Şeker Bayramı İpek Yolu Turu

Kazakistan- Özbekistan Turu Vizesiz

Ara


1.Gün İstanbul - Çimkent 02 Haziran Pazar

İpek Yolu Kazakistan Özbekistan Turu , yolculuğumuza İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 18:00’da buluşarak başlıyoruz. Saat 20:50’de AtlasGLB uçuşu ile Çimkent’e hareket ediyor ve geceyi uçakta geçiriyoruz.

2.Gün Çimkent – Türkistan – Otrar – Taşkent 03 Haziran Pazartesi

Sabah erken saatlerde (04:50) Çimkent’e varışımız ile birlikte havalimanında karşılanıyoruz. Ardından ilk durağımız Türkistan kenti. Hoca Ahmed Yesevi Türbe Kompleksi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra güneye dönerek Otrar’a geliyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Otrar’da Berdibek Sarayı, Aristan-Bab ve Otrar Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra otobüsümüze binerek Özbekistan sınırına hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte pasaport işlemlerinin ardından Özbekistan’a giriş yapıyoruz. Taşkent Pilav Centre’da Özbek Pilavı’nın tadına bakacağız. Sonrasında geceleme Taşkent’deki otelimizde.

3.Gün Taşkent – Buhara 04 Haziran Salı

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tren garına hareket.  Saat 07:30’da Afrosiab hızlı treni ile Buhara’ya doğru yola çıkıyoruz. 11:20’deki varışımızı takiben şehir turu için hareket ediyoruz; Gezimiz sırasında Miri Arap Medresesi, Magoki-Attari Camii,  Sinagog,  Abdulaziz Han Medresesi, Lebi-Hauz Kompleksi, Nadir Devan-Begi ve Khanaka Medreseleri ve Chor-Minor Medreselerini geziyoruz. Ayrıca Uluğbek Medresesi dışarıdan olmak üzere Ark Kalesi,  Samaniler Türbesi ve Chashma-Ayub Mozoleleri görülecek yerler arasındadır. Geceleme Buhara’daki otelimizde.

4.Gün Buhara 05 Haziran Çarşamba

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Buhara şehir turumuzda; Buhara Emirlerinin yazlık sarayı ve Şah-ı Nakşıbendi’nin anıt mezarını ziyaret edeceğiz. Ardından Buhara eski şehir’de serbest zaman. Geceleme Buhara’daki otelimizde.

5.Gün Buhara – Semerkant 06 Haziran Perşembe

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Semerkant’a doğru hareket ediyoruz. Semerkant’a yolculuğumuz esnasında İslam alimi İmam Buhari’nin türbesini ziyaret ettikten sonra şehre varıyoruz. Shah-i-Zinda Mezarlığı, Uluğbey Gözlemevi gezilerinin ardından Özbekistan’da tarihi kurucu olarak kabul edilen Amir Timur’un Gur-Emir adı verilen türbesini ziyaret ediyoruz. Mulli Qalander Camiini ziyaretimizin ardından tarih ile iç içe olan ve döneminin en güzel örneklerinden biri olarak inşa edilen REGİSTAN meydanını gezeceğiz. BİBİ-HANUM Camii kalıntılarını da gezdikten sonra geceleme Semerkant’daki otelimizde.

6.Gün Semerkant – Taşkent - Çimkent 07 Haziran Cuma

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından tren garına varışımızı takiben saat 06:40’da Afrosiab hızlı treni ile Taşkent’e hareket ediyoruz. 08:40’da varış. Taşkent şehir turunda; Barak Han medresesi, Kökeldaş medresesi, Kaffal Şaşi türbesi, Özbekistan Diyanet İşleri Başkanlığı'nda bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim'in ziyaret edilmesi, Çarsu Pazarı, İstiklal meydanı ve Amir Timur müzesini geziyoruz. Ardından Kazakistan sınırına hareket. Pasaport işlemlerinin ardından ülkeye giriş ve özel aracımız ile Çimkent’e hareket. Geceleme Çimkent’deki otelimizde.

7.Gün Çimkent - İstanbul 08 Haziran Cumartesi

Sabah erken kahvaltının ardından Çimkent Havalimanına transfer oluyoruz. Saat 06:15’da AtlasGLB uçuşu ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 08:45’deki varışımız ile birlikte turumuzu sonlandırıyoruz. Farklı bir organizasyonda buluşmak dileğiyle…

•AtlasGLB ile İstanbul-Çimkent-İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçuş bileti

• Otellerde kahvaltı dahil konaklama
   Taşkent – Uzbekistan 4* yada Rohat Hotel 3*

   Buhara – Rangrez Boutique Hotel yada benzeri

   Semerkant – Registon Hotel 4* yada benzeri

   Çimkent – Aidana Hotel 4* yada benzeri

• Taşkent Pilav Centre’da 1 akşam yemeği

Programda belirtilen tüm transferler
• Programda belirtilen tüm turlar

Yerel Türkçe rehberlik hizmetleri

• Müze, ören yeri giriş ücretleri

Taşkent – Buhara ve Semerkant - Taşkent tek yön ekonomi sınıf hızlı tren bilet

• Yurtdışı çıkış harç pulu (kişi başı 15 TL)

• Öğle ve Akşam yemekleri

• Tüm yemeklerdeki içecekler

Otelde ve diğer mekânlardaki tüm şahsi harcamalar

Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

Bahşişler ve bagaj taşıma hizmeti

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür. Designed by Dolunay Yazılım