Sömestre Özel Kuzey Işıkları Murmansk Turu Aeroflot Havayolları İle 4 Gece - 5 Gün

4 Akşam Kuzey Işıkları Turu Ücretsiz

Ara


1.Gün | İstanbul - Murmansk

İstanbul yeni Hava Limanı Dış Hatlar Terminali Aeroflot Hava Yolları Kontuarı önünde saat 23:30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Aeroflot Hava Yolları’nın SU2135 sayılı tarifeli seferi ile saat 02:35 te Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 06:15’de varışın ardından yapılacak kısa bir aktarma sonrası Aeroflot Havayolları’nın SU1320 sayılı tarifeli seferi ile saat 09:30’da Murmansk’a hareket. Yerel saat ile 12:05’de Murmansk'a varışımızın ardından özel otobüsümüz ile konaklayacağımız otele hareket ediyoruz. Odalara yerleşmenin ardından akşam yemeğine kadar serbest zaman. Ardından dileyen misafirlerimiz ile EKSTRA (30 EUR) Akşam yemeği alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından rehberimizin bildireceği saatte "Kuzey Işıkları" turuna gidiyoruz. Kuzey ışıkları, yani adını Şafak Tanrıçası Aurora'dan alan Aurora Borealis, dünyanın manyetik alanı ile Güneş'ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu gökyüzünde ortaya çıkan doğal ışımalardır. Kuzey ışıkları her gün farklı bir yerden farklı şekillerde görülebildiği için rehberimizin o günkü belirleyeceği noktaya gidip gökyüzünde ki bu doğa harikası manzarayı izlerken keyif alacaksınız. Kuzey ışıkları turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün | Murmansk

Sabah kahvaltının ardından saat 09:00 da şehir turu için hareket ediyoruz. Şehir turunda göreceğimiz yerler arasında 1916 yılında kurulan kuzey kutup dairesi içerisinde bulunan Murmansk  şehrinin merkez Lenin caddesi, denizcilere ait olan kilise, şehrin önemli heykelleri, kışın -30 derecelere kadar soğuk olan ikliminde bile donmayan Sovyetlerin ve Rusya nın kuzey denizine açılan limanı ve 2. Dünya savaşının anısına yapılan tepeye çıkıp Murmanskı panoramik bir şekilde inceleyip fotoğraf molası veriyoruz. Turumuzun devamında ise Lenin buzkıran gemisini ziyaret ediyoruz. Bu gemi 1957 yılında soğuk savaş döneminde o dönemin lideri Hruşov’un emri ile yapılmıştır ve dünyadaki nükleer enerji ile çalışan ilk buzkıran gemisidir ve  Sovyetler Birliği’nin  kuzey deniz yolunu açması ve o bölgedeki araştırmalar için yapılmıştır. Gemi günümüzde müze olarak dizayn edilmiştir. Gemi ziyaretinin ardından Murmansk’da özel hediyelik eşyalar almak için serbest zaman veriyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve Akşam yemeğine kadar serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz ile EKSTRA (30 EUR) akşam yemeği alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından rehberimizin bildireceği saatte bugünkü Kuzey Işıkları’nın görülebileceği yere gidip "Kuzey Işıkları" turunu gerçekleştiriyoruz. Kuzey ışıkları turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün | Murmansk

Sabah kahvaltısının ardından rehberimiz ile lobide buluşuyoruz ve dileyen misafirlerimiz için öğlen yemekli Sami köyüne  (EKSTRA 60 EUR) hareket ediyoruz. Bu turumuz için 80 km şehir dışına çıkacağız. Saami köyü 4000 yıl önce bu topraklara gelen Sami halkının yaşam tarzlarını kıyafetlerini ve yemek kültürlerini yakından tanıyacağımız bir Etnografik açık hava müzesidir. Turumuzda ilginç bilgiler öğrenip rehberimiz ile tarihe kısa bir yolculuk yapacağız.  Yerleşim bölgesinde gezinti ve Ulusal yapılarla tanışma fırsatı bulacağız. Sami halkının çiftliklerindeki geyikleri ve tilkileri ziyaret edip geyikleri besledikten sonra geyiklerin çektiği kızaklara biniyoruz.  Turumuzun ardından yine bu köyümüzde Sami halkının geleneksel ulusal menülerini tatma fırsatımız olacak Turumuzun ardından Murmansk’a dönüş ve akşam yemeğine kadar serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz ile EKSTRA (30 EUR) akşam yemeği alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından rehberimizin bildireceği saatte bugünkü Kuzey Işıkları’nın görülebileceği yere gidip "Kuzey Işıkları" turunu gerçekleştiriyoruz. Kuzey ışıkları turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün | Murmansk

Sabah kahvaltısının ardından rehberimiz ile lobide buluşuyoruz ve dileyen misafirlerimiz için tam gün öğle yemekli kar motorları ile safari, buzda balık avı ve Husky çiftliği turu için EKSTRA (100 EUR) hareket ediyoruz. Turumuz için 20 km şehir dışına çıkıyoruz. Bu turumuzda 2 gruba ayrılıyoruz ve 1. Grup balık tutarken 2. Grup kar motorları ile safari yapıyor. Ardından balık tutan grup safariye çıkarken safari yapan grup balık tutuyor. Dileyen misafirlerimiz tuttukları balıkları öğle yemeğini alacağımız restoranda kendileri pişirme tecrübesini yaşayabilirler. Öğle yemeğimizin ardından Husky köpek çiftliğine gidiyoruz. Burada ilk önce Husky köpek cinslerini inceleyip rehberimizden bilgi alıyoruz ve ardından kızak gezisi için Husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz. Koşmayı çok seven bu sevimli köpeklerin kilometrelerce koştukları halde hala ne kadar enerji dolu olduklarına şaşıracaksınız. Kızak gezimiz yaklaşık 30 dakika sürecektir. (Hava durumu ve katılımcıların sürüş becerisi süreyi etkileyebilir) Turumuzun ardından Murmansk’a dönüş ve akşam yemeğine kadar serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz ile EKSTRA (35 EUR) yerel folklorik gösteri ile akşam yemeği alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından rehberimizin bildireceği saatte bugünkü Kuzey Işıkları’nın görülebileceği yere gidip "Kuzey Işıkları" turunu gerçekleştiriyoruz. Kuzey ışıkları turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5.Gün | Murmansk

Sabah kahvaltısının ardından 09:30’a kadar odalarımızdan çıkış işlemlerini yapıyoruz ve saat 09:45’te havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanında bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Aeroflot Hava Yolları’nın SU1321 sayılı tarifeli seferi ile saat 13:10’da Moskova’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15:30’da varışımızın ardından kısa bir aktarma ile Aeroflot Havayolları’nın SU2134 sayılı tarifeli seferi ile saat 21:45’de İstanbul’a hareket. İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu.

 • Aeroflot Hava Yolları ile Istanbul-Murmansk-Istanbul uçak bileti,
 • 4 gece Murmansk’ta 4* otelde oda kahvaltı konaklama
 • 4 gece kutup ışıkları turu
 • Alan transferleri ve panoramik şehir turu
 • Program boyunca Türkçe rehber
 • Tüm havaalanları ve şehir vergileri
 • TatilSA TURSAB Zorunlu Sigorta

 • — Rusya Vizesi
 • Yurtdışı çıkış Pulu ( 50 TL )
 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
 • Şöför bahşişleri
 • Müze ve Ören yeri girişleri
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Otelde alınan ekstralar

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür.