Kurban Bayramı Özel Uçak & Doğu Ekspresi İle Doğu Anadolu Turu 4 Gece 5 Gün

9 Temmuz 2022

Ara


Turumuz, sizleri Yenibosna Airport Avm Önünden 03.00 , 03.30 Şişli Mc Donald's Önünden, 04.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önünden, bineceğimiz servisimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanına transfer oluyoruz. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla 04.30‘de Pegasus Havayolları Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor Pegasus Havayollarının saat 06.15 İstanbul - Sivas uçuşu ile Sivas'a uçuyoruz. Bizi burada karşılayan aracımızla şehri keşfetmeye başlıyoruz. Sivas'ta göreceğimiz yerler ; Buruciye Medresesi, Şifaiye Medresesi, Sivas Kongre Binası olacaktır.  Sivas gezimizin ardından Kangal'a hareket ediyoruz. Kangal Balıklı Kaplıcalara giderek tedavi amaçlı olarakta kullanılan kaplıca havuzlarını kullanıyoruz. Kangal Balıklı Kaplıca turumuzun ardından Divriği'ye hareket ediyoruz. 800 yıllık Selçuklu eseri, 1986 yılında Unesco listesine alınan muhteşem eser Divriği Ulu Cami ve Şifahanesini rehberimizin anlatımı ile geziyoruz. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Rehberimizin Tavsiye Edeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Divriği Otelleri

Rota: Sivas Çevre Gezileri (25 km) Kangal - Sivas (95 km) Kangal - Divriği (95 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 215 km

Otele Giriş Saati: 17.30

Turumuz, otelde alacağımız sabah kahvaltısının sonrasında, saat 07.40 de Doğu ekspresi Pulman (Koltuklu) Vagonla, Kars'a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık oniki saatlik keyifli yolculuk sonrası (Fırat, Karasu, Arpaçay'ın müthiş güzelliklerini görerek Kars'a varıyoruz. Tren yolculuğu sırasında ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları alma imkânımız oluyor. Tren garında bizi bekleyen aracımızla buluşarak otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteyen misafirlerimiz ile Kafkas Halk Oyunları gösterisine (Ekstra) gidiyoruz. (Gece turları ekstra olup katılıma ve kişi sayısına bağlı olarak gerçekleştirilir.)

Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Trende Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Kars Otelleri, Vb.

Otele Giriş Saati: 20.00

Turumuz, otelde alacağımız sabah kahvaltısının sonrasında,  kendine özgü mimari tarzını ön plana çıkan tarihi Kars’ı gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız, Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile camiye çevrilen Fethiye Camii olacaktır.  Bu yapının ardından Kars sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. “Aşıklar” diyarında yapılan keşif sırasında, bal, kaşar peyniri, gravyer peyniri, piti, hangel, kete, kaz eti, sarı balık….tatları da bizi gurme olmamız yolunda teşvik edecek. Roma döneminden günümüze ulaşıp halen kullanılan Taş köprü’yü, Tarihi Hamam’ı görüyor, günümüzde merkez kale ya da iç kale olarak adlandırılan Kars Kalesi’ni aşağıdan fotoğraflıyoruz. Rus mimarisinin bütün inceliklerinin yansımasını görebileceğimiz yapıların arasında gezerken Türkiye’de olduğumuzu unutuyoruz. Ünlü şairlerimizden Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp  Kars'ın önemli bir kültür mirası olan Aşık geleneğini tanıma fırsatı buluyoruz. Unesco Dünya Miras listesine eklenen Ani Ören Yerine gidiyoruz. Günümüz Ermenistan sınırını oluşturan Arpa Çay’ın yanı başında kurulu Ocaklı köyünde bulunan ören yerinde Tigran Honents Kilisesi, Ani Katedrali, Bakireler Manastırı, Manuçehr Camii, Havariler kilisesi görülecek anıtsal yapılar olarak bizi bekliyor olacaklar. Ören yeri gezimizin ardından Digor üzerinden Tuzluca'ya hareket ediyoruz. Solunum yolu rahatsızlıklarına iyi geldiği kabul edilen tuz mağaralarını gezdikten sonra Iğdır üzerinden Doğubayazıt'a hareket ediyoruz. Doğubayazıt yolu üzerinde Ağrı Dağı'nıda gördükten sonra İshak Paşa Sarayı'na ulaşıyoruz. Doğubayazıt’ta Türkiye’nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla yer alan ve Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayını geziyoruz. Doğunun Topkapı Sarayı olarak adlandırılan sarayı gezdikten sonra Tendürek Geçidini aşarak Van'a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.

Konaklama: Van Otelleri.

Rota: Van - Doğubeyazıt (171 km) Doğubeyazıt - Kars (189 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 360 km

Otele Giriş Saati: 18.00

Turumuz, otelde alacağımız sabah kahvaltısının sonrasında, Van denildiğinde akla ilk gelen şey olan eşsiz güzellikteki Van Kedilerini yakından göreceğimiz Kedi Evine gidiyoruz. Van kedileri koruma altında olduğundan Van dışına çıkartılması yasaklanmış durumda bu sebepten dolayı özel alanlarda yaşatılıyorlar. Bu özel alanlardan birisi olan Kedi evi gezimiz sonrası Van’ın meşhur Urartu Gümüş sanatı olan Savat ve Arubani sanatları hakkında bilgi almak üzere Gümüş Atölyesine uğruyoruz. Burada alacağımız sunumun ardından alışveriş imkanı da buluyoruz. Gümüş atölyesinin ardından Van Kalesi’nin (Tuşpa Kalesi)  eteklerine kadar giderek rehberimizden kale hakkında bilgi alıyoruz. Ardından yeni açılan  Van Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzesi’nde giderek kale gezimizi taçlandırıyoruz.  SonrasındaVan’ın Muradiye ilçesine giderek, yaklaşık 20 metre yükseklikten dökülen Muradiye Şelalesi’ni görüyoruz.  Köprü üzerinde geçireceğimiz heyecanlı dakikaların ardından Erciş üzerinden Adilcevaz yakınlarındaki tektonik bir göl olan Aygır Gölü'ne hareket ediyoruz. Göl kenarında kısa bir molanın ardından Ahlat ilçemize hareket ediyoruz. Ahlat’ta Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Ulu Kümbet, Emir Bayındır Camii ve Kümbetini görüp Tatvan şehir merkezinde panoramik tur yaptıktan sonra otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.

Konaklama: Tatvan Otelleri.

Rota: Van Çevre Gezileri (20 km) Van - Muradiye (80 km) Muradiye - Adilcevaz (115 km) Adilcevaz - Ahlat (35 km) Ahlat - Tatvan (45 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 295 km

Otele Giriş Saati: 18.00

Turumuz, otelde alacağımız sabah kahvaltısının sonrasında,  Türkiye’nin en büyük krater gölünün bulunduğu Nemrut Dağı’na minibüslerle (Ekstra) hareket ediyoruz. Nemrut Dağı’nın zirvesine vardığımızda bir yandan Van Gölü’nün o uçsuz bucaksız muhteşem manzarası, diğer bir yanda ise Nemrut Dağı Krater Gölü’nün büyüleyici görüntüsü sizleri çok etkileyecek cinsten. Nemrut Dağı Krateri içerisinde bulunan Büyük Krater Gölü, Küçük Göl, Ilıkgöl ve Volkanik taşları ve Lav Kalıntılarını görüp büyülenmiş olarak Nemrut Dağından iniyoruz. Sonrasında Bitlis'e hareket ediyoruz. Yol üzerinde bulunan bir kervansaray örneği olan El- Aman Hanı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Bitlis şehir merkezine gidiyoruz. Bitlis gezimizi yürüyerek gerçekleştiriyoruz. Gezeceğimiz yerler ise; Bitlis Kalesi, İhlasiye Medresesi, Gökmeydan Camii, Şerefiye Külliyesi ve Camii ve çarşılar olacaktır. Sonrasında Akdamar Adası Tekne turuna bineceğimiz Gevaş'a hareket ediyoruz. Van denince ilk akla gelen yapı olan Akdamar Adası ve kilisesi ile turumuz (Ekstra) başlıyor. Ülkemizin en büyük gölüne bölge insanı ‘deniz’ der. Üzerinde yapacağımız yarım saatlik tekne yolculuğuyla ulaşacağımız Akdamar Adası’nın ve Kilisesi’nin kavuşamayan âşıklarının hüzünlü hikâyesini dinledikten ve Kral Gagik’in muhteşem kilisesinin tarihini öğrendikten sonra  Van Havalimanına hareket ediyoruz. Pegasus Havayollarının 20.15 uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz. Havaalanında bizi bekleyen servisimiz siz sayın misafirlerimizi, diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyor. Hoşçakalın...

Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır .

Konaklama: DÖNÜŞ GÜNÜ KONAKLAMA YOKTUR.

Rota: Tatvan - Bitlis (25 km) Bitlis - Van (170 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 195 km

 

İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
09.07.2022 / 13.07.2022
()
DİVRİĞİ HOTEL
4,850.50 TRY
5,891.00 TRY
4,700.00 TRY

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)
 
MIDIBUSLER
ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı .
NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
MINIBUSLER
MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs  Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.
TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

*  Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
*  Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım
*  Tatilsa Güvencesi
*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
*  Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı
*  Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği
*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*  Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
*  Gidiş - Dönüş Havaalanı Servisleri
*  Divriği - Kars Arası Pulman (Koltuklu) Tren Bileti

Tüm Öğlen Yemekleri
*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*  Tüm Özel Harcamalar
*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
*  Müze Giriş Ücretleri

Tatilsa Danışmanı Online
Bize Whatsapp'dan Yazın