Menü

MSC OPERA ile BATI AKDENİZ (AKDENİZ&TUNUS&SİCİLYA) 7 GECE 8 GÜN1.GÜN İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI – BERGAMO - CENOVA
Sabiha Gökçen havalimanı Dış hatlar terminali saat 06.30'da buluşmamızın ardından check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve sonrasında Pegasus Havayollarının PC 1211 sefer sayılı uçak ile saat 08:40 de Bergamo'ya hareket ediyoruz. Bergamo’ya yerel saat ile sabah saat 10.35 da varışımızın ardından gemimizin bulunduğu Cenova limanına transfer. Gemi check in işlemleri ve kabinlere yerleşmenin ardından serbest zaman.  Gemimiz akşam 18.00’de limandan hareket edecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
2.GÜN MARSİLYA
Gemimiz saat 08.00’de Marsilya limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Marsilya Şehir Turu & Aix En Provance Turu”na katılabilirler. Önemli bir denizcilik şehri olan Marsilya’da turumuza İlk olarak yüksek bir tepenin üzerinde bulunan “Notre Dame de la Garde Katedrali”ni ziyaret ederek başlayacağız. Bu ziyaret ardından Longchamps Çeşmesi, Saint Charles tren garı, eski şehir, Hotel de Ville ve yat limanı bölgesi görülecek yerlerden bazıları.  Daha sonra Marsilya’ya 40 dakika mesafede bulunan Aix en Provence’a gideceğiz. Romanesk ön cephesi ve üstü kapalı kemerli yolu ile XII. Yüzyıldan kalma meşhur St. Saviour’s Katedrali ile başlayacak. Daha sora şehrin eski bölgesinde yapacağımız keyifli yürüyüş sırasında burada bulunan antik hanları ve 17. Yy’da Kardinal Mazarino’nun kardeşi tarafından tasarlanmış olan Mazarino semtini göreceksiniz. Gemimiz 16.00'da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

3.GÜN BARSELONA

Gemimiz saat 08.00’de Barselona limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Barcelona Şehir Turu” na katılabilirler. Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona’daki şehir turumuz, limanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile başlayacak. La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, Barceloneta Plajı, Olimpiyat bölgesi ve limanı, Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Familia göreceğimiz yerler arasında. Turumuz esnasında Montjuic tepesine çıkıp manzara fotoğrafları çekeceğiz. Alışveriş için serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz.. Geminin hareketi saat 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide

 

4.GÜN DENİZDE SEYİR
Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

 

5.GÜN LA GOULETTE
Gemimiz saat 08.00’de La Goulette limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Tunus Şehir Turu” na katılabilirler. Yarım gün sürecek olan bu turumuzda Tunis şehrine gidiyoruz. Başkent Tunis'te yapacağımız kısa panoramik turun ardından, kapalı çarşısı Medina'da gezinti yapacağız. El işi atölyeleri, meşhur Tunus kapıları ve tarihi binaların görülmesinin ardından Endülüs esintileri taşıyan mavi-beyaz evleriyle Tunus’un en ünlü kasabası  Sidi Bou Said'i geçiyoruz. Yol üzerinde bugünkü Tunus’un tarihi olarak kabul edilen Kartacalılara dair tarihi buluntuları görme imkanı da bulacağız.  Çok güzel fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz bu bölgede ister alışveriş yapabilir ister Türk kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Geminin hareketi saat 17.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

6.GÜN PALERMO
Gemimiz saat 08.00’de Palermo limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra  “Palermo & Monreale & Capuchine Manastır Turu” na katılabilirler. Bu turumuza eski bir Finike ve Roma Ticaret Şehri olan Palermo’yu tanıyarak başlıyoruz. Turumuz boyunca Roma, Arap ve Norman Kültürlerinin izlerini görüyoruz.12. yy’dan kalma, Arap Hakimiyeti döneminde Camiye çevrilmiş olan Katedrali ziyaret ediyoruz.Daha sonra Monreale Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Eski ve yeni ahitten sahnelerin betimlendiği toplam 6340 m2’lik mozaik bezemeyi görüyoruz. Sonrasında ölülerini en güzel elbiselerini giydirerek duvarlara çivileme geleneğiyle ünlü Capuchin Tarikatının Manastırını ziyaret ediyoruz. Öğleden sonra alışveriş için serbest zaman ve gemiye dönüş.Geminin hareketi saat 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide

 

7.GÜN NAPOLİ
Gemimiz saat 07.00’de Napoli limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Pompei Turu” na katılabilirler. Campanya Bölgesi’nin ünlü limanı Napoli, eski çağların hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa şehrinden biridir. Yunanlıların kurduğu, Romalıların geliştirip genişlettiği kent, geçen yüzyıllar içinde yabancı işgalciler için en kıymetli hazine olmuştur. Böylesi geçmişin günümüze uzantısı ise; gürültülü, suç oranı yüksek, biraz pasaklı, biraz karmaşık ama görülmeye değer bir metropoldür. Bu turumuzda Vezüv yanardağının külleri altında kalan Pompei’de insan ve ev kalıntılarını gezerken doğanın üzerimizde yaratabileceği inanılmaz tahribatı ve doğanın gücünü yaşayacaksınız. Daha sonra Napoli’ye uğrayıp panoramik bir otobüs turunun ardından Kraliyet Meydanını göreceğiz. Geminin hareketi saat 13.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
8.GÜN CENOVA - BERGAMO - İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI
Gemimiz saat 08.00’de Cenova limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Gemi çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra özel aracımızla Bergamo havaalanına transfer. Check-in ve pasaport işlemlerinden sonra Pegasus Yollarının PC1214 nolu seferi ile 18.35’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.30’da İstanbul'a varış. Turumuzun sonu.

ÖNEMLİ NOT: İLETİLEN DETAYLAR BÖLGEDEKİ ŞARTLAR VE PANDEMİ SONRASI DURUMA GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR. 
NOTLAR VE BİLİNMESİ GEREKENLER METNİNİ ACENTENİZDEN İSTEYİNİZ


İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
30.10.2022 / 06.11.2022
()
DIŞ BELLA KABİN
849.00 EUR
1,192.00 EUR
799.00 EUR


 
TUR ROTASI / 30.10.2022 / 7 GECE
TARİH
LİMAN
ÜLKE
VARIŞ
KALKIŞ
1. Gün
CENOVA
İTALYA
-
18:00
2. Gün
MARSİLYA
FRANSA
08:00
16:00
3. Gün
BARSELONA
İSPANYA
08:00
18:00
4. Gün
DENİZDE SEYİR
-
-
-
5. Gün
LA GOULETTE
TUNUS
08:00
17:00
6. Gün
PALERMO
SİCİLYA
08:00
18:00
7. Gün
NAPOLİ
İTALYA
07:00
13:00
8. Gün
CENOVA
İTALYA
09:00
-
 
 
 
 
İPTAL İADE ŞARTLARI
* TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN HESAPLANMAKTADIR*
Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı %10 / 179-150 gün %15/ 149-120 gün %25 / 119-90 gün %30 
/ 89-60 gün %50 / 59-45 gün %60 / 44-30 gün %75 / 29-10 Gün %90 / 9 günden az %100
 
UÇUŞ BİLGİLERİ
İstanbul Sabiha Gökçen – Bergamo/Milano   08.40 – 10:35 
Bergamo/Milano – İstanbul Sabiha Gökçen  18:35 – 23:30

 • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Bergamo -Sabiha Gökçen Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçuşlar. 
 • MSC Opera gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.
 • Havalimanı ve Liman vergileri. 
 • Havalimanı – Liman – Havalimanı transferleri.
 • Grubun min 25 pax ve üzeri olması durumunda Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti.
 • Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
 • Gemideki eğlence ve şovlar.
 • Fitness & Spor salonu kullanımı.
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır).

 • Servis ücretleri. Günlük kişi başı yaklaşık 10€ gemide ödenir. 
 • Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar.
 • Sağlık hizmetleri. / Kişisel Harcamalar.
 • Gemideki tüm içecekler.
 • İç hat bağlantı uçuşları.
 • Gerekli vize ücreti.
 • Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz).
 • Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.) (35€). 70 yaş ve üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ 20 EURO
  (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır. Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.