Safranbolu - Amasra Turu 1 Gece Otel Konaklamalı - İstanbul, İzmit Çıkışlı

Abant Gölü - Amasra - Safranbolu - Yörük Köyü - Cinci Han - Hıdırlık Tepesi - Güneş Saati - Bakırcılar Çarşısı - Cam Seyir Terası - Tokatlı Kanyonu

Ara


1. Gün Abant Gölü – Safranbolu – Hıdırlık Tepesi – Kaymakamlar Konağı – Cinci Han – Yemeniciler Arastası – Köprülü Mehmet Paşa Camii – Cam Seyir Terası

Otobüs Hareket Noktaları:
06:45 Bakırköy Doğtaş Mağazası Önü
07:00 Mecidiyeköy Mado Pastanesi Önü
07:20 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Önü
07:35 Kartal Köprüsü Altı ( E 5 Ankara İstikameti )
08:00 Çayırova Mc Donald ‘ s Önünden
09:00 İzmit Halkevi Durakları ( Asya Otel Karşısı ) katılan misafirlerimiz ile birlikte yolculuğumuza başlıyoruz.

Değerli misafirlerimiz, yolculuğumuz ardından, harika bir kahvaltı ikram edeceğimiz Bolu dağının eteklerinde bulunan Abant gölüne doğru yola çıkıyoruz. Burada alacağımız serpme kahvaltıdan sonra çevreyi gezmek ve anılarımıza yeni kareler eklemek için kısa bir serbest zaman veriyoruz. Daha sonra UNESCO tarafından koruma altına alınan, Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Burada tarihi olduğu kadar bizlere sunduğu muhteşem manzarası ile de önemli bir yere sahip olan Hıdırlık tepesine geçiyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığına enfes bir manzara eşliğinde şahit oluyoruz. Alacağımız güzel fotoğrafların ardından Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı’nı, İzzet Mehmet Paşa Camii’ni, Akçasu Kanyonu’nu, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni ve avlusundaki Güneş Saat’ini geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Daha sonra Safranbolu Cam Terası ziyarete gidiyoruz, muhteşem bir manzara sunan terasa çıktığınızda kendinizi bu eşsiz doğanın güzelliğinde kaybedeceksiniz. Burada vereceğimiz serbest zaman ardında dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelde.

Sabah Kahvaltısı: Abant’ta serpme kahvaltı şeklinde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Rehberimizin önereceği restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: Safranbolu İnci Otel vb.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Rota: İstanbul–Abant Gölü (282 km),Abant Gölü – Safranbolu (186 km),

2. Gün Yörükköyü – Çamaşırhane – Sipahioğlu Konağı – Amasra – Sormagir Kalesi – Kemere Köprüsü - Devrek

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından durağımız Safranbolu‘ya bağlı ve dar sokakları, bahçelerini saran ahşap çitleri ve cumbalı evleriyle tarihimizin zengin güzelliklerini görebileceğiniz nadide bir yer olan Yörük Köyü. Burada geçmişten günümüze kadar aslı gibi gelmiş en eski ev unvanına sahip 300 yıllık "KASIMSİPAHİOĞLU KONAĞI" nı Filiz teyzenin enfes sunumuyla geziyoruz. Daha sonra bu kadar ayrıntının düşünülmüş olmasına şaşıracağınız köyün ortak yaşamını yansıtan Yörük köyüne özgü çamaşırhaneyi geziyoruz ve Fatih Sultan Mehmet’in bile fethederken zarar vermeye kıyamadığı 3000 yıllık kent Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Fatih Sultan Mehmet'in gördüğü zaman “Lala, Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola?”, yani “Dünyanın gözü bu mudur?'' diyerek hayranlığını gösterdiği sözleri ile ün kazanan güzel Amasra'ya ulaşıyoruz. Daha sonra Karadeniz’in meşhur balık lokantalarında öğle yemeği için serbest zaman. Öğlen yemeğini takiben Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Boztepe, Kaleiçi, Tahtacılar Çarşısını gezdikten sonra Kraliçe Amastris’ten adını alan Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı izleri taşıyan Amasra şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Bu şirin ilçeyi arkamızda bırakıyor ve bastonuyla ünlü Devrek'e gidiyoruz. Bir ağaç parçasının hünerli ellerde nasıl bir sanat eserine dönüştüğünü görebileceğimiz atölyede alışverişlerimizi tamamladıktan sonra Mengen-Yeniçağ üzerinden İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Ardından unutulmaz anlarımızı hafızalarımıza kazıdıktan sonra bu muhteşem kentle de vedalaşarak İstanbul'a doğru hareket ediyoruz. Siz sayın misafirlerimizi bir sonraki TatilSA organizasyonunda görüşmek üzere aldığımız noktalara bırakarak, vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir
Öğle Yemeği: Bölge restoranında, ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: Bu Gece Konaklama Yoktur
Rota: Safranbolu - Amasra (102 km), Amasra – İstanbul (460 km)

 • Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
 • Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Abant’ta ilk gün Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 1 Açık Büfe Kahvaltı ve Set Menü 1 Akşam Yemeği
 • TatilSA Otobüs içi İkramları
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • TatilSA Güvencesi
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Gece Turları
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye - Özel işletmeler v.b)
 • Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

 


Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır:

Otobüsler: 28-46 Kişi Sayılarında Kullanılır.

 

 • Mercedes Travego-Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
 • Neoplan Cityliner-Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
 • Mitsubishi Safir 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

  Midibüsler: 17-27 Kişi Sayılarında Kullanılır.

   
 • Isuzu Turkuaz 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

  Minibüsler: 16’ya Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır.

   
 • Vw Volt 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
 • Vw Volt El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
 • Mercedes Sprinter 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
 • Mercedes Sprinter EL 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. 
Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar TatilSA’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda TatilSA misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına ve ya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında ve ya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden TatilSA kesinlikle sorumlu değildir. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.


Uçaklı Turlarımızda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Mola Yerleri: Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir. Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür.