Odessa Turu 3 Gece 4 Gün Onur Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

Odessa (3)

Ara


1. Gün: İstanbul-Odessa

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah saat 09:00`da İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Tatilsa personeli eşliğinde  buluşmamızın ardından, Onur Air Hava Yollarının 8Q288 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:55`de Odessa'ya hareket ediyoruz... Yerel saat ile 12:25`de Odessa'ya varışımızın ardından Tatilsa olarak muhteşem şehir turumuza başlıyoruz. Bu tur sırasında ünlü Potemkin merdivenleri, Primorsky Bulvarı, Katherina Meydanı gibi şehrin tarihi dokusunu hissedebileceğiniz yerleri görüp bol bol fotoğraf çekeceğiz... Bir zamanlar Tatarlar`ın ve Osmanlılar`ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi`nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700`lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800`lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova`dan sonra, Rusya`nın üçüncü büyük kenti haline gelmişti. Günümüzde Karadeniz`in İbiza`sı olarak adlandırılan ve Ukrayna`nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar`dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz`in değil, Doğu Avrupa`nın da en güzel şehirlerinden biridir. Turumuzdan sonra serbest zamanımızı değerlendiriyoruz... Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin de tavsiyeleri ile deniz ve güneşin keyfini çıkarmak üzere Odessa`nın muhteşem plajlarından faydalanabilirler. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz için Arcadia bölgesi gece kulüplerinde party night rezervasyonları yaptırılabilir. Gecelememiz ise, otelimizde.

2. Gün: Odessa

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Degustasyonlu Shustov Konyak Fabrikası Turuna katılabilirler. Ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Ukrayna Gecesi Gala Yemeği. Canlı müzik ve muhteşem şovlar eşliğinde alacağımız yemeğin ardından otelimize transfer. Gecelememiz ise, otelimizde.

Extra Tur : Degustasyonlu Shustov Konyak Fabrikası Turu 35 Euro Kişi Başı

1899 Yılında Odessa`da satın aldığı Konyak Fabrikasını günümüze kadar getiren Nikolay Leonidovic ve ailesi Rusya`da Konyak ve Vodka kralı olarak bilinmektedir. Üretilen eşsiz konyakları tadabileceğimiz bu turda ayrıca konyak üretim tekniklerini, detaylarını ve üretim aşamalarını göreceğiz.

3. Gün: Odessa

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Katakomplar turu’na katılabilirler... Turumuzun ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor... Gecelememiz ise, otelimizde.

Extra Tur : Katakomplar Turu 35 Euro Kişi Başı

Bu turumuzda sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tüneller, Odessa`nın İkinci Dünya Savaşı`nda Nazi Almanyası`nın işgaline uğradığı üç yıl boyunca, yerel direnişçiler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişçiler, bu süre boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde geçirmişlerdir. Turumuzda, o dönemin orijinal eşyalarını görerek, yeraltı labirentlerinde üç yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz.

 

4. Gün: Odessa - Istanbul

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve havaalanına doğru hareket ediyoruz... Onur  Havayolları 8Q287 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 13:25`te İstanbul`a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 14:55`te İstanbul`a varış. Turumuzun sonu. Başka Bir Tatilsa organizasyonunda Görüşmek üzere…
 

*Tura katılacak misafirlerimizin vize almaları gerekmemektedir.

 

*Turumuz Sor-Sat bir tur olup, her satıştan önce Çağrı Merkezimizle iletişime geçilmesi gerekmektedir.


*Ukrayna ile Türkiye arasında pasaportsuz seyahat uygulaması 1 Haziran 2017 tarihi itibariyle başlamış olup, 1 Haziran’dan itibaren iki ülke vatandaşları pasaportları olmadan, sadece kimlik kartlarıyla seyahat etmeye başlamışlardır. Ancak, nüfus cüzdanın yeni, yani çipli kimlik kartı olması gerekmektedir. Kimlik kartıyla yapılacak olan ziyaret sırasında havaalanında misafirlere giriş formu verilecek ve damgalanacak bu formu çıkışta da görevli memura geri verilmesi gerekecektir. Kıbrıs uçuşlarının bir benzeri olan bu uygulamada misafirler turistik amaçlı olarak Ukrayna’yı 90 güne kadar ziyaret edebileceklerdir.

*Onur Air Havayolları ile IST - ODS / ODS - IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,

*Havalimanı vergileri,

*Belirtilen otelde 3 gece oda + kahvaltı konaklama,

*Odessa`da yapılacak olan şehir tanıtım turu,

*Havalimanı - otel - havalimanı transferleri,

*Tatilsa Türkçe rehberlik hizmetleri.

*1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

*Yurtdışı çıkış fonu - 15 TL,

*Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür.