Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında bilgilendirme
.

Sömestre Hızlı Tren İle Eskişehir Sivrihisar Turu 1 Gece - 2 Gün

22, 29 Ocak & 9, 16 Nisan 2022

Ara


1.GÜN

HIZLI TREN İLE ESKİŞEHİR'E - NASREDDİN HOCA'NIN EVİ - SİVRİHİSAR - ULU CAMİİ - ZAİMAĞA KONAĞI - SURP YERORTUTYUN ERMENİ KİLİSESİ

Turumuz;  81044 numaralı İstanbul - Ankara Yüksek Hızlı Treni'ne  07:25 Söğütlüçeşme, 07:37 Bostancı, 07:57 Pendik, 08:17 Gebze, 08.50 İzmit biniş noktalarından kimliklerimizle beraber geçiş yaparak trendeki yerimizi alıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik tren yolculuğumuz sonrasında Eskişehir'e ulaşıyoruz. Eskişehir Tren Garı'nda bizi bekleyen aracımızla ilk olarak Nasreddin Hoca'nın doğduğu köy olan Hortu Köyüne giderek Nasreddin Hoca Evini geziyoruz. Sonrasında çok sayıda tarihi eseri ve kültürü barındıran Sivrihisar ilçesine hareket ediyoruz. Burada göreceğimiz yerler arasında; Sivrihisar Ulu Camii (Anadolu'nun en büyük ahşap direkli Camii örneklerinden), Zaimağa Konağı (Ankara dışında ilk Bakanlar Kurulu'nun yapıldığı yer), Surp Yerortutyun Ermeni Kilisesi (Anadolunun en büyük kiliselerinden biri), Kilim Müzesi, Tarihi Evler olacaktır. Sonrasında Eskişehir'de bulunan otelimize yerleşmek için hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Anemon Otel, Vb.

Rota: Eskişehir - Sivrihisar (100 km) Sivrihisar Çevre Gezileri (20 km) Sivrihisar - Eskişehir (100 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 220 km

Otele Giriş Saati: 18.00

2.GÜN

BALMUMU HEYKEL MÜZESİ - ODUNPAZARI - MODERN CAM MÜZESİ - SAZOVA KÜLTÜR PARKI - PORSUK ÇAYI
 
Turumuz; otelimizde alınan kahvaltının sonrasında,  Eskişehir'i gezmeye başlıyoruz. Yılmaz BÜYÜKERŞEN imzalı Balmumu Heykel Müzesini zamanda yolculuk yaparcasına keyifle geziyoruz. Sonrasında 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odunpazarı'na ulaşıyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendimizi Osmanlı döneminin içersinde hissedeceğiz. Türkiye’de bilinen ilk Modern Cam Müzesi’ni birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğrafladıktan sonra Atlıhan da (Geleneksel El Sanatları Çarşısı) Lületaşı yapım ve satım atölyelerini görüyor ve burada serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Ardından gelişimi ve bir üniversite şehri olması vesilesiyle adından sıkça bahsettiren Eskişehir’i tanımaya devam ediyoruz. Dünya’da tek olan Lületaşı Müzesini ve Kurşunlu Külliyesi’ni (Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan), 150 yıllık bir tarihe sahip Eskişehir Mevlevihane’sini ziyaret ediyoruz. Odunpazarı sokaklarında gönlünüzce gezebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Eskişehirde gezeceğimiz son nokta ise Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı olacaktır. Burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zamanda dileyen misafirler Masal Şatosunun, Korsan Gemisinin, Nuhun Gemisinin, Göletin etrafında gezi yapabilirler. Ardından Porsuk Çayı (Adalar, Çarşı) kenarına gidiyoruz. Serbest zaman veriyoruz. Porsuk çayında dileyen misafirler tekne turuna ya da Gondol turuna çıkabilirler (Ekstra). Gezilerimiz sonrasında Eskişehir Garı'na giderek 20.22 hareket saatli İstanbul hızlı treni ile İstanbul yolculuğuna başlıyoruz (81037 numaralı tren). Bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşcakalın.....

Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Tavsiye Edeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT DÖNÜŞ GÜNÜ. BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Eskişehir Çevre Gezileri (30 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 30 km

TOPLAM TUR MESAFESİ: 250 KM

 https://www.tcddtasimacilik.gov.tr/uploads/images/Yolcu/YHT/YHT%20Saatleri%2016_10_2021.pdf Bu linkten tren güncel kalkış saatlerini takip edebilirsiniz.

 

İKLİM

Bölgenin çevresi yüksek dağlarla çevrili olduğundan, denizlerin nemli ılıman havası bölgeye sokulamaz. Bu nedenle bölgede, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı karasal iklim hâkimdir. Bölgede, doğuya doğru gidildikçe yüksekliğin artmasına bağlı olarak karasallık derecesi artar ve kış sıcaklıkları çok düşük değerlere ulaşır. İç Anadolu, ülkemizin en az yağış alan bölgesidir. Ortalama yağış 400 mm civarındadır. Bölge, en fazla yağısı ilkbahar aylarında sağanak halinde alır. En kurak mevsim yazdır. Yazların kurak olması ve yaz kuraklığının erken başlaması sebze türü bitkiler üzerinde olumsuz etki yapar. Bölgenin ve ülkemizin en az yağışlı yeri Tuz Gölü çevresidir(320 mm) .Yağışların azlığı bölgenin deniz etkisine kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Denizden gelen nemli hava kütlesi, nemini, dağların denize bakan yamaçlarında yağış halinde bırakır. İç Anadolu Bölgesi'ne doğru eserken artık kurudur. 
 

OTOBÜSLER

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.
 

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

*  Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*  Turizm Belgeli Araçlar İle Ulaşım

* Tatilsatur Güvencesi   

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Prontotour Otobüs İçi İkramları

*  Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

*  Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Gidiş – Dönüş Pulman (Koltuklu) Tren Bileti

 

 

*  Tüm Öğlen Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

Tatilsa Danışmanı Online
Bize Whatsapp'dan Yazın