Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında bilgilendirme
.

Uçaklı Belgrad Turu (PGS)

16 Eylül & 14 Ekim 2021

Ara


1. Gün İstanbul-Belgrad

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuştan 4 saat önce hazır bulunma. Check-in ve bagaj işlemlerini takiben Pegasus Havayollarının PC 373  tarifeli seferi ile 14:50’de  Belgrad’a  hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuş sonrası yerel saat ile 15:35’de  Belgrad’a varıyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında kentin günlük yaşamını, önemli binaları ve şehrin ortasında bilinçli bir şekilde bırakıldığı iddia edilen ve NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuza şehirde yürüyerek devam ederken; Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı da görüyoruz. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

2. Gün Belgrad

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük öğle yemekli Karlofça & Novi Sad turuna katılabilirler.

 

 • Karlofça & Novisad Turu (öğle yemekli) Kişi Başı 60 Euro

Sırbistan'nın kuzeyinde  kalan Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a ilk olarak Petrovaradin Kalesini ziyaret ediyoruz.  Kaleden muhteşem Novi Sad etkileyici manzarasında fotoğraf molası. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine geliyoruz.  Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından öğle yemeğimizi aldıktan sonra  bizim tarihimizde de önemli bir yere sahip olan Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz.  Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan ve tarihte her zaman önemli bir yere sahip olan kasaba, ilk Sırp ortaokulu ve yüksekokuluna ev sahipliği yapmıştır. 1922'ye kadar Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olan Karlofça'da göreceğimiz diğer eserler; şehir meclisi, Katolik Kilisesi,  Dört Aslan Çeşmesi olacak. Kasaba, Osmanlı İmparatorluğu'nun gerileme döneminin başlangıcı sayılan ve büyük çapta toprak kaybedilen  ilk  anlaşma  olan,  1699  tarihli  Karlofça  Anlaşması  ile  Osmanlı  tarihinde  de  önemli  bir  yer  tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz.  Burada verilecek serbest zamanın ardından turumuzu bitiriyoruz.

3. Gün Belgrad

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük Avala Kulesi & Tito’nun Anıt Mezarı ve Zemun turuna katılabilirler.

 

 • Avala Kulesi & Tito’nun Anıt Mezarı &  Zemun Turu Kişi Başı 50 Euro               

Şehir merkezinden 16 kilometre uzaklıktaki Avala Kulesi, ilk olarak 1961-1965 yılları arasında inşa edilmiş olup 202,8 metre yüksekliğe sahip bu ikonik yapı, 1999 yılında gerçekleşen NATO bombardımanı sırasında yıkılmıştır.

Zirvesinde yükseldiği dağın adını alan günümüzdeki kulenin yapımına ise eski yapının bulunduğu aynı alana 2006 yılında başlanmış. Tıpkı ilk kule gibi üçlü ayak üzerinde yükselen yapı, 2009’da tamamlanarak telekominikasyon ve gözlem kulesi olarak hizmet vermeye başlamış. 204,68 metre yüksekliğindeki yeni Avala Kulesi Sırbistan ve Balkanların en yüksek kulesi olarak bilinmektedir. Kuleye çıktığınızda Belgrad’ın nefes kesen manzarasını izleyip bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Daha sonra 13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen eski Yugoslavya Devlet Başkanı Josip Broz Tito’nun mezarını ziyaret ediyoruz. Anıt mezar, çiçekler evi denilen  tek katlı binanın ortasında beyaz lahit içerisinde yer almaktadır.  Burada ayrıca Tito’nun hayatından kesitler, bazı özel eşyaları da sergilenmektedir. Son olarak Zemun’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Tarihi boyunca özerk kalan ve günümüzde ise  Belgrad’ın Yeni Belgrad bölümünde bağlı kalan Zemun şehri; şehir içinde farklı bir şehir gibidir. Tuna nehrinin kıyısında, Belgrad kalesinin karşısında bulunan bu şehir  Usce Kalesine, Gordoş Tepesine ve Gordoş  Kulesine ev sahipliği yapmaktadır.

Mimari olarak Avusturya izleri taşıyan bölge, Arnavut kaldırımları ve dar sokaklarıyla keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yerdir. Zemun ayrıca bir dönem balıkçıların yaşadığı bir yer olup, günümüzde ise balıkçı barınakları restore edilerek restaurant’lara dönüştürülmüştür. Turumuzun ardından serbest zaman veriyoruz. Daha sonra otelimize transfer.  

 

Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenen ekstra Sırp Gecesi turuna katılabilirler.

 • Sırp Gecesi Turu  Kişi Başı 45Euro

Bu turumuzda Belgrad’ın meşhur  bohem sokağı Skadarlija’da hem Sırp meze ve yemeklerinin tadına bakacağız hem de yerel müzikleri eşliğinde keyifli bir akşam geçireceğiz. lvivTurumuzun ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

4. Gün Belgrad-İstanbul

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Belgrad Havalimanına transfer. Pegasus  Havayolları PC372  tarifeli seferi ile saat 10:50’de  İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 13:30’da Sabiha Gökçen Havalimanına  varışımızın  ardından  turumuzun sonu.

İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda
14.10.2021 / 17.10.2021
()
3* Vozarev Hotel vb. (Yarı Merkez)
269.00EUR
329.00EUR
3* Rex Hotel vb. ( Merkezi)
279.00EUR
339.00EUR
4* Holiday Inn Express Hotel vb. (Yarı Merkez)
309.00EUR
399.00EUR
4* Mark Hotel vb. ( Merkezi)
289.00EUR
349.00EUR

*** Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 

*** Kademeli fiyatlandırma uygulanmakta olup, gün içerisinde fiyat değişebilmektedir.

***Katılımcının, tur hareket tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptaller de cezasız iptal hakkı bulunmaktadır, 29-15 gün arasında ki iptallerde % 50 ceza ile iptal edilebilir, 14 günden daha az kalan iptallerde  % 100 ceza ile iptal uygulanmaktadır.

*** Acentenin, yeterli katılım sağlanamaması durumunda tur hareketinden 21 gün önce, katılımcıya bilgi verilmesi şartıyla iptal etme hakkı bulunmaktadır.

*** Fuar, Kongre, Konser veya özel etkinlik gibi dönemlerde otellerimiz yukarıda belirtilen km.lerden daha fazla, merkeze daha uzak olarak kullanılabilecektir. Böyle bir durum gerçekleşmesi halinde turun hareketinden 10 gün önce tarafınıza bilgi verilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen turlardır.

***Ekstra turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

*** Ekstra tur ücretleri tur esnasında rehbere ödenir.

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

 

                    SIRBİSTAN //   COVİD-19 KURALLARI

***Belirtilen kurallar ve kısıtlamalar  şu anda geçerli olup, değişiklik oldukça bilgiler güncellenecektir.

 

 • Sırbistan’a seyahat edecek yolcuların 0-48 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi olması gerekmektedir.

*** Varıştan en az 14 gün, en fazla 6 ay önce düzenlenmiş ve Türkiye  tarafından verilen COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip yolcular ve refakatinde seyahat eden 18 yaşından küçük yolcular PCR testinden muaftır.

***   Tam aşılanmış aşı sertifikası sahibi yolcular (AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm veya  Sinovac) PCR/antijen testinden muaftır.

 

 • Türkiye’ye yapılacak olan uçuşlarımızda tüm misafirlerimizin Türkiye’ye gelen uçuşlarının varışlarından en fazla 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test sonucu veya 48 saat içinde hızlı antijen test sonucu ibraz etmesi gerekmektedir.

*** Türkiye’ye  girişten en az 14 gün önce aşı yaptırıldığına ve/veya Covid-19 hastalığının son 6 ay içinde geçirildiğine dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz edenlerden ayrıca negatif sonuçlu PCR testi raporu ibrazı talep edilmeyecek ve bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmayacaktır. Bu ülkelerden Türkiye’ye girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığın geçirildiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat öncesinde yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı yeterli görülecektir. 

 

 • Türkiye’ye girişte uçuş öncesi son 72 saat içerisinde register.health.gov.tr  sitesi üzerinden yayınlanan giriş formunu doldurması gerekmektedir.

 

 • Sırbistan’da kapalı mekanlarda maske takma zorunluluğu bulunmaktadır.

 • Pegasus Havayolları ile SAW-BELGRAD -SAW uçak bileti,
 • Havalimanı Vergileri
 • Seçilen otel kategorisinde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Alan /Otel /Alan transferleri,
 • Panoramik Belgrad  Şehir Turu
 • Profesyonel Bölge Karşılamalı Rehberlik Hizmeti
 • Şehir Vergileri

 • Sırbistan’a gidiş ve Türkiye’ye dönüşte istenilen zorunlu PCR test ücretleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL)
 • Müze ve ören yerleri girişleri,
 • Programda belirtilen ekstra turlar

Tatilsa Danışmanı Online
Bize Whatsapp'dan Yazın