MEGA FAS VE SAHRA ÇÖLÜ 7 Gece 8 Gün

01, 15 Mayıs & 19 Haziran & 10 Temmuz & 25 Eylül & 16 Ekim & 05, 12, 19, 26 Kasım & 03, 10, 30 Aralık 2022

Ara


1. Gün İSTANBUL – CASABLANCA
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Teminali’nde uçuştan 3 saat öncesinden itibaren gerçekleştireceğiniz bilet, check-in, bagaj teslim ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları‘nın PC651 sefer sayılı uçuşu ile 19.50‘de Casablanca‘ya uçuyoruz. Yerel saat ile 22.05‘de Casablanca‘ya varışımız ardından, havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Casablanca otelimize transfer, odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 
2. Gün CASABLANCA - MARRAKESH – (Marrakesh Akşamları ve Chez Ali Show turu)
Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Marakeş‘e doğru yola çıkıyoruz. Toprağın kızıl renginden dolayı Berberi dilinde Marrakesh, yerel halk tarafından “Kızıl Şehir” olarak anılan ilk başkent Marakeş, alışveriş yaparken mutlaka pazarlık etmenin zevkini yaşamamız gereken yerel pazarları, kültür mirası eserleri ve doğası ile Dünya’nın en çok talep gören turizm merkezlerinden birisidir. Çöl ile Kuzey Fas arasında bir geçiş noktası konumunda olan Marakeş, Eski şehir (Medina) ve yeni şehrin kurulduğu Gueliz olarak ikiye ayrılır. Panoramik şehir turumuz esnasında 12.yy’dan kalma Unesco Mirası listesinde bulunan şehir surları,
Kral sarayı, Bab-Agnaou kapısı, Koutoubia Cami görülecek yerler arasında olup, şehir merkezinde alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman verilecektir. Dileyen misafirlerimiz Yves Saint Laurent Majorelle bahçesi (giriş ücreti 11 Euro) ve Bahia Sarayını ziyaret edebilirler (giriş ücreti 7 Euro). Ardından otele transfer ve odaların alınması. Akşam üzeri arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Marrakesh Akşamları ve Chez Ali Show turu (45 Euro) düzenliyoruz. Bu ekstra turumuzda Pazarları ve araçların giremediği dar sokakları ile Eski Şehir (Medina) yürüyüş turu ve akşam üzeri hareketliliğini gözlemleyebileceğimiz ünlü Jemaa El Fna meydanında vereceğimiz serbest zamanın ardından gece hayatı ile ünlü Marrakesh’i gece ışıkları altında keşfedeceğiz. Ardından bizleri bambaşka bir döneme götürerek, 1001 Gece masallarındaymışız hissini yaratacak olan Chez Ali Show turunu düzenliyoruz. Yerel müzisyenler, dansçılar, akrobatlar, çöl süvarileri bizlere keyifli bir gece yaşatacaklar. Bölgeye ait birçok kültürel zenginliğe şahit olacağımız gösteri sonrasında otelimize transfer.
 
3. Gün MARRAKESH – (Essaouira Balıkçı Kasabası ve Marrakesh Alışveriş Turu )
Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak gerçekleştirilecek Essaouira ve Marrakesh Alışveriş Turu (55 Euro). Atlas Okyanusu‘nun kıyısında kurulmuş olan, deniz mahsulleri mutfağı ile ünlü eski bir balıkçı kasabası olan Essaouira tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Game Of Thrones dizisinin bazı sahneleri çekilen ve 2001 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi‘ne alınan bu kasaba, aynı zamanda Afrika ile Avrupa arasındaki deniz ticaretine can veren önemli limanlar arasındadır. Tarih boyunca Portekiz ve İspanyol kültürü etkisinde kalan, incecik kumların denize karıştığı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bu kasaba otantik havası ile turistlerin odak merkezi ve Faslılar için de cazip bir sayfiye yeri olmuş durumda. Essaouira‘da gerçekleştireceğimiz gezimizde, daracık labirent sokaklarda eski şehri keşfedecek, bu bölgeye ait hediyelik eşyalar satın alma fırsatı bulacağız. Serbest zaman sonrasında Marrakesh şehir merkezine dönüyor ve alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası otelinize ulaşıyoruz.
 
 
 
 
 
 
4. Gün MARRAKESH – AIT BENHADDOU – QUARZAZATE
Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Atlas Dağları’na hareket edeceğiz. Yolculuğumuz esnasında birbirinden güzel doğa ve renklerinin fotoğrafları çekme fırsatı bulacak, 2261 m yükseklikteki Tizi n'Tichka Sahra geçidini geçerek Sahra Çölü’nün etkisini hissetmeye başlayacağız. Turumuzun devamında eski Kervan güzergahı üzerinde yer alan, Arabistanlı Lawrence, Gladyatör ve Indiana Jones, Akrep Kral, Alexander gibi ünlü filmlerin çekildiği, benzersiz mimarisi ile birçok turisti ağırlayan Ait Benhaddou kasabasına hareket ediyoruz. Kasabadaki mimari eserlerin yapımında çakıllı toprak, ahşap ve kil kullanılmıştır. Bölgeye ait Camiler, Kervansaraylar ve tarih boyunca kasabanın savunmasında önemli rol oynamış Kaleyi göreceğiz. Turumuzun son durağında ise, Atlas Dağları‘nın güneyinde yer alan bir diğer tarihsel kasaba Ouarzazate‘a (Varzazat) hareket ediyoruz. “Çölün Kapısı” lakabı ile anılan ve Fas Sahrası‘nın en büyük kenti olan Quarzazate, çöl etrafındaki bazı kültürel gezilere başlamak ve çöle girmek için mükemmel bir başlangıç noktası olarak kabul edilir ve fotoğraf tutkunları için cazibe merkezidir. Sahra Çölü‘nün büyüleyici atmosferini yaşayacağımız bu kasabada gerçekleştireceğimiz gezi esnasında yerel sanatçıların sergilediği sanat eserlerini, dar sokakları ve kerpiçten yapılmış evleri görecek; Unesco Dünya Kültür Mirası olan 300 odalı labirent odalardan ve topraktan örülmüş duvarları ile Fas’ın zenginlik ve güç mirasını temsil eden Kasbah Taourirt Kalesi’nde çevre gezisi için serbest zaman verilecek olup dileyen misafirler birçok ikonik filme imza atmış Atlas film stüdyolarını ( giriş ücreti 8 euro)  veya film müzesini gezebilirler (giriş ücreti 2 Euro). Tur sonrasında otelimize transfer.
 
5. Gün QUARZAZATE – MERZOUGA/SAHRA ÇÖLÜ (Gün Batımı Çöl Safari Turu) – ERFOUD
Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Erfoud Merzouga Sahra Çölü bölgesine hareket edeceğiz. Güzergahımız boyunca Tinghir şehri, Güller vadisi, Todra kanyonu, su kanalları, yüksek yamaçlar, yeşil vadiler bize Sahra Çölü’nün en önemli vaha kasabalarından olan Erfoud‘a kadar eşlik edecek olup, varış sonrası otele yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Merzouga kum tepelerinde 4x4 jeepler ile Günbatımı Çöl Safari turu (45 Euro). Develer ile yapacağımız Kervan yolculuğu ve gün batımı sonrası otelimize geri dönüyoruz.
 
6. Gün ERFOUD – AZROU – MİDELT – MEKNES
Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Atlas dağlarını aşarak ilerliyoruz; yol üzerinde meyve bahçeleri, otlayan sürüler, dağlarda yaşayan Berberileri ve taş evlerini, Makak maymunlarını gözlemleyebileceğiz. Midelt ve Azrou berberi kasabalarında çevre gezileri ve kısa molaların ardından Fas‘ın en eski yerleşim yeri olan, 16. YY sonlarından 17. YY ortalarına kadar Fas‘a başkentlik yapan Meknes şehrine varıyoruz. Başkent olduğu dönemde altın çağını yaşayan, 25 Cami, 10 Hamam, Saraylar, Hanlar ve bölgede yaşamış uygarlıkların kültürlerine ait anıt eserlere ev sahipliği yapmasının yanı sıra Meknes günümüzde de oldukça hareketli, canlı ve modern bir kent görünümündedir. 1996 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak tescillenen Meknes‘te gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turunda, su rezervuarları, Bab Mansur al-'Alj (Bab Mansour) kapısı, Molla İsmail Türbesi görülecek yerler arasındadır. Meknes’in kalbi sayılan El Hadim Meydanında gün batımına kadar verilecek serbest zaman sonrasında otele transfer.
 
 
7. Gün MEKNES – (Şafşavan – Mavi Şehir Turu) – MEKNES  (Meknes Gala Yemeği)
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Şafşavan-Mavi Şehir Turu (55 Euro) düzenliyoruz. Evlerde, sokaklarda, merdivenlerde, duvarlar ve direklerde hemen hemen şehrin her yerinde mavi rengin ve tonlarının hâkim olması sebebiyle “Mavi Elbiseli Şehir” olarak anılan, dar sokakları ve otantik evleri ile büyüleyen, masalsı güzelliği ile gelen turistleri etkisi altına alan ve fotoğraf severlerin kesinlikle hayran kaldığı Şafşavan şehir turumuzda ,maviliğin başımızı döndüreceği ve yürürken zaman zaman kendimizi bir akvaryumun içinde hissedeceğimiz Şafşavan’ın dar sokak ve caddelerinde gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz esnasında Uta-El Hamam Meydanı, 15. YY ‘da inşa edilen Şafşavan Büyük Camii, Medina (Eski Şehir), İspanyollar tarafından inşa edilen Jemaa Bouzafar Camii ve Fransız mimari örneklerini bulabileceğimiz V. Muhammed Meydanı başlıca görülecek yerler arasındadır. Şafşavan turumuz ardından Meknes otelimize geri dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile turumuzun son gecesinde ekstra düzenlenecek olan yöresel Berberi restoranda yöreye özel lezzetleri deneyimleyebileceğimiz eğlenceli Meknes Gala yemeği (50 Euro) programımıza katılabilirler. Tur sonrası otele transfer.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8. Gün MEKNES – FES – RABAT – CASABLANCA
Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Fas’ın en büyük 3. Şehri, kültür ve tarih zenginliği açısından ise en önemli kenti olan Fes‘e varıyoruz. Eski şehir kısmında, araç girişinin yasak olduğu 9000 civarında dar sokağa sahip olan Fes, bu özelliği ile 1981 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi‘ne girerek koruma altına alınmıştır. Bakır ve deri işlemeciliğinin en güzel örneklerinin yanı sıra, baharatları ile de ünlü olan eski başkent Fes şehrinde gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz esnasında Kral Kapısı (Musevi Mahallesi), Karaouin Cami ve Medresesi, Molla Idris türbesi, Attarin Medresesi, Kraliyet Sarayı, eski şehir bölgesi ve yöreye ait hediyelik eşyalar ve baharatlar alabileceğimiz bakır ve zanaatkarlar çarşısı başlıca görülecek yerler arasındadır. Ardından panoramik Rabat şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere turumuza devam ediyoruz. Bouregreg Nehri ve Atlantik Okyanusu kıyılarında konumlanan, kendine özgü Kolonyal mimarisi ile zengin bir tarihsel geçmişe sahip Rabat‘ın Palmiye ağaçları ile çevrili, bazıları trafiğe kapalı, küçük dükkanlar, anıtlar ve heykellerle dolu caddelerinde gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında Kraliyet Sarayı, Muhammed V Anıtı, Hassan Kulesi, Kasbah Udayas Mahallesi (Küçük Şafşavan) ve  Kalesi görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Casablanca’ya hareket ve panoramik şehir turu.
Günümüzde başkent olmasa da Fas’ın nüfus bakımından en kalabalık şehri olan Casablanca aynı zamanda ekonominin merkezi konumundadır. Bugün Dünya’nın en büyük suni limanlarından birine sahip olan, 12. yüzyılda ise Berberilerin Anfa isimli küçük bir köyü olan Kazablanka, 15. yüzyılda Portekizlilerin yerleşim yeri haline gelmiş ve Portekizce “Beyaz Saray” anlamına gelen “Casa Blanca” adını almıştır. 1755 yılındaki büyük depremden sonra boşaltılan kent, 18. yüzyılda Sultan Sidi Muhammad Ibn. Abdallah tarafından tekrar kurulmuş, 1907 yılında Fransızların işgaline uğramış, 1956 yılında ise bağımsızlığını geri kazanmıştır. Cebelitarık boğazının yakasında yer alan bu şehir, birçok medeniyeti ağırlamıştır. Bu yönü ile çok zengin bir mimariye sahiptir. Casablanca’da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz esnasında, 100.000 kişilik kapasitesiyle Dünya‘nın en büyük camileri arasında yer alan II. Hassan Camii (namaz saatleri ücretsizdir), Eski Şehir (Medina), Birleşmiş Milletler Meydanı, 1942 yapımı olan ‘’ The Casablanca’’ Hollywood filminin çekildiği Rick’s Cafe, V. Muhammed Meydanı ve Atlas Okyanusu’nu fotoğraflama imkânı bulacağımız Corniche başlıca görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz ardından kişisel aktiviteler için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte İstanbul’a dönüş uçuşumuz için Kazablanka Havalimanı‘na hareket ediyoruz. Pegasus Hava Yollarının PC652 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 23.05‘de İstanbul‘a uçuyoruz. TSİ 06.45‘de Sabiha Gökçen Havalimanı‘na varış ve turumuzun sonu.
İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak Çocuk
25.09.2022 / 03.10.2022
()
4* Oteller
750.00 EUR
1,000.00 EUR
749.00 EUR
0 - 2 Yaş 75.00 EUR
3 - 12 Yaş 699.00 EUR
05.11.2022 / 13.11.2022
()
4* Oteller
700.00 EUR
950.00 EUR
699.00 EUR
0 - 2 Yaş 75.00 EUR
3 - 12 Yaş 649.00 EUR
12.11.2022 / 20.11.2022
()
4* Oteller
700.00 EUR
950.00 EUR
699.00 EUR
0 - 2 Yaş 75.00 EUR
3 - 12 Yaş 649.00 EUR
19.11.2022 / 27.11.2022
()
4* Oteller
700.00 EUR
950.00 EUR
699.00 EUR
0 - 2 Yaş 75.00 EUR
3 - 12 Yaş 649.00 EUR
26.11.2022 / 04.12.2022
()
4* Oteller
700.00 EUR
950.00 EUR
699.00 EUR
0 - 2 Yaş 75.00 EUR
3 - 12 Yaş 649.00 EUR
03.12.2022 / 11.12.2022
()
4* Oteller
700.00 EUR
950.00 EUR
699.00 EUR
0 - 2 Yaş 75.00 EUR
3 - 12 Yaş 649.00 EUR
10.12.2022 / 18.12.2022
()
4* Oteller
700.00 EUR
950.00 EUR
699.00 EUR
0 - 2 Yaş 75.00 EUR
3 - 12 Yaş 649.00 EUR
30.12.2022 / 07.01.2023
()
4* Oteller
750.00 EUR
1,000.00 EUR
749.00 EUR
0 - 2 Yaş 75.00 EUR
3 - 12 Yaş 699.00 EUR

GENEL ŞARTLAR
 
 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
 • Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; tatilsa gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; tatilsa’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu tatilsa’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin tatilsa tarafından iptal edilmesi durumunda tatilsa’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, tatilsa sorumlu tutulamaz.
 • Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde tatilsa iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.
 
İptal ve değişiklik
 • Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar tatilsa yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. tatilsa ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.
Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
 • Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından tatilsa sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 
Uçuşlar Hakkında
 • tatilsa hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
 • Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. tatilsa, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
 • 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
 • Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
 • Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 • Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
 • Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan tatilsa sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, tatilsa sorumluluğunda değildir.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.
 
Diğer Hususlar
 • tatilsa misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda tatilsa iptal koşulları geçerli olacaktır.
 • Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire tatilsa tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce tatilsa tarafından bilgi verilecektir.
 • Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
 • Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
 • tatilsa tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve tatilsa tarafından garanti edilemez.
 • Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
 • Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
 • Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
 • Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 • Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
 • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
 • Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
 • Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
 • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 • tatilsa zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan tatilsa sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 • Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
 • Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, tatilsa herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.
 
Vize ve Pasaport
 • T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır.
 • Misafirlerimizin pasaportlarının seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 • Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
 • Bu turdaki ülkelere giriş için vizeden muaf olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan tatilsa sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 • Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan tatilsa sorumlu olmayacaktır.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Casablanca HL – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • 4* otellerde toplam 7 gece konaklamalar,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
 • Marakkesh, Ait Benhaddou, Quarzazate, Merzouga, Erfoud, Azrou, Midelt, Meknes, Fes, Rabat ve Casablanca panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL)
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Programda belirtilen/belirtilmeyen ekstra tur ve geziler,
 • İsteğe bağlı müze ve ören yerleri girişleri,
 • Öğle ve akşam yemeklerindeki tüm içecekler,
 • Uçak içi ikramlar,
 • Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 1€- 2€ arası değişen konaklama vergileri )
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
 • İsteğe Bağlı İptal & İade Güvencesi (25 Euro)

(Tur hareket tarihinden 15 gün öncesine kadar koşulsuz & şartsız iade güvencesidir. Rezervasyon anında alınmalıdır. Sadece paket tur bedeli için geçerlidir)

 • Yerel otoriteler tarafından talep edilmesi halinde Covid-19 PCR testleri

Tatilsa Danışmanı Online
Bize Whatsapp'dan Yazın