Lavanta Tarlaları Salda Gölü ve Göller Bölgesi Turu

Ara


1.gün İSTANBUL - ISPARTA


Akşam saat 21.00’da Bakırköy Alfemo Mağazası önünden  (İncirli Ömür Plaza karşısı),   saat 21.30’da Mecidiyeköy Meydan Mado önünden  ve  saat 22.00’de  Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden hareket ediyoruz. Doğa ve Kültür Turları kapsamında, güzel yurdumuzun kültürel ve coğrafi zenginliklerini, siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz, keyifli keşif seyahatimize Isparta’ya doğru yola çıkarak başlıyoruz. Isparta dünyanın önemli Gül yağı üreticisi ve Lavanta tarlalarına sahip bölgelerinden biridir. Gece yolculuğu.

2.gün EĞİRDİR GÖLÜ, SAGALASSOS ANTİK KENTİ, BURDUR GÖLÜ, SALDA GÖLÜ, ISPARTA

Turumuzda ilk göreceğimiz yer Eğirdir Gölü olacak. Eğirdir Gölü, Türkiye’nin 2. en büyük tatlı su gölü ve doğal içme suyu havzası olmasının yanı sıra biyolojik çeşitlilik değerleri bakımından uluslararası öneme sahip bir sulak alandır. Sabah saatlerinde Eğirdir Gölü kıyısında alacağımız serbest kahvaltı molamızın sonrasında yolculuğumuza devam ederek Sagalassos Antik Kenti'ne hareket ediyoruz ve Sagalassos gezimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra yol üzerinde Burdur gölünü görerek Türkiye'nin Maldivleri olarak adlandırılan ve “Mars'ı merak eden Salda'ya gitsin” olarak nitelendirilen Türkiye'nin en derin 3. Gölü'ne ulaşıyoruz. Serbest öğle yemeğimizi göl kenarında özel bir restoranda alıyoruz. Bembeyaz kumları ve turkuaz rengindeki suyun büyüleyici güzelliğine tanık oluyoruz. Arzu eden misafirlerimiz bu güzel göle girerek güneşlenebilirler, (Mayonuzu almayı unutmayınız) Salda gölü gezimiz sonrası konaklama yapılacak otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

3.gün ISPARTA, KUYUCAK KÖYÜ, LAVANTA TARLALARI, İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Sabah ilk olarak Isparta Etnografya müzesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Isparta’nın  gül ve lavanta ile ilgili ünlü her türlü ürünü   (Kremler, Lokumlar, Sabunlar, Kolonyalar vb)  herşeyi bulabileceğiniz alışveriş molamızı veriyoruz.  Turumuza devam ederek Keçiborlu’ya gidiyoruz. Eşsiz bir görüntüye tanık olmak için lavanta tarlalarının bulunduğu Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak Köyü'ne ulaşıyoruz. Kuyucak Köyü'nde  lavanta tarlaları içerisinde muhteşem fotoğraflar çekebilme imkanı buluyoruz. Lavanta tarlasında çalışanları izleyerek, hasadın inceliklerini öğreniyor ve sonrasında lavanta ürünleri ile ilgili alışverişimizi tamamlayarak serbest öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası İstanbul'a ulaşarak sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve bir başka gezimizde görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Lüks araçlar ile ulaşım, programda dahil olduğu belirtilen tüm gezi ve turlar, tercihinize göre   3* İyaşpark Otel ve benzeri otellerde kahvaltı dahil (oda kahvaltı) konaklama    ya da    4*  Hilton Garden Inn ve benzeri otellerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil (yarım pansiyon) konaklama, rehberlik hizmetleri.

Müze ve ören yeri girişleri (18 yaş altı ve 65 yaş üstü misafirler için Ücretsizdir, diğer misafirlerin Müze Kart temin etmeleri gerekmektedir) Kişisel harcamalar, öğle ve akşam yemekleri, yolda alınacak kahvaltı ve yemekler.   

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür. Designed by Dolunay Yazılım