Kurban Bayramı Büyük Baltık Turu

Türk Havayolları ile 7 gece 8 gün

Ara


İstanbul – Tallinn

Siz değerli misafirlerimizle Kurban Bayramı Büyük Baltık Turu için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali TatilSA Kontuarı önünde buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden ardından Türk Havayolları'nın TK1423 Seferi ile saat 08:15’de Tallinn’e hareket ediyoruz. Tallinn’e yerel saat 11:30'da varışımızı takiben panoramik olarak yapacağımız Tallinn şehir turumuz başlıyor. En iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehir turumuzda, UNESCO’nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz ve Toompea Tepesi’nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğraflarını çektikten sonra St. Nicholas Kilisesi’ne geçiyoruz. Şehir turunun bitiminde serbest zamanımız oluyor. Ardından otele Transfer. Geceleme Otelimizde

Tallinn

Büyük Baltık Turu’muzun ikinci gününde , kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için ekstra Rocca Al Mare turumuz başlıyor. Turumuzun ardından şehir merkezine geri dönüyoruz. Tallinn’de Serbest Zaman.Arzu eden misafirlerimizle akşam yemeğimizi almak üzere Viking Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Viking köyünde akşam yemeğimiz aldıktan sonra otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 

Ekstra Tur: Rocca Al Mare Turu  50 Euro Kişi BaşıAvrupa’da sayısı az olan açıkhava müzelerinden  In Rocca–Al-Mare turunda 18. yy Estonya kırsal yaşamına tanık oluyoruz. Geniş bir alan üzerine kurulu açıkhava müzesi, 18.yy dönemini yansıtan köy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi, köy okulu ile sizi zamanda yolculuğa çıkartarak Estonya’nın geçmişine tanık ediyor. Birbirinden farklı evlerde, eski dönem Estonyalılar’ın yaşantısı teatral olarak anlatılıyor.

3.Gün Tallinn – Helsinki - Tallinn

Büyük Baltık turu’muzun üçüncü gününde , kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen Misafirlerimiz ile Cruise Gemisi ile Finlandiya Turuna Katılıyoruz; Turumuzun ardından Tallinn’e geri dönüyoruz. Geceleme Tallinn Otelimizde 

Ekstra Tur: Cruise Gemisi ile Finlandiya Turu ( Açık Büfe Yemekli ) 110 Euro Kişi Başı

Cruise Gemisi ile Finlandiya’nın Helsinki şehrine gidiyoruz. Helsinki’ye varışımızın ardından Helsinki şehir turumuza başlamış oluyoruz. Turumuzda, Helsinki Katedrali, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı Uspenski Ortodoks Katedrali ve Havis Amanda Heykeli'ni görme imkanı yakalıyoruz. Tur sonrası Tekrar Cruise Gemisi ile Tallinn'e Dönüyoruz; Dönüş yolunda Extra Turumuzu Yemekli satın almış yolcularımız için Açık Büfe akşam yemeği verilecektir;

Tallinn - Riga

Büyük Baltık Turu’muzun dördüncü gününde , sabah kahvaltısının ardından Riga’ya Hareket Ediyoruz. Riga-ya Varışımızın ardından Riga şehir Turumuz Başlıyor. 1201 yılında kurulan Riga'nın şehir turunda,  Old Town denilen merkezdeki şehrin tarihi dokusuna tanık olacağımız önemli yapılar ziyaret ediliyor. St. Peter's Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob's Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız Art Nouveau stilinde yapılarıyla süslü sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Şehir turunun ardından serbest zamanımız oluyor. Arzu eden misafirlerimizle ekstra akşam yemeğimizi Lido Restoran'da alıyoruz. Akşam yemeğinin ardından otelimize geri dönüyoruz. Geceleme Riga'da otelimizde.

Ekstra Tur: Lido Restoran'da Akşam yemeği Turu 50 Euro Kişi Başı

Eski Leton tarzında özel olarak inşa edilmiş ve 5 hektarlık bir alan üzerine kurulu  Lido Center hem yetişkinlerin hem de ailelerin hoşça vakit geçirebileceği her daim hem Letonların hem de turistlerin uğrak yeri olan bir mekan.  Leton kültürünü ve geleneksel mutfağını yansıtan mekanda özel dekore edilmiş ve 3 katlı, Yaklaşık 500 çeşit yemeğin sunulduğu geniş bir menüye sahip Lido restoran, çocuklara yönelik eğlence parkının yanı sıra, 5.102 m2 büyüklüğünde Batıklardaki en büyük açıkhava yapay buz pateni pisti de bu merkezde yer alıyor.

Riga

Büyük Baltık Turu’muzun beşinci gününde , kahvaltının ardından serbest zamanımız oluyor. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Sigulda Turumuz başlıyor. Turumuzun ardından Riga’ya geri dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Jurmala Turumuz başlıyor. Turumuzun ardından şehir merkezine geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur: Sigulda Turu 50 Euro Kişi Başı

Riga’ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya’nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası’nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları,  ovaları, Gauja Nehri’nden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek.

Ekstra Tur: Jurmala Turu 40 Euro Kişi Başı

Letonya’nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya’nın sayfiye bölgesi ziyaret ediliyor. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi, şifalı suları, çamur kürleri ile Baltık Ülkeleri’nin en ünlü SPA otelleriyle yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon merkezi Jurmala… Hava kirliliğini önlemek amacıyla araba girişlerinin ücretli olduğu bu şirin sahil kasabasında dilerseniz ünlü SPA’larının tadını çıkartabilirsiniz. Dilerseniz yol boyunca uzanan şirin kafelerinde keyif yapabilirsiniz.

Riga - Vilnius

Büyük Baltık Turu’muzun altıncı gününde , kahvaltının ardından Vilnius’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde ekstra Rundale Saray turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Saray gezimizin ardından Vilnius’a yolculuğumuz devam ediyor. Vilnius’a Varışımızın ardından Vilnius şehir Turumuz Başlıyor. Vilnius'ta 1200'den fazla Ortaçağ dönemine ait yapı ve 48 adet büyük kilise bulunuyor.  Neris Nehri kenarında 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius şehir turunda Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli,  St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve Amber Galerisi gezildikten sonra Subacius Tepesi'nden şehrin panoramik manzarasının fotoğrafını çekme fırsatımız oluyor. Ardından Vilnius'un önemli bir sembolü olarak kabul edilen Dawn Kapısı'nı da gezerek turumuzu tamamlıyoruz. Şehir turunun ardından serbest zamanımız oluyor.

Ekstra Tur: Rundale Sarayı Turu 50 Euro Kişi Başı

Bütün misafirlerimizin arzu etmesi durumunda Yol üstündeki Avrupa’nın en güzel saraylarından biri olan ekstra Rundale Sarayı’nı keşfediyoruz. 1736-1740 yılları arasında yapımı tamamlanan Rundale Sarayı, Letonya Dükü Ernst Johann’ın yazlık sarayı olarak yaptırılmış. Barok ve Rokoko tarzında inşa edilmiş sarayın bahçesi Fransız tarzında düzenlenmiş.

Vilnius

Büyük Baltık Turu’muzun yedinci gününde , kahvaltının ardından serbest zaman. Öğleden sonra ise, arzu eden misafirlerimiz için ekstra öğle yemekli Trakai Turumuz başlıyor. Turumuzun bitiminde otele geri dönüyoruz. Geceleme Vilnius’ta otelimizde.

 Ekstra Tur: Trakai Turu 50 Euro Kişi Başı

Vilnius’a 29 km. uzaklıktaki Trakai turunda, 15.yy’da Galve Gölü’nün ortasındaki bir yarımadaya inşa edilmiş Trakai Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Birçok gölün bulunduğu, tepelerin ve ormanların arasında konumlanan bir doğa harikası Trakai,  Karaites olarak adlandırılan bir Musevi Türk etnik grubunun da evi olarak kabul ediliyor. Bugün halen Trakai’de yaşayan ve yaklaşık 300 kişi kalan bu etnik grup, Litvanya’ya 14. yy’da Crimea’dan Büyük Dük Vytautas’ın savaşçısı olarak getirilmiş. Litvanya’nın turistler tarafından en çok ziyaret edilen bu tarihi bölgesi aynı zamanda nikah sonrası gelin ve damadın uğur getirmesi için ziyaret ettikleri popüler bir mekan.

Vilnius - İstanbul

Büyük Baltık Turu’muzun son gününde , sabah kahvaltı sonrası Serbest Zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Vilnius havaalanına transfer. Türk Havayolları TK1410 sefer sayılı uçuşu ile 11:40’da İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 14:30’da İstanbul Atatürk havalimanına varış ve turumuzun sonu bir sonraki TatilSA seyahatlerinde görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

■ Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul -Tallinn / Vilnius -  İstanbul Gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

■ 3ve4 Yıldızlı otellerde 7gece Konaklama

■ Sabah kahvaltıları

■ Panoramik Tallinn,

     ■ Riga ve Vilnius şehir turları

■ Alan - otel - alan ve şehirlerarası tüm transferler

■ Türkçe rehberlik hizmeti

■ Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                       

■ Vize Ücreti                                                

■ Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)        

■ Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)       :

■ Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

■ Şehir ve otel vergileri

■ Opsiyonel turlar

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür. Designed by Dolunay Yazılım