Kurban Bayramı İstanbul'dan Uçaklı Doğu Karadeniz-Batum Turu 3 Gece 4 gün

9 Temmuz

Ara


1. GÜN Atatürk Köşkü-Ayasofya-Sümela Manastırı
Perşembe
Sabah 04:00 Beylikdüzü Shell İstasyonu ( Marmara Park karşısı ), 04:30 Ataköy Olimpiyat Evi (Sinan Erdem Spor Salonu önü), 04:45 Mecidiyeköy Divan City Otel önü, 05:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden hareketle 05:30 Sabiha Gökçen Havalimanı'nda  biniş işlemleri sonrası  Pegasus Havayolları'nın 07:55 uçağı ile yaklaşık bir saat kırk dakikalık yolculuğun ardından Trabzon Havalimanı'na ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesi'ni geziyoruz. Trabzon’un meşhur Telkari ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere Vadisi'ne hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek Yomra, Arsin, Araklı, Of ilçelerini takip ederek Uzungöl Taşkıran'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

Konaklama: Golden İnn Otel /  Uzungöl-Taşkıran
Günün restoranı ve Lezzeti: Akçaabat Köftesi, Piyaz, Laz Böreği ( Ekstra ) 
2. GÜN Uzungöl-Lustra ve Karaster Yaylaları-Deriner Barajı-Ekstra Batum Gece Gezisi
Cuma
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster Yaylası'na varıyoruz. Deniz seviyesinden 2000 metrede bulunan, aynı zamanda yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor, acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Doğu Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay fabrikası gezimizde, dileyen misafirlerimiz çay bahçeleri arasında çay makasını eline alacak ve çay kesme deneyimini yaşayacaklar. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası Artvin'e ulaşıyoruz. Bir mühendislik harikası olan Deriner Barajı ile Çoruh Nehri'ni yukarıdan kuş bakışı izledikten sonra Türkiye'nin en Atatürk anıtını görüp uzaktan fotoğrafladıktan sonra Artvin'de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimize. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz ile gece Gürcistan Batum gezisine gidiyoruz. (Ekstra) Sarp sınır kapısına ulaşarak Nüfus Cüzdanı ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Gönye Kalesi’nde panoramik olarak görüyor ve Çoruh Nehri’ni geçerek Batum’a ulaşıyoruz. Otobüs ile yapacağımız panoramik şehir gezisi ardından eski Batum’u yürüyerek geziyoruz. Orta Camii, Aziz Nikola Kilisesi, Piazza, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı, Opera Meydanı, Poseidon Anıtı ve Ali ve Nino heykellerini görerek serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası rehberimizin belirttiği saatte tekrar sınır kapısına ulaşıyoruz. Duty free’den alışveriş için rehberimiz serbest zaman veriyor. Süre sonunda aracımız bizleri Sarp Sınır Kapısından alarak tekrar otelimize ulaştırıyor.

Konaklama: Grand Artvin Otel / Artvin
Günün Restoranı ve Menüsü: Uzungöl İnan Kardeşler Alabalık Saç Kavurma, Kuymak ( Ekstra )

Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Gürcistan Batum yurtdışı ekstra gezisi, turun gerçekleştiği tarihteki sınır kapısı şartlarına göre güncellenebilir. Tur öncesi misafirlerimize bilgilendirme yapılacaktır.


Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde çipli yeni kimlik kartları ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.

Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin anne ve babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için noterden onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir.

Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.
3. GÜN Karagöl-Fırtına Vadisi-Ayder
Cumartesi 
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında  Borçka'ya ulaşıyoruz. Burada  minibüslerimize binerek deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz. ( Ekstra ) Karagöl'ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl’ün huzur veren doğa güzelliklerini görmemizin ardından ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına Vadisi'ne ulaşıyoruz. Fırtına Deresi kenarında yörenin meşhur kırmızı benekli alabalığı, muhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından 1350 metre yükseklikte bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder'e ulaşıyoruz. Gelintülü Şelalesi ve Kalegon gezilerini rehberimiz ile birlikte gerçekleştirdikten sonra Ayder'i daha iyi yaşayabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Ayder yaylasının en prestijli otellerinden olan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Kaçkar Resort Otel /  Ayder
Günün restoranı ve Lezzeti: Fırtına Deresi Lahana Çorbası, Alabalık Tava veya Izgara, Muhlama  ( Ekstra )
4. GÜN Huser Yaylası-Zil Kale-Rafting-Rize Bezleri
Pazar
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından dileyen misafirlerimizle birlikte 2320 metre rakıma sahip, sıralı Kaçkar Dağları'nın eşsiz manzaralarını görebileceğimiz, aynı zamanda havanında güzel olması ile birlikte ayaklarınızın altında Avusor ve Kavron Vadileri'ni fotoğraflayabileceğimiz Huser Yaylası'na ulaşıyoruz. (Ekstra) Ardından bir kartal yuvası konumunda bulunan Zil kale gezisi sonrası dileyen misafirlerimize Fırtına vadisinde Rafting yapabilme fırsatı verdikten sonra Rize bezi alışveriş molası sonrası Trabzon Havalimanı'na ulaşıyoruz. Pegasus 20.45 İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyor ve alanda bizleri bekleyen servis araçlarımız ile sizleri aldığımız noktalara bırakırken, bir sonraki Touristica turunda buluşmak üzere veda ediyoruz. 


Alışveriş noktaları: Zaimoğlu Rize Bezleri, Yöresel dokumalar, Vatan Çay Fabrikası
İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
09.07.2022 / 12.07.2022
()
Golden İnn Otel vb.
4,450.00 TRY
5,445.00 TRY
4,400.00 TRY

 • Zil kale ile Uzungöl'de bulunan Karaster Lustra yaylaları minibüs ücretleri fiyatlara dahil edilmiştir.
 • Gezi süresi 3 gece 4 gün olup otel konaklaması aynıdır. 
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
 • 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.
 • Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir.
 • Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.
 • Tur programlarında belirtilen ekstra turların gerçekleşebilmesi için minimum katılımcı sayısı gerekmektedir. 


 

 • 3 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 3 Akşam Yemeği 3 Sabah Kahvaltısı) 
 • Pegasus hava yolları gidiş dönüş uçak bileti
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Son model Mercedes marka araçlar ile ulaşım Touristica hizmetleri 
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası 
 • Havalimanı transferleri 
  Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter ya da Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

 • Öğle yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Programda ekstra olarak belirtilmiş gezi ve eğlenceler
 • Müze ve ören yeri girişleri 
 • Yurtdışı çıkış harcı ( 150 TL )

Tatilsa Danışmanı Online
Bize Whatsapp'dan Yazın