Menü

Uçaklı Doğu Anadolu Turu 5 Gece 6 GünERZURUM- SARIKAMIŞ - KARS

Turumuz, 01.30 Beylikdüzü Migros Önü - 02.00 Yenibosna Airport Avm Önü - 02.30 Şişli MC Donald's Önü - 03.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanından sizleri alarak, servislerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ederek başlıyor. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla 04.00‘da Pegasus Havayolları Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor ve 05.45'de hareket edecek olan Pegasus Havayolları İstanbul Sabiha Gökçen – Erzurum uçağı ile Erzurum'a hareket ediyoruz. Erzurum'da bizleri bekleyen özel aracımızla şehir merkezine doğru ilerlerken önce kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı ardından Erzurum'u gezmeye başlıyoruz. Doğu’nun incisi Erzurum’da Palandöken Dağı’nın serinliğini arkamıza alarak rahat bir gezi gerçekleştiriyoruz. Bu gezimiz sırasında Ulu Camii, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese yapıları geziyoruz. Yörenin ünlü cevheri Oltu taşından imal edilmiş el sanatlarının sergilendiği Tarihi Taşhan'da (Rüstem Paşa Medresesi) verdiğimiz serbest sürenin ardından Pasinler üzerinden Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Sarkamış'ta Allahüekber Dağlarında 90 bin şehitimiz için yapılmış Şehitlik Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında serhat şehrimiz Kars'a hareket ediyoruz. İlk gezi noktamız Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile camiye çevrilen Fethiye Camii olacaktır. Sonrasında Havariler Kilisesi'ne geçiyoruz. Ermeni-Gürcü mimari tarzını inceleyebileceğimiz bu yapının ardından Kars sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. “Aşıklar” diyarında yapılan keşif sırasında, bal, kaşar peyniri, gravyer peyniri, piti, hangel, kete, kaz eti, sarı balık….tatları da bizi gurme olmamız yolunda teşvik edecek. Roma döneminden günümüze ulaşıp halen kullanılan Taş Köprü’yü, Tarihi Hamam’ı görüyor, günümüzde merkez kale ya da iç kale olarak adlandırılan Kars Kalesi’ni panoramik olarak fotoğraflama imkanı buluyoruz. Rus mimarisinin bütün inceliklerinin yansımasını görebileceğimiz yapıların arasında gezerken Türkiye’de olduğumuzu unutuyoruz. Ünlü şairlerimiz ‘den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp  Kars'ın önemli bir kültür mirası olan Aşık geleneğini tanıma fırsatı buluyoruz.  İsteyen misafirlerimiz ile Kafkas Halk Oyunları gösterisine (Ekstra) gidiyoruz. (Gece turları ekstra olup katılıma ve kişi sayısına bağlı olarak gerçekleştirilir.)

ANİ ÖREN YERİ - DOĞUBAYAZIT- İSHAK PAŞA SARAYI - MURADİYE ŞELALESİ 

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında başlıyor, ünlü Ani Ören Yerine ulaşıyoruz. Ermeni ve Selçuklu kültürünün en önemli yapıtlarının yer aldığı eserler arasında Katedral, Arpaçay, Surp Kirkor, Surp Pirgiç (Keveli Kilise),  Anadolu’nun ilk Türk Camisi olan Ebu'l Manucehr Cami, Sultan Sarayı’nı görüyoruz. Ani, çok kültürlü bir yapıya sahip ticaret kenti olarak Ortaçağ Dönemi mimarlık ve şehircilik tarihi içinde de özel bir konuma sahiptir. Gezinin ardından Digor üzerinden Tuzluca Tuz Mağaralarında kısa bir mola veriyoruz. Sonrasında Iğdır üzerinden Ağrı Dağı manzaralı bir yolculuğun ardından Doğubayazıt'a ulaşıyoruz. İnşaatı 99 yıl süren muhteşem İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. Doğu'nun Topkapı Sarayını gezerken sadece saray olmadığını canlı bir tarih ve her tarafı sır dolu bir efsane olduğunu görüyoruz. Sonrasında Doğubayazıt şehir merkezini görerek, öğle yemeğimizi alıyoruz.  Yemek sonrası Tendürek Geçidini aşarak  Van’ın Muradiye ilçesine giderek, yaklaşık 20 metre yükseklikten dökülen Muradiye Şelalesi’ni geziyoruz.  Köprü üzerinde geçireceğimiz heyecanlı dakikaların ardından, Van şehir merkezine ulaşıyoruz.

 

VAN - AKDAMAR ADASI - TATVAN

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Dünya'nın hâlâ yaşanılan en eski kentlerinden biri olan Van'da gezmeye başlıyoruz. Yeni açılmış olan  Van Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Van kalesini görebileceğimiz bir noktada rehberimiz tarafından bilgi alıyoruz. Ardından bir Halı Atölyesi’ne giderek Van Halısı hakkında bilgi alıyoruz. Dileyenler için vereceğimiz alışveriş molası sonrasında bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van kedilerini görebileceğimiz kedi evine gidiyoruz. Bu şirin dostlarımızla çekeceğimiz güzel fotoların ardından bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı atölyemize ulaşıyoruz. Gümüşe en güzel süsü veren Van Savatlı gümüş işçiliği hakkında bilgiler aldıktan sonra  yönümüzü bir sahil kasabasını andıran Gevaş'a çeviriyoruz. Artos Dağı manzaralı yolculuğumuzun ardından Gevaş'tan bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan Akdamar Adası’na (Ekstra) hareket ediyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Akdamar adası ve kilise gezimizin ardından Gevaş'a dönüyor ve Tatvan'daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ - AHLAT - BİTLİS - ELAZIĞ

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Tatvan şehir merkezinde panoramik tur yaptıktan, Türkiye’nin en büyük krater gölünün bulunduğu Nemrut Dağı’na minibüslerle (Ekstra) hareket ediyoruz. Nemrut Dağı’nın zirvesine vardığımızda bir yandan Van Gölü’nün o uçsuz bucaksız muhteşem manzarası, diğer bir yanda ise Nemrut Dağı Krater Gölü’nün büyüleyici görüntüsü sizleri çok etkileyecek cinsten. Nemrut Dağı Krateri içerisinde bulunan Büyük Krater Gölü, Küçük Göl, Ilıkgöl ve Volkanik taşları ve Lav Kalıntılarını görüp büyülenmiş olarak Nemrut Dağından iniyoruz. Ahlat ilçemize ulaşıyoruz. Ahlat’ta Türk sanat ve kültürünün eşsiz örnekleri olan Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Ulu Kümbet, Emir Bayındır Camii ve Kümbetini görüp Bitlis'e hareket ediyoruz.  Yol üzerinde bulunan bir kervansaray örneği olan El- Aman Hanı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Bitlis şehir merkezine gidiyoruz. Bitlis gezimizi yürüyerek gerçekleştiriyoruz. Gezeceğimiz yerler ise; Bitlis Kalesi (Panoramik), İhlasiye Medresesi, Gökmeydan Camii, Şerefiye Külliyesi ve Camii ve çarşılar olacaktır. Sonrasında Muş Bingöl üzerinden Elazığ'a hareket ediyoruz. Elazığ ilinin tarihte bilinen en eski yerleşim yeri Harput’a ulaşarak Elazığ gezimize başlıyoruz. Burada Harput Kalesi, Kurşunlu Camii, Arap Baba Türbesi,  12. Yüzyılda Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yapılmış olan Ulu Camii, geziyoruz. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

TUNCELİ - OVACIK MUNZUR GÖZELERİ - KEMALİYE

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Pertek feribotunu kullanarak Tunceli'ye hareket ediyoruz. Tunceli şehir merkezine ulaşıyoruz. Burada verdğimiz kısa bir molanın ardından Munzur Vadisi kenarından yol alarak Ovacık Munzur Gözelerine ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz molanın ardından nehir kenarındaki restauranttamıza giderek öğle yemeğimizi alıyoruz. İsteyen misafirlerimiz Munzur suyuna girerek yol yorgunluklarını atabilirler. Nehir kenarında suyun ve doğanın tadını çıkardıktan sonra Hozat, Çemişgezek üzerinden Kemaliye'ye hareket ediyoruz. Süper Vali olarak bilinen Recep Yazıcıoğlu'nun adı verilen köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Gerek maddi ve gerekse doğanın zor şartları altında olağanüstü gayret ve özveriler sarf edilerek ülkemizde Devlet-Millet işbirliği ile yapılan ilk proje özelliğini de taşıyan ve 24 köyün ulaşımını sağlayacak olan köprüde rehberimiz tarafından köprünün öyküsünü dinliyoruz.  Kayaların başında kartal yuvası gibi inşa edilen emekli öğretmen çifti Bekir-Nermin Taştan evini  (Panoramik) gördükten sonra Şair Ahmet Kutsi Tecer’in doğduğu ve  “Orda Bir Köy Var” şiirine konu olan Apcağa Köyü’ne ulaşıyoruz.  2005 yılında köy ihtiyar heyetinin almış olduğu kararla “sit alanı” ilan edilen Apcağa Köyü gezimizin ardından köy çarşı fırınında  ustanın sıcak, boylu ekmeğini küçük parçalarla tadıyoruz. Sonrasında Kemaliye'deki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

KEMALİYE- DİVRİĞİ - KANGAL - SİVAS

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Kemaliye'yi gezmeye başlıyoruz. Zincirle düşmemesi için bağlanan Zincirlikaya ve tamamını Eğinli hanımların ayrılık üzerine yazdıkları manilerin sergilendiği Mani Yolu’nu geziyoruz. Sonrasında tarihi Taşdibi Mahallesini ve Salim ustadan Lög Yapımını öğreniyoruz. Burada Bebik Kahvemizi içip yaklaşık 1 saat süren tekne gezimize çıkıyoruz. (EKSTRA) Tekne gezimiz sırasında Dünya'nın en büyük kanyonlarından biri olan Karanlık Kanyonu da (yaklaşık 9 km uzunluğunda) yakından görebiliyoruz. Kemaliye gezimize Taş Yolu ile başlıyoruz. Yapımı 150 yıl süren, amacı Kemaliye’nin ulaşım sorununu çözerek yaşamı kolaylaştırmak olan bu kararlılığın göstergesi Taş Yolu, bizleri farklı dünyalara götürüyor. Kısa yürüyüşlerle fotoğraflayacağımız bu yol ayrıca yukardan Karanlık Kanyonu da bizlere gösteriyor. Fotoğraf molasının ardından mimari özelliklerinin yanı sıra, sergilediği zengin Anadolu geleneksel taş işçiliği örnekleriyle UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası'nı görmek için Divriği'ye hareket ediyoruz. Darüşşifa Taç Kapısı, Cami Kuzey Taç Kapısı, Cami Batı Taç Kapısı ve Şah Mahfili Taç Kapısı'nın her biri birbirinden farklı eşsiz bezemeleri ile göz kamaştıran birer mimarlık ve mühendislik harikası niteliğinde olup kapılar hakkında rehberimiz tarafından bilgi aldıktan sonra Hüma Hatun Sokağına gidiyoruz. 12 kadının istihdam ettiği Hüma Hatun Sokağı kültürel dokusuyla da ilgi görüyor. Aşevinden tandıra, hayvansal gıda ürünlerinden kuru gıda ürünlerine tam 12 dükkanın bulunduğu sokakta kısa bir mola veriyoruz. Son durak noktamız Divriği'de Nuri Demirağ Müzesi olarak hizmete açılan Mühürdarzade Konağı olacak. Türkiye’nin 10.000 kilometrelik demiryolu ağının 1250 km’lik bölümünün inşasını gerçekleştirmiş ve bu nedenle kendisine Mustafa Kemal Atatürk tarafından “Demirağ” soyadı verilen Nuri Demirağ adına hizmete verilen konağı gezdikten sonra Kangal'a hareket ediyoruz. Türkiye'de ve yabancı devletlerde haklı bir üne sahip olan kangal köpeklerini yakından tanımak için Kaymakamlığın köpek çiftliğini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Sivas'a hareket ediyoruz. Sivas'ta göreceğimiz yerler ise; Buruciye Medresesi, Şifaiye Medresesi, Sivas Kongre Binası olacaktır. Sivas gezimizin ardından Sivas Havaalanına hareket ediyoruz. 22.40’da kalkacak olan Pegasus Havayolları’na ait olan uçağımız ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Havaalanı çıkışında bizleri bekleyen servis aracımıza binerek, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor, bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz. Hoşcakalın…


İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
22.08.2022 / 27.08.2022
()
Sapran Delüxe Otel, Vb.
5,245.00 TRY
6,285.00 TRY
5,050.00 TRY
29.08.2022 / 03.09.2022
()
Sapran Delüxe Otel, Vb.
5,245.00 TRY
6,285.00 TRY
5,050.00 TRY
05.09.2022 / 10.09.2022
()
Sapran Delüxe Otel, Vb.
5,245.00 TRY
6,285.00 TRY
5,050.00 TRY
12.09.2022 / 17.09.2022
()
Sapran Delüxe Otel, Vb.
5,245.00 TRY
6,285.00 TRY
5,050.00 TRY
19.09.2022 / 24.09.2022
()
Sapran Delüxe Otel, Vb.
5,245.00 TRY
6,285.00 TRY
5,050.00 TRY
26.09.2022 / 01.10.2022
()
Sapran Delüxe Otel, Vb.
5,245.00 TRY
6,285.00 TRY
5,050.00 TRY


1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

SULTAN OTOGAR: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

*  Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*  Kars Oda Kahvaltı Konaklama

*  Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım

*  Tatilsa Güvencesi

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı

*  Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

*  Tüm Öğlen Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

* Akdamar Adası Tekne Turu, Nemrut Dağı Minibüs Ücreti