Ramazan Bayramı Büyük Britanya Turu

5 ÜLKE ve 9 ŞEHİR İNGİTERE (Londra, Bath, Manchester, Liverpool, Birmingham, Oxford), GALLER (Cardiff), İRLANDA (Dublin), KUZEY İRLANDA (Belfast), İSKOÇYA (Glasgow, Edinburgh)

Ara


İSTANBUL - LONDRA

Sabah saat  05.30’da Atatürk Havalimanı Türk Havayolları kontuarı önünde buluşma.  Saat 07.45’te Türk Havayollarının TK 1979 sefer sayılı uçuşuyla Londra’ya hareket. Yerel saatle 09.50’de Londra’ya varışımız ardından bizi bekleyen özel aracımızla Londra şehir turu. Bu turumuz sırasında Londra’nın dünyaca meşhur simgeleri olan Londra Parlamento Binası, Big Ben Saat Kulesi, Westminster  Köprüsü, Trafalgar Meydanı, London Eye, Hyde Park, Picadilly Meydani görülecek yerler arasında. Ardından serbest zaman esnasında dilerseniz dünyaca ünlü British Museum’u gezme ya da gezinti ve alışveriş imkanı. Otele transfer. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemekli ortaçağ gösterisine katılabilirler. Geceleme otelimizde.

LONDRA

Sabah kahvaltısından sonra Londra şehir turumuzun devamı: İngiliz Kraliyet ailesinin Londra'daki ikameti Buckingham Sarayi ve saraydaki nöbet değişimi, Londra'nın en büyük yeşil alanı Hyde Park, Kentin ortasından geçen Thames Nehri, Londra Piskaposluğunun merkezi St Paul Katedrali ile Thames nehri üzerindeki Kuleli Köprü görülecek yerler arasında. Daha sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Harry Potter filminin çekildiği Warner Bros Studyosu turu. Ardından otelimize dönüş. Dileyen misafirlerimiz ekstra Thames Nehri’nde akşam yemekli tekne turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde. 
 

LONDRA - BATH - CARDIFF

Sabah kahvaltısının ardından Galler’in başkenti Cardiff’e hareket. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Bath Şehir turuna katılabilirler. Yaklaşık 2 buçuk saat sonra Bath şehrine varış. Bu turumuzda Romalılar tarafından kurulmuş olan kaplıcaları görüyoruz. Tur bitiminde Cardiff’e hareket.  Cardiff Şehir Turu: Millenium Stadyumu, Cardiff Kalesi, Galler Müzesi, Bakanlik Binasi, Belediye Binasi, Adalet Sarayi. Ardından serbest zaman. Otele transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz esktra yemekli yöresel müzik ve danslar eşliğinde Gal Gecesi Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde. 

CARDIFF - FISHGUARD - ROSSLARE - DUBLIN

Sabah kahvaltısının ardından saat 09:00’da İrlanda’ya geçeceğimiz feribota binmek üzere Cardiff‘teki otelimizden ayrılış.  Yaklaşık 2,5 saat sonra liman kasabası Fishguard’a varış ve feribota biniş. Saat 13:10’da İrlanda’nın Rosslare kasabasına hareket. Yaklaşık 3 saatlik feribot yolculuğumuzun ardından Rosslare limanına varış. Gerekli gümrük işlemlerinden sonra İrlanda’nın Başkenti Dublin’deki otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

DUBLIN

Sabah kahvaltısının ardından Dublin Şehir Turu: Parlamento Binasi, Ulusal Müze, Liffey Nehri, Trinity Koleji, Grafton Caddesi, Merrion Meydani, St. Patrick Katedrali, O’Connell Caddesi, St. Stephens Parkı ve Famine Anıtı… Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek ve İrlanda'nın ünlü birasının hikayesini tadımlarla anlatan, çatı barına sahip bira fabrikası Guiness Storehouse’u da ziyaret edeceğimiz Irish Pub turumuza katılabilirler. Otelimize dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra akşam yemekli Irlanda gecesine katılabilirler. Geceleme otelimizde.

DUBLIN - BELFAST - CAIRNRYAN - GLASGOW

Sabah kahvaltısının ardından Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’a hareket. Belfast şehir turumuzda Parlamento Binası, Belediye Binasi, Bariş Duvarı, Albert Saati, High Caddesi ve Köprüsü, St. George Pazarı, Eski Katedral görülecek yerler arasındadır. Ardından serbest zaman. Daha Sonra İskoçya’ya geçeceğimiz feribota binmek üzere saat 14:30’da Belfast Limanına hareket. Saat 15:30’da feribot ile İskoçya’ya hareket. 2,5 saatlik feribot yolculuğundan sonra İskoçya’nın Cairnryan limanına varış. Gerekli gümrük işlemlerinden sonra İskoçya’nın en büyük şehri Glasgow’a hareket. Geceleme otelimizde. 

GLASGOW - EDINBURGH - GLASGOW

Sabah kahvaltısının ardından Glasgow Şehir Turu: Glasgow Üniversitesi, Kelvin Nehri, Glasgow Katedrali, Merchant Meydani, People Palace görülecek yerler arasındadır. Daha sonra şehir merkezinde serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği İskoçya’nın başkenti Edinburgh turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Edinburgh Kalesi, Royal Mile Caddesi, Princess Street, Üniversite Binasi, St. Giles Katedrali ve Carlton Tepesi görülecek yerler arasındadır. Bu turumuzda dünyaca ünlü İskoç Viskisi’ni yerinde tadacağız. Ardından Edinburgh şehir merkezinde serbest gezinti ve alışveriş imkanı. Daha sonra otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.

GLASGOW - MANCHESTER - LIVERPOOL

Sabah kahvaltısının ardından Liverpool’a hareket.  Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan dünyaca meşhur futbol takımı Manchester United turu. Liverpool’a varışımızın ardından dileyen misafirlerimiz dünyaca ünlü Beatles grubunun Liverpool’daki yaşamının izini süreceğimiz ekstra Beatles turumuza katılabilirler. Otele transfer. Akşam rehberimizin düzenleyeceği ekstra akşam yemekli Liverpool Cabaret Gösterisine katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde. 

LIVERPOOL - BIRMINGHAM

Sabah kahvaltısının ardından Liverpool Şehir Turu: Tiyatro Binasi, Liverpool Katedrali, St. George Halls, Albert Dock ve Mersey Nehri görülecek yerler arasındadır. Liverpool Şehir Turu ardından Birmingham’a hareket. Varışımızın ardında panaromik Birmingham şehir turu ve otele transfer. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği dünyaca ünlü oyun yazarı Sheakspeare’in doğduğu kasaba olan Stratford Upon Avon ve Warwick Kalesi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde. 

BIRMINGHAM - OXFORD - LONDRA

Sabah kahvaltısının ardından Londra’ya hareket.  Yol üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Oxford turuna katılabilirsiniz. Oxford Şehir Turu ardından Oxford şehir merkezinde serbest zaman ve alışveriş imkanı. Londra Havalimanına transfer. Saat 18.25’te Türk Hava Yolları’nın TK 1972 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Saat 00.20’de İstanbul’a varış.
 

•    Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Londra - İstanbul arası uçak bileti, 
•    Havalimanı vergileri, 
•    3*/4* otellerde 9 gece konaklama,
•    Sabah kahvaltıları, 
•    Alan - Otel- Alan transferleri, 
•    Tüm şehirlerarası transferler, 
•    Fisguard - Rosslare Feribot geçiş ücreti,
•    Belfast - Cairnryan Feribot geçiş ücreti,
•    Londra, Cardiff, Dublin, Belfast, Glasgow, Liverpool, Birmingham panoramik şehir turları, 
•    Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.
 

•    Vize Ücreti (155 EUR), 
•    Seyahat sağlık ve vize sigortası, 
•    Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL), 
•    Tüm öğle yemekleri,
•    Tüm akşam yemekleri,  
•    Tüm otel ekstraları,  
•    Ekstra Turlar, 
•    Şehir turist vergileri, sınır geçiş ücretleri, şoför servis ve yerel hizmet ücretlerini kapsayan 60 Euro'luk zorunlu tutar rehber tarafından tur hareket etmeden önce toplanacaktır.

 

EKSTRA TURLAR

Ortaçağ Eğlencesi | 95 EUR (Yemekli)
10ncu yüzyılın İngitere atmosferinde danslar, müzik ve gösteriler eşliğinde kaçırılmayacak bir akşam yemeği.

Warner Bros Stüdyosu Turu | 80 EUR
Kendinizi Harry Potter ve Warner Brothers Stüdyosu'nda, bir büyücülük macerasının içinde bulacaksınız. Ateşotlarının, çikolatalı kurbağaların ve çok özlü iksirlerin diyarına gidiyoruz. Büyü bozma setlerine, en bilindik sahne dekorlarına ve Harry, Ron ve Hermoine üçlüsü tarafından giyilen kostümlere yakından bakacağız. Özel efektlerle ve animatroniklerle ilgili eğlenceli bilgileri, az bilinen gerçekleri ve Hogwarts'ın en iyi saklanan sırlarından bazılarını keşfedin. Büyüleyici Great Hall, Dumbledore'un ofisi ve Gryffindor ortak salonu gibi, filmdeki favori alanlarınızda fotoğraf çekme imkanı. Kaldırım taşlı Diagon Yolu'nda yürüyüp Ollivander Asaları, Flourish and Blotts ve Eeylops Bin Bir Çeşit Baykuş Dükkanı'ndan geçerken bölgede yaşayan cadıların ve büyücülerin fotoğrafını çekeceğiz.

Thames Nehri’nde Tekne Turu | 130 EUR (Yemekli)
Şehrin ortasından geçen Thames nehri, Londra'nın en ikonik yerlerinden bazılarını görmek için mükemmel bir başlangıç noktasıdır. Parlamento Binası, London Eye, Kuleli Köprü göreceğimiz yerler arasındadır.

Bath Şehir Turu: | 65 EUR (Yemekli)
İsmini bölgeye ününü kazandıran kapılacalardan alan Bath Şehri aynı zamanda büyük İngiliz romancısı Jane Austen’in tüm eserlerinde önemli yer tutar. Bath’daki yürüyüş gezimizde hem şehrin Gürcü mimarisinin izlerini  görme hem de Antik Roma döneminden kalma hamamları ziyaret etme imkanı bulacaksınız. Gezimiz esnasında tarihi bir lokanta öğle yemeği yiyeceğiz.

Gal Gecesi Turu | 100 EUR (Yemekli)
Gal kültürüne ait müzik ve danslar eşliğinde unutamayacağınız bir akşam yemeği sizleri bekliyor.

Irish Pub Turu | 55 EUR 
İrlanda barlarında gerçekleşen sosyal hayatın, müziğin ve dansın tadını çıkarın. Bu turumuzda yılda bir milyonu aşkın insanın, Dublin gezisinin olmazsa olmazı olarak ziyaret ettiği Guinness'in evininde ücretsiz bir biranın tadını çıkartırken dünyaca ünlü Guinness hakkında her şeyi öğreneceğiz.

İrlanda Gecesi | 85 EUR (Yemekli)
İrlanda’nın dünyaca ünlü geleneksel müziği, dansı ve eğlencesi eşliğinde unutulmaz bir akşam yemeği.

Edinburgh Şehir Turu | 65 EUR 
Bu turumuz esnasında Edinburgh Kalesi, Royal Mile Caddesi, Princess Street, Üniversite Binasi, St. Giles Katedrali ve Carlton Tepesi görülecek yerler arasındadır. Bu turumuzda dünyaca ünlü İskoç Viskisi’ni yerinde tadacağız.

Beatles Turu | 75 EUR
Bu turumuzda John, Paul, George ve Ringo'nun büyüdükleri ve tüm dünyayı peşinden sürükleyen bu grubun tanışıp bir araya geldiği yerleri göreceğiz. Dünyanın en iyi bilinen müzisyenleri haline gelecek olan çocukların gerçekten olağanüstü hikayesini keşfedeceğiz.

Liverpool Cabaret Gösterisi | 80 EUR (Yemekli)
Muhteşem bir Kabare (müzikli ve danslı şov) eşliğinde keyifli ve unutulmaz bir akşam yemeği yiyeceksiniz.

Manchester United Turu | 35 EUR 
Futbolun mucidi ve İngiltere’nin en köklü futbol takımlarından biri olan Manchester United’ın dünyaca ünlü stadyumu Old Trafford Stadı’nı ziyaret edeceğimiz bu turumuzda tüm dünya klüplerine kök söktüren bu takımı daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

Stratford Upon Avon ve Warwick Kalesi Turu | 70 EUR 
Dünyaca ünlü oyun yazarı Sheakspeare’in doğduğu kasaba olan Stratford Upon Avon’da yürüyüş gezimiz esnasında yazarın doğduğu evi de ziyaret edeceğiz. Ardından 1608 yılında Avon Nehri’nin hemen yanına inşa edilen İngiltere’nin en muhteşem ortaçağ kalelerinden biri olan Warwick Kale’sini ziyaret edeceğiz.

Oxford Şehir Turu | 35 EUR
Bu yürüyüş gezimiz esnasında dünyaca ünlü Oxford Üniversite’sinin en çok fotoğraflanan binaları olan Radcliffe Camera, Bridge of Sighs, Sheldonian Theatre ve  Bodleian Kütüphanesini göreceğiz.

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETLERİ
PAKET 1. GÜNDÜZ TURLARI:
Londra (İngiltere) Warner Bros. Stüdyosu Turu:                80 EUR
Bath (İngiltere) Bath Şehir Turu:                    65 EUR
Dublin (İrlanda)  Irish Pub Turu:                    55 EUR
Edinburgh (İskoçya) Edinburg Şehir Turu:                65 EUR
Liverpool (İngiltere)  Beatles Turu:                    75 EUR
Manchester (İngiltere)  Manchester United Turu:                35 EUR
Birmingham (İngiltere)  Stratford Upon Avon ve Warwick Kalesi Turu:    70 EUR
Oxford (İngiltere)  Oxford Şehir Turu:                    35 EUR                                                                    

Bu turları paket olarak alındığında 480 EURO olan tutar paket indirimi ile kişi başı 450 EURO olacaktır. Giriş ücretleri dahildir. Turlar yemeksiz yapılacaktır.


PAKET 2. TÜM EKSTRA TURLARI:
Londra (İngiltere)  Akşam Yemekli Ortaçağ Eğlencesi:            95 EUR
Londra (İngiltere) Warner Bros. Stüdyosu Turu:                80 EUR
Londra (İngiltere)  Thames Nehrinde Akşam Yemekli Tekne Turu:                 130 EUR
Bath (İngiltere) Bath Şehir Turu:                    65 EUR
Cardiff (Galler)  Akşam Yemekli Gal Gecesi Turu:             100 EUR
Dublin (İrlanda)  Irish Pub Turu:                    55 EUR
Dublin (İrlanda)  Akşam Yemekli İrlanda Gecesi:                85 EUR
Edinburgh (İskoçya)  Edinburg Şehir Turu:                65 EUR
Liverpool (İngiltere)  Beatles Turu:                    75 EUR
Liverpool (İngiltere)  Akşam Yemekli Liverpool Cabaret Gösterisi:        80 EUR
Manchester (İngiltere)  Manchester United Turu:                35 EUR
Birmingham (İngiltere)  Stratford Upon Avon ve Warwick Kalesi Turu:    70 EUR
Oxford (İngiltere) Oxford Şehir Turu:                    35 EUR                                                                    

Bu turları paket olarak alındığınızda 970 EURO olan tutar paket indirimi ile kişi başı 850 EURO olacaktır. Giriş ücretleri dahildir. Tüm gece turlarına yemek dahildir.

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür. Designed by Dolunay Yazılım