Toskana Gurme Turu

Ara


1.Gün İstanbul - Bologna - Floransa-Toskana "Floransa Şehir Turu"

Siz değerli misafirlerimizle , Bologna Marconi Havalimani'na varışa istinaden özel otobüsümüz ile Floransa’ ya hareket ediyoruz. 1 saat 40 dakika sürecek seyahatten sonra Floransa'ya otelimize varıyoruz. Sanat ve kültür başşehri Floransa’ da TatilSA seçimi lokantamızda alacağımız öğle yemeğinden sonra yapacağımız şehir gezimizde; şehri ikiye bölen Arno nehri’ni, nehrin üzerinde bulunan tarihi köprülerin en ünlüsü olan 14. yy ‘dan kalma Ponte Vecchio’yu, şehrin baş kilisesi Santa Maria del Fiore Katedrali'ni ve Mimar Brunelleschi'nin tasarladığı kubbeyi, gotik döneme ait ihtişamlı Çan Kulesini, Cennet Kapısı olarak adlandırılan Doğu Kapısı ile meşhur vaftizhane’yi, erken rönesans döneminde yapılmış olan ve Michelangelo, Machiavelli, Galileo gibi 274 kişinin mezarlarının yer aldığı Santa Croce Kilisesi’ni, Uffizi Sanat Galerisi’ni, Senyörler Meydanı ve meydanın ortasında yer alan Neptün çeşmesi ile David heykelini, rönesans ve gotik döneme ait heykellerin bulunduğu, açık hava müzesini andıran avlu’yu görüyoruz. Gezi bitiminde Toskana otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi Tatilsa seçimi lokantamızda alıyoruz.

2.Gün Floransa - Siena "Chianti ve Siena Turu"

Kahvaltıdan sonra özel aracımız ile Chianti Bölgesine hareket ediyoruz. Toskana Bölgesinin şarap endüstrisi, en eski ve köklü geleneğe sahip tüm dünyaca tanınan Chianti şarapları ile beraber akıllara gelir. Toskana Bölgesinde otuzdan fazla DOC ve yarım düzine DOCG şarabı üretilmektedir. Chianti Bölgesine varışımızda, İtalya'daki ilk üzüm bağlarının kurulduğu ve ilk şarap üretiminin yapıldığı Greve vadisi üzerinde bir tepede bulunan Verrazzano Şatosuna gidiyoruz. VII. yüzyılda Verrazano Ailesinin eline geçmesinden önce Roma’lıların yerleştikleri ve 1524 yılında New York körfezi ile Amerika’nın doğu kıyılarının bir kısmını keşfeden Giovanni Di Verranzano’nun doğduğu Etrüsk şatosunda yapacağımız 3 saatlik gezide şatonun bahçelerini ve tarihi şarap mahzenlerini gördükten sonra, çiftlikte üretilen peynir çeşitleri, zeytinyağı, sebzelerden oluşan öğle yemeği eşliğinde bölgeye ait şarapların tadlarına bakıyoruz. Öğleden sonra yeşil tepeler ve vadiler, tepelerinde yer alan şatolar ve eteklerindeki bağlar arasından seyahat ederek, Siena’ya varıyoruz. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Toskana’nın kalbindeki, toprak rengi labirent sokaklarıyla karmaşık, çapraşık, pitoresk ve büyüleyici ortaçağ kenti Siena’ da öğleden sonra yapacağımız şehir gezisinde, ortaçağdan günümüze kadar gelmiş olan Palio yarışlarının yapıldığı, deniz kabuğunu andıran, kentin merkezi Piazza Del Campo’ yu, meydanda bulunan kabartmalarla çevrili Gaia çeşmesi, 102 metre yüksekliğindeki çankulesi Torre del Mangia, Piazzo del Duomo ve burada yer alan siyah beyaz renkli duvarları, sütunları, çan kulesi, içinde yer alan resimleri ve freskleri ile Duomo Katedrali’ni gördükten sonra Siena turu ardından konaklayacağımız şatoya doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi TatilSAseçimi lokantamızda alıyoruz.

3.Gün Chianti - San Gimignano "San Gimignano Turu"

Kahvaltının ardından, özel otobüsümüz ile San Gimignano’ya hareket ediyoruz. Unesco Dünya Koruma mirası listesinde bulunan, zengin kültür ve sanatı ile “Güzel Kuleler” şehri St Gimignano’da yürüyerek yapacağımız gezide, İtalya’ nın en tarihi kapılarından biri olan 13. yy’a ait Porta San Giovanni, 13. yy’ a ait büyük bir sarnıcın bulunduğu Piazza della Cisterna – Sarnıç Meydanı, Katedral, şimdi belediye binası olan Palazzo del Popolo, Podesta Sarayı, kemeraltı ve çeşitli ortaçağ kulelerinin bulunduğu şehrin merkezi Katedral Meydanı Piazza del Duomo’ yu görüyoruz. Öğle yemeğimizi Monteriggione Kalesinin içinde tarihi bir restaurantda alıyoruz. Öğleden sonra Montepulciano’ya hareket ediyoruz. MÖ 308 yıllarında Etrüskler tarafından kurulan ortaçağ şehri, yiyecek ve içecek üreticisidir. Peynir, ''pici'' makarnası, mercimek, bal ve dünyaca ünlü şarapları başlıca üretimleridir. Montepulciano üzümleri İtalya’ nın en iyisidir derler. Şehrin ana caddesi 1,5 km uzunluğunda olup, Porta al Prato’ dan tepenin üstündeki Piazza Grande’ ye kadar uzanmaktadır. 14. yy’ dan kalma şehir duvarları, Palazzo Comunale, Santa Maria Katedrali görülecek yerlerden bazılarıdır. Ardından tarihi şehir meydanında yer alan Ricci Sarayının altında bulunan, dünyanın en eski ve en iyi şarap mahzeni anıtsal Cantina de Ricci’ nin sınırsız mağara ile çevrili sessiz koridorlarında zaman yolculuğu yapıyoruz ve bölgesel şarapları tadıyoruz. Gezi bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi TatilSA seçimi lokantamızda alıyoruz.

4.Gün Bologna - İstanbul "Bologna Şehir

Kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile Bologna’ ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğun ardından varışımızda tarihi Bologna şehir gezimizi yapıyoruz. Tarihi Mö 6. yy’ da Etrüsklere dayanan Bologna, mimarisi, sokakları ve meydanları ile tipik bir ortaçağ şehrini anımsatmaktadır. Yağmurdan, kardan ve güneşten korunabileceğiniz, 4 km uzunluğu ile dünyanın en uzun kemeraltının yer aldığı şehirde, Bolognalıların sosyal yaşamlarının en önemli noktası Maggiore Meydanı, meydanda yer alan saat kulesi Palazzo di Accursio, 14. yy adalet sarayı Palazzo Podesta, dünyanın 5. büyük kilisesi olan Basilica di San Petronio, Garisenda ve Asinelli Kuleleri göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından tarihi sebze-meyve balık pazarı içinde yer alan TatilSA seçimi lokantamızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Serbest saatlerden sonra havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Havayolları ile İstanbul’a hareket adiyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuktan sonra Atatürk Havalimanına varıyoruz.

İstanbul-Bologna-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi
Toskana'da 5 yıldızlı otelde oda-kahvaltı esasında 3 gece konaklama
Floransa ve Bologna şehir tanıtım turları
Davanzati Sarayı Müze Ziyareti
Verrazzano Şatosu Ziyareti
San Gimignano, Siena, Greve Chianti turları
Şarap tadımları
Havaalanı-otel-havaalanı transferleri
TatilSA rehberlik hizmetleri
 

Schengen Vizesi 125 Euro

Seyahat Sağlık Sigortası 15 Euro

Kişisel Harcalamalarınız

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür.