Masal Yolu Turu

Bremen Mızıkacıları, Fareli Köyün Kavalcısı, Rapunzel, Uyuyan Güzel, Kırmızı Başlıklı Kız masallarının anlatıldığı yerleri görme imkanı. TÜM TURLAR ve ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL !

Ara


İstanbul – Dusseldorf – Münster – Bremen – Hannover

Siz değerli misafirlerimizle Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1523 sefer sayılı uçuşu ile 06:50’te Düsseldorf’a’a hareket. 09:00’te varışımıza istinaden Bremen’e hareket. Yol üzerinde Münster şehir tanıtım turu. Aziz Lamberti Kilisesi ve Prinzipalmarkt görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Almanya'nın en büyük ikinci liman kenti olan Bremen’e hareket. Varışa istinaden yapılacak turumuz esnasında, Bremerhaven Limanı, St.Peter Katedrali, Grimm Kardeşler'in yazdığı dünyaca ünlü “Bremen Mızıkacıları” masalının heykeli, Rönesans Dönemi'nden kalma belediye binası ve eski tüccar evleri görülecektir. Yeşilliğin bolca olduğu Bremen şehrinde büyük bölümü yürüyüş ile yapılacak turumuz, parkları gezerek deniz kıyısındaki restoran ve kafelerde serbest zaman ile bitiyor. Geceleme otelinizde.

Hannover – Hamelin – Sababurg – Kassel

Sabah kahvaltımızın ardından Hamelin’e hareket. 1294 yılında ödülünü alamayan bir fare avcısı olanı Hameln'in, çocukları, kavalını öttürerek şehrin dışına götürdüğü “Fareli Köyün Kavalcısı” masalına ev sahipliği yapmış olan Hamelin gezimizde; şehrin en eski kilisesi olan, 9. yüzyıldan kalma Münster St. Bonifatius, 1200 yıl önce inşa edilmiş olan Marktkirche St. Nikolai ve 1713'ten kalma sade ve aynı zamanda muhteşem bir Barok yapıya sahip Garnisonskirche kiliseleri görülecektir. Tur bitiminde “Uyuyan Güzel” masalına ilham olan Sababurg Şatosu ve “Rapunzel” masalının geçtiği Trndelberg şatosu görülecektir. Gezimiz sonrası verilecek serbest zamanımızda, 800 yıllık Reinhards Ormanı ile çevrelenmiş olan Fulha Vadisinde gezebilirsiniz Gezi bitiminde Kassel’e hareket. Otele varışımıza istinaden odaların alınması. Geceleme otelinizde.

Kassel – Alsfeld – Hanau

Sabah kahvaltımızın ardından Kassel turumuz yapılacaktır. Grimm kardeşlerin babalarının ölümünden sonra ekonomik zorluklar nedeni ile tam 10 yılını geçirmiş oldukları Kassel şehri, Katedral ve Pazar yeri ile meşhurdur. Avrupa’nın en büyük barok parklarından biri olan Wilhelmshohe parkını gezerken, Wilhelmshohe Sarayı bahçesinde 18.yüzyıl başlarında yapılan Herkül Heykeli ile fotoğraf çektirebilirsiniz. Turumuz sonrası Grimm kardeşlerin doğum yeri olan Hanau’ya hareket. Yol üzerinde “Kırmızı Başlıklı Kız” masalının kasabası Alsfeld ziyaret edilecektir. Kırmızı Başlıklı Kız’ın müzesi ve 1512 yılında inşaa edilmiş masal şatolarını andıran belediye binası görülecektir. Gezimiz sonrasında Hanau’ya hareket. Yol üzerinde sırasıyla, Bad Wildungen, Alsfeld ve Marburg görülecektir. Otele varışımıza istinaden odaların alınması. Geceleme otelinizde.

Hanau – Köln

Sabah kahvaltımızın ardından Hanau şehri gezimiz. Hanau, Almanya'nın Hessen eyaletine bağlı, bir şehridir.  Jacob ve Wilhelm Grimm kardeşlerin 1785-1786 yıllarında doğup büyüdükleri şehir olan Hanau’da, Goldsmith Müzesi, Hanau hanedanlığından kalan tarihi mirası tüm güzelliği ve barok yapısıyla gözler önüne seren Phillipsruhe Şatosu ve Dünya’nın en büyük oyuncak bebek müzelerinden biri olan “oyuncak müzesi” göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Köln’e hareket. Akşam saatlerinde varış ve otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

Köln – Istanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltması ve rehberinizin bildireceği saatte havaalanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1674 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 15:00’de Istanbul’a hareket. Yerel saat ile 19:10’te Istanbul’a varış. Eve hoşgeldiniz !
 

•    Türk Havayolları ile IST – DUS / CGN - IST parkurunda uçak biletleri,
•    Belirtilen kategori otellerde oda+kahvaltı konaklama,
•    Havalimanı otel havalimanı transferleri,
•    Programda belirtilen tüm şehir turlar,
•    Türkçe Rehberlik

•    Yurtdışı çıkış fonu – 15 TL,
•    Schengen vizesi (120 Euro)
•    Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
•    Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)
 

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür. Designed by Dolunay Yazılım