Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında bilgilendirme
.

Sömestre Özel - Uçak Ve Doğu Ekspresi İle Karadeniz Turu 4 Gece 5 Gün

30 Ocak & 27 Mart 2022

Ara


1.GÜN

AĞRI - DOĞUBAYAZIT - İSHAK PAŞA SARAYI - ANİ ÖREN YERİ

Turumuz, sizleri 04.00 Beylikdüzü Migros Önü, 04.30 Yenibosna Airport AVM, 05.00 Şişli MC Donald's Önünden, 05.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanından, bineceğimiz servisimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanına transfer oluyoruz. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla 06.00‘da Pegasus Havayolları Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor Pegasus Hy ile saat 08.25 Sabiha Gökçen - Ağrı uçuşu ile  Ağrı'ya uçuyoruz. Bizi burada karşılayan aracımızla Doğubayazıt'a hareket ediyoruz.  İnşaatı 99 yıl süren tarih ve sanat tarihi açısından eşsiz bir değere sahip  İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. Doğu'nun Topkapı Sarayını gezerken sadece saray olmadığını canlı bir tarih ve her tarafı sır dolu bir efsane olduğunu göreceksiniz. Bu noktadan bütün ovayı fotoğraflayıp Ağrı Dağı'nı panaromik olarak görerek Iğdır üzerinden Unesco Dünya Miras listesine eklenen Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Günümüz Ermenistan sınırını oluşturan Arpa Çay’ın yanı başında kurulu Ocaklı köyünde bulunan ören yerinde Tigran Honents Kilisesi, Ani Katedrali, Bakireler Manastırı, Manuçehr Camii, Havariler kilisesi görülecek anıtsal yapılar olarak bizi bekliyor olacaklar. Burada vereceğimiz molanın ardından serhat şehrimiz Kars'a hareket ediyoruz. Doğunun son dönemde yıldızı parlayan bu fantastik şehrinin büyüsüne tamamen kapılıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Rehberimizin Tavsiye Edeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Kars'ta Ekstra Olarak Alınacaktır (Piti, Kaz eti, Hangel, Vsr).

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Kars Otelleri

Rota: Ağrı - Doğubayazıt (55 km) Doğubayazıt - Kars (190 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 245 km

Otele Giriş Saati: 18.00

2.GÜN

ÇILDIR GÖLÜ - KARS - KAFKAS GECESİ
Turumuz, otelde alacağımız sabah kahvaltısının sonrasında,  sabah kahvaltı sonrasında, Arpaçay yol güzergahı ile Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere yola çıkıyoruz. Kış aylarında genel olarak buzla kaplı göl üzerinde dileyenler atlı kızak ile gezme şansı yakalıyorlar (mevsim koşullarına göre buz kalınlığı müsait olması halinde). Sonrasında Kars şehir merkezine geri dönüyoruz.  İlk durağımız, Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile camiye çevrilen Fethiye Camii olacaktır. Sonrasında Havariler Kilisesi'ne geçiyoruz. Ermeni-Gürcü mimari tarzını inceleyebileceğimiz bu yapının ardından Kars sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. “Aşıklar” diyarında yapılan keşif sırasında, bal, kaşar peyniri, gravyer peyniri, piti, hangel, kete, kaz eti, sarı balık….tatları da bizi gurme olmamız yolunda teşvik edecek. Roma döneminden günümüze ulaşıp halen kullanılan Taş köprü’yü, Tarihi Hamam’ı görüyoruz. Rus mimarisinin bütün inceliklerinin yansımasını görebileceğimiz yapıların arasında gezerken Türkiye’de olduğumuzu unutuyoruz. Ünlü şairlerimiz ‘den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp  Kars'ın önemli bir kültür mirası olan Aşık geleneğini tanıma fırsatı buluyoruz. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteyen misafirlerimiz ile Kafkas Halk Oyunları gösterisine (Ekstra) gidiyoruz. (Gece turları ekstra olup katılıma ve kişi sayısına bağlı olarak gerçekleştirilir.)

Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Çıldır Gölünde Ekstra Olarak Alınacaktır (Sarı Balık Menüsü).

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Kars Otelleri

Rota: Kars - Çıldır Gölü (55 km) Çıldır Gölü - Kars (55 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 110 km

Otele Giriş Saati: 16.00

3.GÜN

SARIKAMIŞ - DOĞU EKSPRESİ İLE ERZİNCAN YOLCULUĞU - GÜMÜŞHANE
Turumuz, otelde alacağımız sabah kahvaltısının sonrasında,  otelde alacağımız sabah kahvaltısının sonrasında, Sarıkamış'a hareket ediyoruz.  Sarkamış Şehitlikte kısa bir molanın ardından  Doğu ekspresi Pulman (Koltuklu) vagonla, Erzincan’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 8 saatlik keyifli yolculuk sonrası Erzincan’a varıyoruz. Burada bizi karşılayan aracımız ile Gümüşhane'ye hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 

Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Gümüşhane Otelleri.

Rota: Erzincan - Gümüşhane (130 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 130 km

Otele Giriş Saati: 19.00

4.GÜN

KARACA MAĞARASI - ZİGANA GEÇİDİ - SÜMELA MANASTIRI - TRABZON

Turumuz, otelde alacağımız sabah kahvaltısının sonrasında, doğanın milyonlarca yıl uğraş vererek ortaya çıkardığı, sabırla nakşedilen, her noktasın aynı özenin gösterildiği muhteşem bir doğa harikası olan Karaca Mağarası'na hareket ediyoruz. Mağaranın görsel güzelliğinin yanında bir başka özelliği de, astım hastaları için rahatlatıcı bir kür niteliği taşıması. Mağara gezimizin ardından Zigana Geçidi'ni aşarak Hamsiköy sütlacını yemek için kısa bir mola veriyoruz. Sonrasında restorasyon sebebiyle kısmı olarak ziyarete kapalı olan Sümela Manastırı’nı  Seyir Terası olarak adlandırılan noktada Sümela Manastırını ve o eşsiz doğayı uzaktan fotoğraflıyoruz ardından Trabzon Sera Gölü'nü yukarıdan göreceğimiz restorantımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 yılında camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesi’ni geziyoruz. Soğuksu Mevkiine çıkarak Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazasına uğruyoruz. Burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek. Atatürk Köşkü gezimizin sonrasında, Giresun'da bulunan otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Giresun Otelleri.

Rota: Gümüşhane - Trabzon (100 km) Trabzon - Giresun (130 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 230 km

Otele Giriş Saati: 18.00

5.GÜN

GİRESUN – KÜMBET YAYLASI – MAVİ GÖL - KUZALAN TABİAT PARKI – ORDU – BOZTEPE

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, şu anda Karadeniz’in en gözde ve bozulmamış yaylalarından birisi olarak kabul edilen Kümbet Yaylası ve civarındaki muhteşem doğal güzellikleri görebilmek için yola çıkıyoruz. İlk durak noktamız gerçekten görenleri kendisine hayran bırakan Kuzalan Şelalesi oluyor. Burada oldukça keyifli ve düz bir yolla ulaşılan Kuzalan Şelalesi fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sonrasında biraz ileride bulunan ve Kuzalan Tabiat Parkı’nın en özel oluşumlarından birisi olan, sodalı suyla birleşen serpantin kayalıklarının oluşturduğu Mavi Göl adı verilen ve birçok havuzdan oluşan bu alanda göreceğimiz renk tonunun büyüsüyle, bir kez daha Karadeniz’in muhteşem doğasına hayran kalacaksınız. Mavi Göl gezimizin ardından, Kümbet Yaylası’na ulaşıyoruz. Buradan kısa bir yürüyüşle de Aymaç Mesire Alanı’na ulaşıyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği molası sonrasında Dereli yolunu takip ederek Orduya hareket ediyoruz. Rehberimizden aldığımız bilgiler eşliğinde Ordu kentinin sembolü olan “Boztepe’ye Çıkmalı Şu Orduya Bakmalı“ sözünün mekânı olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Bu muhteşem manzaradan fotoğraflarımızı aldıktan sonra yemyeşil fındık bahçelerinin arasından Ordu-Giresun Havaalanına hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları’na ait 20.40'da kalkacak olan Ordu-Giresun – İstanbul Sabiha Gökçen uçağına c / in işlemlerimizi yaptırarak İstanbul’a varıyoruz. İstanbul’da bizi bekleyen servis araçlarımıza binerek bir başka Tatilsa tur organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşcakalın…

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Kümbet : Serbest Menü Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Rehberimizin Yönlendireceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT DÖNÜŞ GÜNÜ. BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Giresun Yayla Gezileri (160 km) Giresun – Ordu (45 km) Ordu – Havalimanı (20 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 225 Km

TOPLAM TUR MESAFESİ: 940 Km

İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
30.01.2022 / 03.02.2022
()
Kars & Gümüşhane & Giresun Otelleri
2,860.00TRY
3,900.00TRY
2,772.00TRY
27.03.2022 / 31.03.2022
()
Kars & Gümüşhane & Giresun Otelleri
2,860.00TRY
3,900.00TRY
2,772.00TRY

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı .

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs  Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

*  Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*  Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım

*  Tatilsa Güvencesi

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı

*  Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

*  Gidiş - Dönüş Havaalanı Servisleri

*  Kars - Erzincan Arası Pulman (Koltuklu) Tren Bileti

*  Tüm Öğlen Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

Tatilsa Danışmanı Online
Bize Whatsapp'dan Yazın