Likya Turu 6 Gece 7 Gün

Ara


1. Gün İstanbul Bursa İzmir Fethiye

Belirtilen saatte hareketle gece yolculuğumuz başlıyor.

Not: Program gereği, otele girilmeden tura başlanacağı için, misafirlerimize kolaylık olması açısından, yüzme molalarında kullanacakları deniz eşyalarını ayrı bir çanta içerisinde otobüste yanlarına almaları rica olunur.

2.Gün Fethiye

Önemli Not: İzmit bölgesinden katılım göstermek isteyen misafirlerimiz Dilovası Oksijen tesisleri girişinden katılım sağlayabilirler. Dönüş güzergahında da aynı noktada inmeleri gerekmektedir.

TatilSa'nın konforlu otobüsleri ve otobüs içi  ikramlar eşliğinde, İzmit ve Bursa üzerinden Susurluk’ta verilen ilk molanın ardından Balıkesir, Manisa yoluyla İzmir’e ulaşıyoruz. Buradaki misafirlerimizin alınmasının ardından Aydın, Çine, Muğla üzerinden eşsiz Gökova panoramasına sahip  Sakar Geçidi’ni aşarak, mimarlık ödülü almış evleriyle meşhur Akyaka Beldesi’ne ulaşıyoruz. Buradan Gökova Körfezi turumuzu yapmak için teknemize biniyor ve denizler tanrısı Poseidon’un sarayına ev sahipliği yapan, Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın adıyla anılan plajı ve adayı bünyesinde barındıran Jacques Cousteau’nun ‘Dünyanın Cenneti’ dediği Gökova’nın el değmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz. Gelibolu Adası , Yeşil Deniz ,  Zeytinli Koy  ,Kleopatra Plajı, Sedir Adası,  İncekum, Lacivert  Koy  demir atıp yüzeceğimiz koylar arasında  (1.Mavi Yolculuk) .Gün batımına doğru bitecek olan bu eşsiz günün ardından Akyaka Beldesi’ne geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz bir doğa harikası olan ve Batı Menteşe Dağları’nın altındaki yüzlerce gözeden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu, Avrupa’dan gelen göçmen kuşların dinlenme yeri olan, yer yer 5 metreye kadar uzanan sualtı sarmaşıklarına sahip Azmak Çayı'nda fotoğraf çekebilirler. Akyaka’dan  deniz kokusu  üzerimize sinmiş ayrılıp, birbiriyle kucaklaşan Okaliptus Ağaçları arasındaki Aşıklar Yolu’na ulaşıyoruz. Buranın güzel havasını soluduktan sonra otelimize ulaşıyoruz. Konaklama Fethiye veya Dalaman bölgesinde bulunan otelimizde.

3.Gün Fethiye

Otelimizen ayrılıp Kalkan üzerinden günümüz ilk durağı olan Kaputaş Plajı’na ulaşıyoruz. Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı’nda verilen yüzme molasını takiben Kekova’nın giriş kapısı olan Üçağız Köyü’ne varıyoruz. Kendine has kıyı- köy dokusunu koruyan Üçağız’dan teknemize binerek Akdeniz’in en güzel turkuazına sahip olan Kekova Körfezinde tekne turumuza başlıyoruz. Yüzme  molalarımız arasında Kumlu İskele, Tersane Koyu vb. yerler bulunmakta. Yüzme molalarının ardından rehberimizin anlatımları eşliğinde teknemizle seyrimize devam edip yolu olmayan Simena Köyü, Kekova Adası  ve  M.Ö  ll.yy’daki  depremle bir kısmı sular altında kalmış olan Batık Şehir kalıntılarının hakkındaki bilgileri dinleyerek tekne turmuzu tamamlıyoruz (2.Mavi Yolculuk). Tekne turumuzdan sonra otobüsümüze binip Akdeniz’in incisi Kaş’a doğru yol alıyoruz. Burada verilen serbest zamanda yanık dondurmasının ve bademinin tadına bakabilirsiniz. Daha sonra antik çağlarda Likya Uygarlığı’na başkentlik yapmış ve senatoda 3 oyla temsil edilen, Eşen Çay’ı kenarına kurulmuş Xanthos Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Burada Xanthos tarihi hakkında bilgi alırken öte yandan günümüze kadar büyük oranda sağlam ulaşmış Tiyatro Binasını, Harpyler Anıtını, Antik Çağ Nekropolünü, Likya Tipi Mezarlarını görüyoruz. Geçmişe dair yaptığımız bu yolculuk sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle Fethiye Gecelerinde eğlenmek için lobide buluşma(EKSTRA).Konaklama Fethiye veya Dalaman bölgesinde bulunan otelimizde.

4.Gün Fethiye

4.GünTur Güzergahı

Fethiye

TAM GÜN KELEBEKLER VADİSİ TEKNE TURU > YÜZME MOLALARI

TAM GÜN FETHİYE DALIŞ TURU  > YÜZME MOLALARI – DALIŞ İMKÂNI

TAM GÜN JEEP SAFARİ  > SAKLIKENT – GİZLİKENT – YAKAPARK – MACERA PARKI – ZIPLINE - RAFTİNG                                                                      

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası, arzu eden misafirlerimiz yılın yorgunluğunu otelde dinlenerek geçirirlerken, arzu eden misafirlerimiz de onlar için EKSTRA olarak düzenlenen 3  farklı turdan birini seçebilirler.

1. Seçenek ;  TAM GÜN KELEBEKLER VADİSİ TEKNE TURU (EKSTRA) 85 TL

Otelden aracımızla ayrılıp Babadağ’ın eteğinde bulunan Belcekız Mevkii’ne gidiyoruz.  Buradan bineceğimiz teknemizle Ölüdeniz’in eşsiz koylarını gezmeye başlıyor ve ilk olarak dümenimizi  Kaplan Kelebeği ile ünlü, mevsiminde yüzlerce kelebeğin görülebildiği meşhur  Kelebekler Vadisi’ne çeviriyoruz. Dileyen misafirlerimiz vadi içinde yürüyüş yapabilirken, eşsiz turkuazın ve denizin keyfini çıkarmak isteyenler ise sahilde vakit geçirebilirler. Günün devamında yüzme molası vereceğimiz yerler arasında Gemiler Adası, Soğuksu Koyu, Camel Beach, Akvaryum Koyu gibi noktalar sayılabilir (3.Mavi Yolculuk). Tekne turunun bitiminde Belcekız sahiline yanaşıp otobüsümüze binerek otelimize dönüyoruz. Konaklama Fethiye veya Dalaman bölgesinde bulunan otelimizde.

2.Seçenek; TAM GÜN FETHİYE DALIŞ AKTİVİTESİ (EKSTRA) 150 TL                                                                        

Bizi bekleyen araçla otelimizden ayrılıp dalış teknemize ulaşıyoruz. Burada CMAS,PADI,SSI sertifakalı, uluslararası konseptlerdelisanslara sahip eğitmenler tarafından verilecek bilgi sonrası, dalış noktalarına gidiyoruz. İlk defa dalış tecrübesi yaşayacak misafirlerimizin “discovery dalış” yapma imkanı bulabilecekleri gün boyu sürecek bu aktivetede, aynı zamanda profesyonellere yönelik dalışlar da yapılacaktır. Tekne yolculuğumuz boyunca güneşlenip Akdeniz’in mavi sularında denize girme imkânı olacak. Bu güzel günün sonuna doğru Göcek’te bulunan otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle Fethiye Gecelerinde eğlenmek için lobide buluşma. 

3. Seçenek ; TAM GÜN JEEP SAFARİ TURU (EKSTRA) 100 TL

Sabah bizleri bekleyen Jeeplerle buluşarak tam gün sürecek bu eğlenceli aktiviteye başlıyoruz. İlk olarak eğlencesine doyum olmayan su savaşları yaparak ‘İskender’in Mağarası’na ulaşıyoruz. Sonrasında Tlos Antik Kentini görerek, Yakapark’ta öğle yemeğimizi almak için mola veriyoruz. Devamında Gizlikent Şelalesi gezisi ve Saklıkent Kanyonunda verilen serbest zaman bizleri bekliyor. Dileyenler burada ki macera parkurunda zıplıne, rafting, bungee jumping gibi aktivitelerin keyfini çıkarabilir. Günümüzü çamur banyosu ile sonlandırıyoruz. Yine jeeplerimizle otellerimize dönüyoruz. Konaklama Fethiye veya Dalaman bölgesinde bulunan otelimizde.

5.Gün

Dileyen misafirlerimiz sabahın erken saatlerinde özel araçla otelden alınıp muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ’a çıkarak Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından birinde bu adrenal dolu sporu yapan misafirlerimiz  gökyüzünden gördükleri Ölüdeniz’e aşık olacak(EKSTRA). 

Otelden ayrılıp  12 Adalar Mavi Yolculuk’una  katılmak için bizi bekleyen teknemize biniyoruz. Fethiye Körfezi’nin birbirinden güzel adalarını  görüp, Akdeniz’in kokusunu içimize  çekerek o meşhur koylarda denize giriyoruz. Göreceğimiz  yerler arasında; Göcek Adası, Yassıca Adası, Kızıl Ada,   Zeytin  Adası, Boynuz Bükü, Domuz Adası, Katrancı Adası, Tersane Koyu vb. sayılabilir  (4.  Mavi  Yolculuk).  Bu güzel mavi yolculuğun ardından otobüzümüze binip Fethiye-Kargı mevkiindeki Yöresel Ürünler Pazarı’na gidiyoruz. Yörüklerin yaşadığı Batı Akdeniz ve çevresinden elde edilen yöresel organik ürünlerin tanıtıldığı, birçok bitki, yağ ve balın sunulduğu bu noktada tadım ve tanıtımların ardından arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapabilirler.  Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle Fethiye Gecelerinde eğlenmek için lobide buluşma (EKSTRA).Konaklama Fethiye veya Dalaman bölgesinde bulunan otelimizde.

6.Gün Fethiye

Kahvaltımızı yaptıktan sonra otelden ayrılıp Hisarönü mevkiindeki Kayaköy’e ulaşıyoruz.  Eski bir Rum Köyü olan, zamanında 4000 kişinin yaşadığı, şu an ise terk edilmiş yüzlerce eviyle Hayalet Köyü andıran Kayaköy’ün ara sokaklarında dolaşırken eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürecek. Buranın temiz dağ  havasını soluyup fotoğraflarımızı çektikten sonra dünyanın en güzel plajlarından  biri olan Ölüdeniz’e gidiyoruz. Burada verilen serbest zamanda denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Bir sonraki molamız yaklaşık 1 saat yolculukla ulaşacağımız Türkiye’nin bir diğer güzel plajı ve en uzun plajı olan Patara Plajı olacak. Verilen serbest zamanda doğayla baş başa kalmanın keyfini çıkarabilir ve muhteşem plajdan denize girebilirsiniz. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Konaklama Fethiye veya Dalaman bölgesinde bulunan otelimizde.

7.Gün Fethiye İzmir Bursa İstanbul

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp Akdeniz in şirin kasabası Göcek’e uğruyoruz. Verilen serbest zamanın bitiminde   Dalyan’a gidiyoruz. Burada  bineceğimiz  kanal  teknesiyle saçlarından sazlıkların,  gözyaşlarından da  denizi Köyceğiz Gölü’ne bağlayan su kanalının  oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan  Byblis ve  Kaunos’un hikayesini dinleyerek, kayaya oyulmuş Kral Mezarları’nı  fotoğraflıyoruz. Devamında sazlıkların arasından kıvrıla kıvrıla ilerleyerek  Atlantik  Okyanusu’ndan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen dünyaca ünlü  Caretta Caretta  cinsi  deniz  kaplumbağalarına ev sahipliği yapan İztuzu Plajı’na gidiyor ve denize girme imkanı buluyoruz.   Verilen zamanın bitiminde teknemizde buluşup kanalı takip ederek otobüsümüze ulaşıyoruz (5.tekne turu). Dalyan beldesinden ayrılarak Muğla, Yatağan, Aydın  üzerinden Selçuk-Şirince’ye ulaşıyoruz. Akşam yemeği molamızı eski bir Rum Köyü olan ve meyve  şaraplarıyla ünlü Şirince  Köyü’nde veriyoruz. Burada verilen serbest zamanda bozulmamış köy dokusu içinde gezip, şarap alışverişi yapıyoruz. Sonrasında Selçuk’tan ayrılarak İzmir, Manisa, Balıkesir, Bursa üzerinden İstanbul’a ulaşarak  sabaha karşı erken saatlerde siz sayın misafirlerimizi bir başka TatilSa organizasyonunda buluşmak dileğiyle İstanbul’da aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklama
Otellerde 5 açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı
Otellerde 5 gece açık büfe veya set menü akşam yemeği
Lüks Araçlar ile ulaşım (Kişi Sayısına Göre Araç Detayları Aşağıda Yer Almaktadır.)
4 tekne turu     
Rehberlik hizmetleri
TatilSa otobüs içi ikramları
TatilSa Güvencesi
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı 
Programda belirtilen son gün akşam yemeği
Tüm öğle yemekleri 
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Müze Kart (Rezervasyon sırasında 70 TL karşılığında eklenebilir. Turizm ve kültür bakanlığı'na bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Ekstra belirtilen Tüm Organizasyonlar 
Tüm özel Harcamalar  

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür.