Macahel Ve Kaçkar Turu

11- 18 Temmuz & 8- 15 Ağustos

Ara


1. Gün İstanbul - Trabzon

Havalimanı iniş 8:30-09:00 arası Yöresel kahvaltı  Kahvaltıdan sonra ilk durağımız  OF-RİZE-üzerinden  Rize Bezi Dokuma tezgâhlarında yok olmaya yüz tutmuş bir kültür olan Rize beziyle ilgili bilgi alıyor ve alışveriş imkânımız oluyor., Ardeşen Fırtına deresi Üzerinde dileyen misafirlerimizle RAFTİNG (EKSTRA) yapıyoruz .Çamlıhemşin, ve çat vadisini görerek Pokut  ve Sal veya gito yaylasından birisi ziyaret edip yayla içerisinde yapacağımız yürüyüşlerle yayla gezimizi tamamlıyoruz,  Çat Vadisi boyunca devam ediyor ve Şenyuva (ÇİNÇİVA) Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Çinçiva Köyünün harika manzarasında fotoğraflarımızı çekerken rehberlerimiz Karadeniz dağ mimarisi ile ilgili bilgileriyle yaşam şartlarını daha iyi hissedebilmenizi sağlayacaktır. Fotoğraf molamızın ardından Zilkale’ye ulaşıyoruz. Ticaret güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan deniz seviyesinden 750, çat deresinden ise 100 m yukarıya kurulmuş bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezip Kaçkarların eşsiz güzelliği seyrediyoruz.

1. Gün Rize

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza binerek Galler Düzü (Boğa Güreşi Arenası)Aşağı Kavrun Yaylasını görerek, Kaçkar dağları buzul vadisi içerisinde yer alan Kavrun Yaylasına ulaşıyoruz. Kısa bir dinlenme molasının ardından rehberlerimizin vereceği bilgiler doğrultusunda yürüyüşümüze başlıyoruz. Rengarenk çiçeklerle bezeli yemyeşil dağlarda yapacağımız bu yürüyüşümüz 2100 mt den başlayıp 3100 mt rakıma ulaşarak tamamlanacak. Bu yürüyüşümüzde Kaçkar Dağlarında bulunan ve efsanevi manzarasıyla görenleri kendisine hayran bırakan Küçük Deniz Gölü-Büyük Deniz Gölü- Karadeniz Gölünü görerek 3000 mt’nin üzerinde buzul göllerinde yüzme fırsatı elde ediyoruz. Öğle yemeklerimizi buzul gölü kenarında yedikten sonra dağların tadını çıkarıp tekrardan Kavrun yaylasına yürüyüşe başlıyoruz. Dinlenmeler halinde süren yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra Kavrun yaylasında çay ve sıcak süt içme imkanı bulup yaylacılarla sohbet ederek günün yorgunluğunu atıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Otelimizde.   

3.Gün Artvin-Rize-Hopa- Borçka

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza binerek ARHAVİ- HOPA BORÇKA üzerinden rotamızı Karagöl'e çeviriyoruz. Karagöl özel koruma altına alınmış ve muhteşem manzarasıyla sizleri büyüsü altına alacak çok önemli bir habitat alanıdır. Karagöl etrafında yürüyüşümüzü gerçekleştirip ormanlar içerisinde dev boyutlara ulaşan eğreti otlarını da görerek Karagöl’den ayrılıyoruz programımızı tamamlayıp Unesco Dünya Biyosfer Rezervi ilan edilmiş , Türkiye’nin tek ılıman Yağmur ormanlarına sahip bölgesi olan Macahel'de  geziyoruz. Gürcüler tarafından el ve bilek anlamına gelen Macahel toplamda 18 köyden oluşuyor. Rus işgalinin ardından yapılan referandumla Osmanlı sınırlarında kalmak isteyen 6 köyümüzün bulunduğu bu bölge saflığı ve doğallığıyla sizleri çok etkileyecek. Saf Kafkas arılarının Tema Vakfı tarafından tespit edildiği ve dünyaya kazandırıldığı bu özel alanda orijinal Gürcü evlerini de görerek yıllarca çok zor şartlarda yaşamış köylülerin yaşantılarına dair rehberimiz tarafından bilgilendiriyoruz. Konaklama noktasına ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

4.Gün Artvin

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Düzenli ve Camili Köylerinden geçerek Camili merkezde Osmanlı devletinden kalan 2. Mahmut döneminde yaptıralan anadolu’daki en güzel ahşap camilerden birini ziyaret ediyoruz. Buradan sonra Maral köyüne ulaşıyoruz,  yolun bittiği noktada takribi gidiş geliş 1 buçuk saati bulacak olan şelale yürüyüşümüze başlıyoruz. Orman içi yürüyüşümüz ahşap merdivenlerden inilerek ulaşılan ve 40 mt yukarıdan dökülen Maral şelalesinde dinlenip yorgunluğumuzu atarak sonlanacak. Dileyen misafirlerimiz Şelalenin oluşturduğu küçük gölete girebilirler. Geldiğimiz güzergahtan geri dönerek ahşam konaklayacağımız yayla oteline dönüyoruz.

5. Gün Şavşat-Borçka

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Borçka Artvin üzerinden Şavşat ilçesine ulaşıyoruz. Şavşat ilçesinde yer alan Arsiyan Dağlarına çıkıyoruz orada yer yer alan Şıratalar buzul göllerini gördükten sonra fotoğraflarımızı çekiyoruz. Şıratalar göllerinden Pınarlı köyüne yaklaşık 1,5 saatlik orta mesefeli bir yürüyüşümüz olacak Pınarlı köyünde Balık gölünü gördükten sonra Arsiyan dağlarının muhteşem manzarası ve doğasıyla Balık gölüne ulaşıyoruz gölün etrafında yapacağımız yürüyüşle birlikte pınarlı köyünden ayrılıyoruz.  Şavşat ilçesine dönüyoruz akşam konaklayacağımız otele ulaşıyoruz. Konaklama Şavşat’ta

6.Gün- Kars-Ardahan- Şavşat

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından cehennem kanyonuna ulaşıyor burada vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından Ardanuç kalesini panoramik gördükten sonra tavget yaylasına ulaşıyoruz verilen serbest zamanın ardından hanlar adı verilen eski tip evlerin arasından ve Hasköy’den geçerek Bülbül han Yaylasına ulaşıyoruz burada vereceğimiz serbest zaman ve yürüyüşümüzün ardından Ardahan şehir merkezine  ulaşıyoruz panoramik olarak kura çayı ve Ardahan kalesini gördükten sonra Deniz seviyesinden 1959 metre yükseklikte bulunan Çıldır Gölüne ulaşıyoruz, Ardahan ve Kars il sınırları içerisinde kalan göl, 123 km² alanı ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük tatlı su ve en büyük ikinci gölünü ziyaret ettikten sonra Kars şehrine dönüyoruz konaklayacağımız otele ulaşıyoruz. Konaklama Kars’ta

7.Gün Kars- İstanbul

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’ı gezmeye başlıyoruz, Kars Kalesi ve Kümbet Camii (12 havariler kilisesi) gezimizin ardından Ermenistan sınırında yer alan ve Arpaçay’ın büyüleyici manzarasına ev sahipliği yapan Ani Harabeleri’ ne ulaşıyoruz. Suralar, Aslanlı KapıBüyük Katedral, Resimli KiliseSelçuklu SarayıAnadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece birkaçı. Yapılan anlatımların ardından, Doğunun Efes’i olarak anılan Ani Harabelerinde son fotoğraflarımızı aldıktan sonra Kars havaalanına ulaşıyoruz.

İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
15.08.2020 / 21.08.2020
()
3* ve 4* Oteller
3,479.00TRY
4,129.00TRY
3,099.00TRY

Otellerde 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 6 Sabah kahvaltısı
Otelimizde Açık Büfe veya Set menü 6 Akşam Yemeği
Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
Çevre Gezileri
Rehberlik hizmetleri
Tur Otobüs içi İkramları
Tur Güvencesi
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Programda Belirtilen İlk Gün Sabah Kahvaltı
Programda Belirtilen Son Gün Akşam Yemeği
Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze ören yeri girişleri
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Tüm Özel Harcamalar
Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür.