Renklerin Dansi Doğu Karadeniz

Samsun-Ordu-Giresun-Trabzon-Rize-Artvin- Samsun- Çorum

Ara


Renklerin Dansi Doğu Karadeniz

1. Gün: Ankara –Samsun-Ordu-Giresun

Akşam saat 22.30’da Tunus Cad. No.14’ te buluşma ve Trabzon’a hareket. Gerekli molalarla Samsun, Ordu, Giresun güzergâhından Giresun’a varış.

2. Gün: Giresun-Görele-Trabzon –Rize-Firtina Vadisi-Çamlihemşin-Ayder Yaylasi

Giresun’a varış. Giresun Kalesinde alacağımız Kahvaltı sonrası Giresun Kalesinden Panoramik olarak Giresun Adası, Zeytinlik Mahallesi ve Gedikkaya’nın fotoğraflanması Topal Osman Ağa Anıt mezarının görülmesi ve aracımızla yapacağımız Panoramik Giresun şehir turu ardından Görele’ye varış. Görele Kemençe Müzesinin görülmesi ve yöre müziği ve Kemence hakkında bilgi alarak horona giriş yapıyoruz. Akcaabat varış. Öğle yemeği (Meşhur Akcaabat Köfte ) Trabzon, Sürmene, Of, Rize güzergâhından. Pazar, Ardeşen Çamlıhemşin güzergâhından WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) tarafından Avrupa’da acil korunması gereken 100 ormandan biri olarak ilan edilmiş olan Fırtına Vadisine giriş. Müthiş manzaralar eşliğinde Ayder’e varış Gelintülü Şelalesi, Ayder Şelalesi, Kalegon’un (Galegon) görülmesi ve keyifli bir yürüyüş sonrası Otelimize yerleşme. Kaplıcaya girmek, yürüyüş yapmak ve fotoğraf çekmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme Ayder Yaylasında bulunan otelimizde.

3. Gün: Ayder Yaylasi-Firtina Vadisi- Şenyuva-Zilkale-Palovit Şelalesi-Çağlayan Köy-Kamilet Vadisi-Çifte Kemer Köprü-Hopa

Kahvaltı sonrası Şenyuva (Çinciva )-Zil Kale-Palovit Şelalesi Turu bu turumuz esnasında minibüslerle Fırtına Vadisinin iç kısımlarını takip ederek 17-18 yy yöre ahşap ev mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz Çamlıhemşin Konaklar Mahallesinin panoramik olarak görülmesi ve Fırtına Vadisi ve deresini takip ederek. Çinçiva (Şenyuva Köyü) ve Çinçiva (Şenyuva Köprüsü)görülmesi ve fotoğraf çekimi ardından Denizden 750 metre Fırtına deresinden 100m yükseklikte  Fırtına Vadisine hakim bir tepenin üzerinde bulunan Yol ve vadiden geçen kervanların güvenliği amacıyla Kommenos dönemine ait Karakol Kale olarak inşa edilen muhteşem Zilkale’nin görülmesi ve fotoğraf çekimi sonrası Fırtına Deresi’nin önemli kollarından Palovit Deresi üzerinde 27 m. Yükseklikten akan Palovit Şelalesinin görülmesi ve fotoğraf çekimi ardından Çamlıhemşin’e dönüş.Çarşı merkezinde serbest zaman ve Fırtına Deresi kenarında bulunan Osmanlı alabalık tesislerinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yöreye has taş kemer köprülerin en güzel örneği olan Timisvat Taş Kemer Köprüsü’nün görülmesi ve fotoğraf çekimi Fırtına Deresi kenarında bulunan Osmanlı alabalık tesislerinde öğle yemeği. Fındıklı Çağlayanköy’e hareket. Yöre ev mimarisini ve Ahşap Nayla’ların (Serender) en güzel örnekleri ile Organik tarım yapılan Çay, Fındık ve Kivi’yi yakından görerek tanıyacağımız Çağlayanköy gezisi Arhavi’ye hareket. Doğu Karadeniz bölgesinin önemli vadilerinden Saklı Cennet Kamilet Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Yöre taş köprülerin güzel bir örneği olan yine bölgede nadir olarak görülen Çifte Kemer Köprünün görülmesi ve fotoğraf çekimi sonrası Hopa’ya hareket. Otele yerleşme akşam yemeği ve geceleme.

4. Gün: Hopa –Artvin-Karagöl-Kafkasör Yaylasi

Erken alacağımız kahvaltı sonrası Borçka’ya hareket. Borçka’dan bineceğimiz minibüslerle Karçal Dağı eteklerindeki gizli cennet Borçka Karagöl'e varış. Göl etrafında yürüyüş ve fotoğraf çekimi sonrası Çoruh nehrini takip ederek Muratlı Baraj suları altında kalan Çay fabrikası ve Caminin görülmesi ardından Artvin’e hareket ediyoruz. Aracımızla yapacağımız Panoramik Artvin şehir turu sonrası Ülkemizin en büyük Atatürk Heykeli görerek denizden 1250 m yükseklikte bulunan her yıl Haziran ayının son haftası ülkemizde ve Karadeniz bölgesinde geleneksel olarak yapılan Boğa Güreşleriyle ünlü Kafkasör Yaylasına varış. Kafkasör Yaylasında Keyifli bir yürüyüş ile Boğa Güreşlerinin yapıldığı Şenlik alanına varış. Arenanın ve çevrenin fotoğraflanması sonrası Otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

5. Gün: Artvin –Rize – Uzungöl - Trabzon-

Kahvaltı sonrası Çoruh üzerine yapılan Cumhuriyet tarihinin önemli projelerinden olan Deriner ve Borçka Barajlarının panoramik olarak görülmesi ve Fotoğraf çekimi ardından Rize’ye hareket. Rize’ye özgü Rize Bezi (Feretiko) dokuma atölyelerinin görülmesi ve alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Rize, Of, Çaykara güzergâhından denizden 1090 metre yükseklikte bulunan çam ormanları ile çevrili Haldizen Deresi’nin önünün bir heyelan sonucu kapanmasıyla oluşan Uzungöl’e (Şerah)varış. Güzergâhımız üzerinde bulunan Yöre ahşap köprü mimarisinin en güzel örneği olan Kiremitli Köprü’nün (Hapşiyaş)görülmesi. Öğle yemeği sonrası Uzungöl etrafında yürüyüş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman yöresel ürünlerin ve hediyelik eşyaların satıldığı dükkânlarda alışveriş imkânı belirtilen saatte toplanma Trabzon’a hareket. Kommenos Kralı I.Manuel tarafından 1250-1260 yılları arasında yaptırılan geç Bizans kiliselerinin en güzel örneklerinden biri olan Ayasofya Camii(Kilisesi)  müzesinin gezilmesi sonrası Trabzon yöresine has gümüş Kazaziye ve telkâri işlerinin yapımı ile bilgileneceğimiz ve en güzel örneklerini göreceğimiz gümüş mağazası gezisi ve alışverişi. Aracımız ile yapacağımız Trabzon Şehir turu esnasında panoramik olarak göreceğimiz Trabzon Kalesi (Aşağı, Orta ve Yukarı Hisar), Zağnos Paşa Köprüsü ve Vadisi, Gülbahar Hatun Camii ve Türbesi, Boztepe manzarası eşliğinde Ulu Önder Atatürk’ ün Trabzon ziyaretinde konuk olduğu Trabzon’a hakim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer alan 18-19. yy Avrupa mimarisinin güzel bir örneği olan Trabzonlu Rum Armatör ve iş adamı Kostantin Kabayanidis tarafından 1890-1902 yılında yazlık ev olarak yaptırılan Atatürk Köşkü gezilecektir. Otele hareket. Odalara yerleşme Akşam yemeği ve geceleme.

6. Gün: Maçka-Hamsiköy-Zigana-Karaca Mağarasi-Harşit Vadisi-Giresun Adasi-Giresun

Kahvaltı sonrası Maçka’ya hareket ediyoruz. Müthiş manzaralar eşliğinde Hamsiköy ve Doğu Karadeniz Bölgesini Doğu Anadolu’ya bağlayan önemli geçitlerden biri olan Zigana Dağı ve Tünelinin görülmesi Gümüşhane ili Torul ilçesi Cebeli Köyü sınırları içinde kalan denizden 1550 m yükseklikteki Karaca Mağarası’ na gidiş. Oluşum zenginliği yönünden dünya sıralamasında ikinci, Türkiye sıralamasında ilk sırada yer alan doğa harikası Karaca Mağarası gezisi. Yöreye Has Pestil ve Köme alışverişi ardından Harşıt Vadisi, Torul ve Kürtün barajları ve baraj Göllerini izleyerek Tirebolu’ya Çay Fabrikasına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Çayın Bahçeden bardağa kadar olan yolculuğunu öğreneceğimiz meşhur Tirebolu 42 Çay Fabrikasını gezmeye başlıyoruz. Çay ve Fındık tanıtımlarından sonra ikram edilen çaylarımızı yudumluyor kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Giresun öğle yemeği (Meşhur Karadeniz Pidesi) Giresun limanından bineceğimiz Tekne ile Karadeniz’in insan yaşamına elverişli tek adası ve mitolojide Argonatlı savaşçıların Kolhis ülkesine yaptıkları yolculukta Aretias olarak geçen Giresun Adasına hareket. Ada gezimiz sonrası Giresun Limanına dönüş.(Hava muhalefeti nedeniyle Tekne Limandan çıkamaz ise Zeytinlik Mahallesi gezilecektir )  Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

7. Gün: Giresun-Kümbet Yaylasi-Kuzalan Şelalesi-Ordu-Samsun -Çorum-Ankara

Kahvaltı sonrası Kuzalan Tabiat Parkı’na gidiyoruz, Kuzalan Şelalesi ve Mavi Göl’ü fotoğrafladıktan sonra, otobüsümüz ile Giresun’un en ünlü yaylası olan Kümbet Yaylası’na çıkıyoruz. 1680 metre yüksekliğindeki Kümbet Yaylası’nda Aymaç ve Salon Çayırı mesire alanlarının gezilmesi Kümbet Yaylası Kadınlar pazarında serbest zaman ve alışveriş imkânı ardından Giresun’da Öğle yemeği. Ordu’ya hareket ediyoruz. Denizden 460 m yükseklikteki Ordu şehrini panoramik olarak seyredeceğimiz Ordu Boztepe’ye (Ekstra) Teleferik ile çıkış Fotoğraf çekimi sonrası ülkemizin en uzun tüneli olan Ordu Nefise Arçelik (3820 m) geçerek Fatsa, Ünye, Terme güzergâhından Samsun’a varış. İlk Adım Anıtı, Tütüncüler  İskelesi, Belediye Parkı, Onur Anıtı ve Mustafa Kemal Atatürk ile 18 arkadaşını Samsun’a getiren Bandırma Vapuru görülecektir. Serbest öğle yemeği ardından belirtilen saatte toplanma ve Çorum’a varış. Meşhur Çorum Leblebisi ve Kuruyemiş alışverişi ardından Sungurlu, Kırıkkale güzergâhından Ankara’ya varış. Gezimizin sonu

Biniş Noktalari
 • 07.00 Yaşamkent Kavşağı(Ankara Yönü)
 • Mesa Koru Önü
 • Ümitköy Köprüsü
 • Armada Avm Karşısı
 • Milli Kütüphane Karşısı
 • 07.30 Tunus Cad. no:14
 • Sıhhıye Köprüsü Altı(Ulus Yönü)
 • Türk Telekom Önü
 • Mamak Köprüsü
Otellerimiz
 • Hopa
 • Peronti Hotel 4*
 • Giresun
 • Hüseyin Hotel
 • Trabzon
 • Akyüz Rooming House Butik
 • Ayder
 • Butik Hotel
Genel Bilgileri

Özel eşyalarınızın dışında sizlere önerebileceğimiz malzemeler; Rahat yürüyüş ayakkabısı(yedeği), fotoğraf makinesi-kamera(piller, film), yağmurluk, rahat t-shirt ve eşofman, yayla gezilerimiz sırasında özel eşyalarınızı yanınızda bulundurabilmeniz için sırt çantası, şapka, güneş gözlüğü, akşamları sıcak tutabilecek kazak, hırka, polar vb

Notlar
 • Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
 • Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda  tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur ertelenir ya da iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
 • Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
 • Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsaitliğe göre belirlenecektir.
 • Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini minimumda sabit tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.
 • Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-25 kişi arası kayıtlarda lüx Midibus 26-46 kişi arası kayıtlarda lux otobüslerle sağlanır.

 • Özel tur araçları ile seyahat
 • Araç içi ikramlar
 • 5 gece YARIM PANSİYON konaklama(Kahvaltılar (6)) ve akşam (5) yemekleri)
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi
 • Borçka Karagöl-Artvin Kafkasör Yaylası Palovit Şelalesi-Zilkale minibüs transferleri

 • Tüm öğle yemekleri ve Son gün akşam Yemeği
 • Yurt Dışı çıkış harcı (15 TL)
 • Ordu Teleferik ücreti
 • Tüm Müze ve ören yeri girişleri
 • Giresun Adası Tekne turu 

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür.