Sömestre Promosyon Balkan'da 6 Ülke 6 Şehir Turu - 5 Gece 6 Gün 3 Gece Konaklama

Tur Kodu: (ZT4) (Yunanistan - Arnavutluk - Karadağ - Kosova - Makedonya - Bulgaristan) Selanik, Kastoria, Tiran, Budva, Porto Montenegro, Kotor, Prizren, Üsküp gezileri Dahil!

Ara


1.Gün Salı İstanbul - Selanik (Gece Yolculuğu)

Tur Hareket Noktaları:
19.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

19.30 Mecidiyeköy Trump Towers Önü

20.00 İncirli Ömür Plaza Önü

 

Ulaşımımızı sağlayacak özel otobüsümüze yerleşmemizin ardından Selanik’e hareket. Daha sonra bizlere heyecanlı bir tatilin başladığını hatırlatan İpsala sınır kapısına varıyoruz. Burada pasaport kontrol işlemlerimizi grup halinde ekibimiz tarafından tamamladıktan sonra bizlere çok benzeyen insanları, şarkıları ve  mutfakları ile bize çok yakın olan komşu ülke Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Gece otobüs yolculuğu.

2.Gün Çarşamba Selanik - Kastoria - Tiran - Budva

Sabah erken saatlerde Kavala Kurabiyecisinde serbest kahvaltı için mola veriyoruz. Kavala’nın meşhur kurabiyelerini temin edebileceğiniz mekanda Türk Kahvaltısı alabilirsiniz ya da yine meşhur Tavuk çorbasını deneyebilirsiniz. Daha sonra Selanik’e doğru yola devam ediyoruz. Selanik’e varış sonrası, önce Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi’ni görüyoruz. Daha sonra Ulu önder Atatürk’ün evini, saat itibarı ile erken varılacağı için dışarıdan görüyoruz. Panoramik Selanik şehir turunda görülecek yerler arasında ise Kordon, Beyaz Kule ile Osmanlı ve Bizans eserleri bulunmaktadır. Ve Arnavutluk’un Tiran şehrine doğru yola devam ediyoruz. Yol üzerinde Yunanistan’ın şirin kenti Kastoria’da serbest öğle yemeği için mola veriyoruz. Kastoria, Yunanistan’ın kürk ticaretine yön veren ve adını şehrin içinde bulunan güzel gölden alan bir şehirdir. Yola devam ederek Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış ve sonrası kısa panoramik Tiran şehir turumuzda Ethem Bey Camii, Saat Kulesi,  İskender Bey Heykeli ve Meydanı ile Janna Nehri’ni görüyoruz. Tiran’da Taiwan Center’da serbest akşam yemeğinizi aldıktan sonra Tiran’dan ayrılıp, dünyanın en genç devletlerinden biri olan Karadağ’ın cennet tatil beldesi, eğlence şehri Budva’ya hareket ediyoruz. Muhteşem sahilleri, renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden olan Budva’ya varışımız sonrası otelinize yerleşme ve geceleme otelinizde.

3.Gün Perşembe Budva - Porto Montenegro - Kotor

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında yürüyerek yapacağımız Budva şehir turunde Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi göreceğiz. Verilecek serbest zaman sonrası öğleden sonraki turumuzda ise önce Tivat’a hareket edecek ve ünlü Porto Montenegro limanını göreceğiz. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan, Unesco Dünya Mirası listesindeki tablo kent Kotor’a gidiyoruz. Kotor’da Stari Grad’ı (Eski Şehir-Kale) göreceğiz. Kişisel gezi ve alışverişleriniz için verilecek serbest zamanın ardından akşama doğru Budva’ya dönüş. Geceleme otelinizde.    

4.Gün Cuma Budva (Dubrovnik - Mostar)

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından serbest gün. Alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimiz ile otelden erken çıkış ile ve paket kahvaltı alarak ekstra tam gün Dubrovnik ve Mostar Turu. (100 Euro) Bu turumuzda göreceğiniz 7. ülke olacak olan Hırvatistan'ın Adriyatik sahilinde bulunan, Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile Unesco Dünya Mirası listesindeki ünlü şehri Dubrovnik’e hareket edilecektir. Varışın ardından yürüyerek yapılacak Dubrovnik şehir turu esnasında ihtişamlı mimarileri ile Dominican ve Franciscan Manastırları, Avrupa’nın en eski eczanesi, tarihi liman, surlarla çevrili mermer kaplı caddeleri, merdivenleri, birer sanat eseri olan çeşme ve Rector Sarayı ile Katedrali görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Mostar turumuz ile gezide göreceğiniz 8.ülke olacak olan Bosna Hersek’de tarihi Mostar şehrine gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda Koski Mehmet Paşa Camii'ni ve ünlü Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar’da kişisel aktiviteleriniz için serbest zamanın ardından dönüşe geçiyoruz. Akşam geç saatlerde Budva’ya dönüş.

5. Gün Cumartesi Budva - Prizren - Üsküp - İstanbul (Gece Yolculuğu)

Sabah erkenden odalarımızı boşaltıyoruz ve yola çıkıyoruz. Çıkış saatimiz erken olduğundan kahvaltıyı paket olarak alabiliriz. Yol üzerinde, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme lüks otel ve restoranlar olarak kazandırılan muhteşem St. Stefan adasını panoramik olarak tepeden görebileceğiniz ve fotoğraf çekebileceğiniz kısa bir  mola veriyoruz. Ve Arnavutluk üzerinden geçerek Kosova’nın Prizren şehrine doğru hareket ediyoruz. Kosova’nın bu güzel şehrinde  göreceğimiz yerler arasında Sinan Paşa Camisi, Şadırvan Meydanı ve Prizren Köprüsü bulunmaktadır. Daha sonra Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varış ve Üsküp şehir turu.  Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı ve ünlü Taş Köprü bulunmaktadır. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır. Turumuz nehrin diğer yakasında bulunan Makedonya Meydanı’na doğru devam ediyor ve meydandaki dev heykelleri görüyoruz. Üsküp turumuz sonrası Bulgaristan üzerinden İstanbul’a hareket.

6. Gün Pazar İstanbul'a Varış

Pazar günü öğle saatlerinde İstanbul’da sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz. Başka bir gezimizde görüşmek üzere.

 

 • Lüks otobüs ile İstanbul-Budva arası gidiş dönüş otobüs yolculuğu,
 • 3 gece otelde kahvaltılar dahil konaklama,
 • Yürüyerek yapılacak olan Budva, Kotor, Porto Montenegro, Prizren ve Üsküp şehir turları,
 • Yol üzerinde Selanik ve Tiran panoramik şehir turları,
 • Tecrübeli rehberlik ve asistanlık hizmetleri,
 • Otobüste sadece ilk gün ve son gün su ikramı yapılabilmektedir.
 • TURSAB Zorunlu Sigorta

 • Tüm müze, ören yeri, cami, katedral vb. giriş ücretleri, 
 • Schengen Vize ücreti ve servis bedeli  (130 Euro )   Çok girişli Schengen vizesi gerekmektedir..!
  (Yeşil pasaportlu misafirlerimize vize gerekmemektedir)
 • Yurtdışı çıkış vergisi
 • Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro) ( 65 yaş ve üstü misafirlerimiz için 30 Euro)
 • Tüm kişisel harcamalar,
 • Programda dahil olduğu belirtilmeyen gezi ve turlar,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Rehber ve Şoför bahşişleri. (10 Euro)

 

 

Katılım Koşulları

 • Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 • TatilSA; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
 • Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
 • Uçuş saatlerimizi ofisimizden öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan TatilSA sorumlu tutulamaz. TatilSA, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 • Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. 
 • Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
 • Tura katılım için TatilSA tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden TatilSA sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 • Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş, yıpranmamış ve yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.   
 • TatilSA yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak TatilSA`nın hiç bir sorumluluğu yoktur. TatilSA sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında TatilSA’nın herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.
 • Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından TatilSA sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  TatilSA sorumlu tutulamaz.
 • Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan TatilSA sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
 •  TatilSA, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan continental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
 • Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda TatilSA misafirleri TatilSA sorumluluğundadır.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür.