük - Ankara (200 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 255 Km
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 715 Km
İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
01.04.2022 / 03.04.2022
()
Dalgıç Otel, Vb.
1,753.00TRY
2,097.00TRY
1,666.00TRY
13.05.2022 / 15.05.2022
()
Dalgıç Otel, Vb.
1,753.00TRY
2,097.00TRY
1,666.00TRY

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)
 
MIDIBUSLER
ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
MINIBUSLER
MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.
TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

*  Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
*  Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım
*  Tatilsa Güvencesi
*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
*  Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
*  1618 No.lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*  Ekstra Olmayan Tüm Yayla Transfer Ücretleri
*  Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

*  Tüm Öğlen Yemekleri
*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*  Tüm Özel Harcamalar
*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
*  Müze Giriş Ücretleri

Tatilsa Danışmanı Online
Bize Whatsapp'dan Yazın