Peru Ve Bolivya And Platosu Turu

Peru ve Bolivya'yı TatilSA farkıyla gezin

Ara


1.GÜN: Lima

Varışın ardından otele transferinizi gerçekleştiriyoruz.

Konaklama El Tambo Perú
Check In: 13:00
Check Out: 12:00
 

2.Gün Lima

Açık büfe kahvaltının ardından turumuza başlıyoruz.

ŞEHİR TURU: COLONIAL VE MODERN LIMA TURU + LARCO MÜZESİ
Tarihi Merkez'e gitmeden önce Miraflores ve San Isidro bölgeleri ile başlayan, The Kings of the City olarak bilinen, modern ve sömürge bölgelerini ziyaret ediyoruz. Orada, sizi tarzıyla şaşırtan etkileyici Santo Domingo Manastırı'nı ziyaret edeceğiz. Sonra onu çevreleyen muhteşem sömürge mimarisinin fotoğraflarını çekebileceğiniz Plaza de Armas'a yürüyoruz. Daha sonra, geleneksel Peru likörünü tatmak için Museo del Pisco'ya ardından Peru kakaosu ile enfes bir deneyim yaşamak için Çikolata Müzesi'ne gidiyoruz. Tarihi Merkez'den ayrıldıktan sonra, Eski Peru özel koleksiyonunun eşsiz Hazinelerini barındıran Larco Müzesi'ne doğru gidiyoruzİsteğe bağlı gece turu:

ARTISTIC & BOHEMIAN BARRANCO 

Çok güzel geleneklere ve tarihe sahip, güzel sokakları, eski evleri ve küçük plazaları olan Barranco'yu ziyaret edeceksiniz. Antik Lima'nın enerjisini hissedebileceğiniz ünlü "İç Çekme Köprüsü" boyunca yürüyoruz. Ardından, yerel halkın hafta boyunca farklı etkinlikler gerçekleştirdiği Barranco Meydanı'na gideceksiniz. Daha sonra, sömürge döneminden kalma en iyi resim, mobilya ve tekstil koleksiyonunu takdir edebileceğiniz Pedro de Osma müzesini ziyaret edeceksiniz. Tur, fotoğraflarını yansıtan en kapsamlı koleksiyonun yer aldığı ünlü fotoğrafçı Mario Testino'nun müzesi MATE ziyareti ile devam edecek ve bu olağanüstü Perulu sanatçının eserinin kalıcı sergisine adanmış dünyadaki tek kültür kurumu olacak. .
USD 90 kişi başı

Konaklama at El Tambo Perú.

Check In: 13:00
Check Out: 12:00
 

3.Gün Lima, Cusco

Açık büfe kahvaltının ardından planlanan zamanda, kalkış uçuşuna binmek için havaalanına transfer.
Varışta otele transfer.

CUSCO ŞEHİR TURU/ CUSCO ÇEVRESİ ARKEOLOJİ TURU 
İmparatorluk Şehri olarak da bilinen ve UNESCO tarafından bir Dünya Mirası Alanı ilan edilen Cusco şehrini ziyaret edeceğiz. Gezimize, eski bir İnka sarayı ve Güneş Tanrısı'nın kült merkezi olan Koricancha Tapınağı'nda başlıyoruz. Daha sonra, kentin en önemli tapınağı olan Katedral'i ve Plaza de Armas'ı ziyaret edeceğiz. İnka askeri mimarisinin etkileyici bir örneği olan Sacsayhuaman Kalesi'ne devam ediyoruz. Daha sonra, Güneş, Ay ve Yıldızların kutlandığı bir arkeolojik alan olan Kenko'yu keşfediyoruz. Son olarak, Perulu doğal ürünlerin (bitkiler, meyveler, sebzeler, diğerleri) çeşitli kullanımlarının bir örneğini takdir edeceğiniz ve beslenme, şifa ve kozmetik özelliklerini bildiğiniz sanat atölyesi Inka's Expression'ı ziyaret ediyoruz.

Konaklama San Francisco - Plaza Boutique Hotel.
 

4.Gün: Cusco

Açık büfe kahvaltının ardından turumuza başlıyoruz.
İnkaların Kutsal Vadisi Urubamba'da çevrenin tadını çıkarmak için tam bir günlük gezi. Renklerin, geleneksel sanatların ve yerel halkın karışımını takdir edebileceğiniz renkli Pisac pazarını ziyaret ederek başlıyoruz. Ardından tur, Amerika kıtasındaki en eski ve sürekli işgal altındaki köyün panoramik manzarasının tadını çıkaracağınız ve XVI. Yüzyılda Inca Pachacutec tarafından inşa edilen muhteşem Ollantaytambo Kalesi'ni ziyareti ile devam ediyor. Ardından, İnka-Öncesi zamanlarda bir dağın yamacında inşa edilen Maraş tuz madenlerini ziyaret ediyoruz.

Konaklama Agustos Hotel - Urubamba.

Check In: 12:00
Check Out: 10:00
 

5.Gün: Cusco, Valle Sagrado

Açık büfe kahvaltının ardından planlanan zamanda, Sacred Valley otellerinden Ollantaytambo istasyonuna doğru yola çıkıyoruz

VISTADOME TRENİ İLE MACHU PICCHU
Machu Picchu: Dünyanın en önemli turistik yerlerinden birini ziyaret ediyoruz. Gezimize, Machu Picchu Pueblo olarak da bilinen Aguas Calientes kasabasına tren yolculuğu ile başlıyoruz. Vardığınızda, kalıntılara tırmanmaya başlıyoruz, ki şüphesiz en unutulmaz deneyimlerinizden biri olacak. Machu Picchu'da, Dünyanın Yedi Modern Harikaları'ndan birinin her bir bölümünü görebilir, rahatlayabilir ve etkileyici fotoğraflar çekebilirsiniz. Daha sonra dönüş yolculuğu için Aguas Calientes'e ve trene geri dönüyoruz.

Planlanan zamanda, Ollantaytambo istasyonundan Cusco'ya doğru yola çıkıyoruz.

Konaklama San Francisco - Plaza Boutique Hotel.
 

6.Gün: Cusco, Puno

Açık büfe kahvaltının ardından planlanan zamanda havalimanına gidiyoruz.

BUS CUSCO / PUNO – LUNCH & ENTRANCES INCLUDED (SHARED SERVİCE)
Puno'ya doğru yolculuğa başlamak için istasyondan ayrılıyoruz ve yolda South Cusco Vadisi'nin muhteşem manzarasının tadını çıkarıyoruz. Önce, on yedinci yüzyıldan kalma güzel bir yapı olan San Pedro kilisesini görebileceğiniz Andahuaylillas'ı ziyaret edeceğiz. Ardından, çeşitli amaçlar için kullanılan farklı alanlara sahip olan Tanrı Tapınağı Wiracocha olarak da bilinen Rakki kalıntılarını ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretin sonunda, yerel bir restoranda lezzetli ve tipik bir öğle yemeği büfesinin tadını çıkaracaksınız. Cusco ile Andahuaylillas arasındaki en yüksek nokta olan La Raya'ya doğru yola çıkıyoruz. Bir idari merkez olarak görev yapan İnka askeri yapısını, kasabasını ve müzesini ziyaret edeceğiniz Pucara'ya doğru ilerliyoruz. Sonunda Puno'daki otobüs durağına varıyoruz.

Konaklama Xima Puno.
Check In: 12:00
Check Out: 10:00
 

7.Gün: Puno

UROS ISLAND – KASANI – SUN ISLAND 
Bu gezimize otelinizden Puno Körfezi'ndeki iskeleye transfer ile başlıyoruz. Buradan sizi yerliler tarafından yapılan yüzen adalar Uros'a götürmek için tekneye bineceksiniz. Yüzen adaların insanları balıkçılık ve avlamanın yanı sıra el sanatları satışıyla da yaşıyorlar. Ortalama iki bin nüfusa sahip toplam 55 ada var. Daha sonra Puno'ya ve ardından otele geri dönüyoruz.

Pitoresk Pomata ve Titicaca Gölü'nün batı kıyısında güneye doğru gidiyoruz. Turumuz, Bolivya'daki Kasani sınırına doğru devam ediyor.

Kasani sınırından Titicaca gölü kıyısında hoş bir kasaba olan Copacabana'ya kadar özel transfer ile gidiyoruz. Kilise "Virgen Morena" ziyaret ediyoruz. Aptapi (yaylalarda tipik öğle yemeği) için Huacani'ye  yolculuk yapıyoruz.(1 saat). Ardından Sun Adasına gölden tekne ile ulaşıyoruz, bu gezi Pilkokaina İnka tapınağının kalıntılarına kadar tekneyle devam ediyor. Son olarak Titicaca Gölü'nün harika La Estancia manzarası ile yürüyüşe çıkıyoruz (yaklaşık 1 saat).

Konaklama Ecolodge La Estancia
Check In: 12:00
Check Out: 10:00
 

8.Gün: Sun Island, La Paz

Gün doğumunu kaçırmayın! İnka merdivenlerini ve (Water of the Eternal Youth) Ebedi Gençliğin Suyu'nu ziyaret edeceğimiz Yumani'de yürüyüş yapıyoruz, daha sonra Moon Adasına (30 dakika) ve Iñak Uyu tapınağında İnka kalıntılarını görüyoruz. Copacabana'ya (1 buçuk saat) bir yolculuk yapıyoruz. Ardından La Paz'a özel transfer (3 buçuk saat).

La Paz şehrine gelmeden önce, El Alto ve La Paz'ın mükemmel manzarasını keşfetmek için “Teleférico” nun (teleferik) biniyoruz. Bu, dünyanın en yüksek ve en uzun teleferiğidir.

Konaklama Rosario
Check In: 13:00
Check Out: 11:00
 

9.Gün: La Paz

LA PAZ ŞEHİR TURU
La Paz'da 4 saatlik bir şehir turu yapıyoruz. Bu şehir dünyadaki 7 harika şehirden biri olarak seçildi. Andes Range'in eteklerinde, deniz seviyesinden 3.632 m / 11942 ft yüksekte bulunan bir vadide yer almaktadır. Tur, el sanatları, dokuma ve büyücülük ürünleri bakımından zengin sokak pazarlarından geçiyor ve ardından kentin sömürge bölümünü, San Francisco Kilisesi, Altın Müzesi, Murillo Meydanı ve "Mirador de Killi Killi" bakış açısını ziyaret ediyoruz. Daha sonra, bir kil dağının erozyonla etkileyici bir biçimde şekillendiği Moon Vadisi'ne ulaşmak ve ziyaret etmek için La Paz'ın daha modern, güney kısmına yola çıkıyoruz. 

Konaklama Rosario
Check In: 13:00
Check Out: 11:00
 

10.Gün: La Paz, Uyuni

Planlanan zamanda, uçuş için havaalanına transfer.

Varışta, Uyuni'den büyük tuzluklara hareket ediyoruz; yolda 19. ve 20. yüzyıl buharlı lokomotiflerin kalıntılarının bulunduğu Tren Mezarlığını ziyaret ediyoruz. Colchani'de mola veriyoruz çünkü burası tuz ekstraksiyon yöntemlerini gözlemlemek için en iyi yer; Incahuasi Adası'nın (Balık Adası olarak da bilinir) yanında, 10 metreye kadar yüksek dev kaktüsün oluşturduğu eşsiz ve yalıtılmış bir ekosisteme sahip bir vahadır. Kolomb öncesi Pucara de Ayque kalesini ve Thunupa yanardağının ziyaret etmek için kuzeye doğru devam ediyoruz. Son olarak Uyuni köyüne geri dönüyoruz.
Dahil: Tuz arazinin ortasında piknik yemeği
 
Konaklama Jardines de Uyuni
Check In: 15:00
Check Out: 12:00
 

11.Gün: Uyuni, La Paz

Planlanan zamanda, uçuş için havaalanına transfer. Varışın ardından otele transfer.

Konaklama Rosario

Check In: 13:00
Check Out: 11:00
 

12.Gün: La Paz

Planlanan zamanda, uçuş için havaalanına transfer.

TURUMUZUN SONU
 

    Seyahat programında belirtilen ulaşım, konaklama, yiyecek ve içecekler, vergiler, turist biletleri ve giriş ücretleri.
    İngilizce rehberlik hizmeti
    Fiyatlarımıza, çoğu durumda yerel makamlar tarafından yönetilen tarihi, doğal veya dini yer işaretlerine giriş ücretleri ve turist bilet ücretleri dahildir. Maliyetler önceden uyarılmaksızın artabilir. Acentemiz sizi hemen size bildirecek ve fiyatları uygun şekilde ayarlayacaktır.
 

    Early check-in, late check-out, seyahat programında yer almayan servisler ve yiyecekler, yemek sırasındaki içecekler, otel ekstraları ve kişisel harcamalar.
    Yurtiçi ve uluslararası uçak biletleri.
    Rehber, garson, sofor bahşişleri
    Uçak biletleri
 

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür. Designed by Dolunay Yazılım