İtalya ve Balkanlar Turu

Lüks Otobüsler ile

Ara


Cuma - Cumartesi 1.Gün: Istanbul – Sofya – Belgrad

Siz değerli misafirlerimizle İtalya ve Balkanlar Turu için 22.00 'da Istanbul Bakırköy Ömür’den  hareket ederek  Kapıkule  gümrüğüne varış. Pasaport ve çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra  Bulgaristan’ın başkenti Sofya civarında sabah kahvaltısı molasını veriyoruz. Öğle saatleri civarında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a varışımızın ardından şehir turumuzda Kale Meydanı, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, , Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, , Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer konaklama ve serbest zaman. İsteyenler için Belgrad gece turu müzikli ve yemekli. Geceleme otelimizde.

Pazar 2.Gün Belgrad – Venedik

Sabah kahvaltı sonrası kanallar şehri Venedik’e hareket ediyoruz, varışı takiben  yapılacak olan panoramik Venedik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme köprüsü, çan kulesi  ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. İsteyenler için extra olarak Venedik’in olmazsa olmazı Gondol gezisi yapılacak.. Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman ve saat 19.00’de otele hareket. Geceleme otelimizde.

Pazartesi 3.Gün Venedik – Moena – Venedik

Sabah kahvaltısından sonra  serbest gün. Isteyenler için extra ( 60.-euro)  tam gün  alp dağlarının 1250 metre yüksekliğinde bulunan  Moena-Turk köyü ziyareti yapılacak , tum evlerde turk bayraklarını gururla seyredeceiniz ortasından nehir gecen bu köyde  biolojik urunler alabileceğiniz dükkânları ve dar ara sokaklarınından geçerek içinde turk bayrağı  ve ustuden yeniçerinin bustu bulunan havuzu göreceksiniz. Tur bitimi otelimize donus. Ve geceleme

Salı 4. Gün Floransa - Pisa - Floransa

Kahvaltıdan sonra   Toscana bölgesinin ve Rönesans’ın başkenti olan Floransa’ya  hareket ediyoruz; Şehre varışın ardından, panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası  serbest zaman  isteyenler için Ortaçağda İtalya’nın dört büyük liman şehirlerinden biri olan Pisa,turu yapılacak. Dünya’nın her kösesinde bilinen ve göreni şaşkınlığa sevk eden eğik can kulesiyle sizi karşılıyor. Piazza dei Miracoli, yani Mucizeler Meydanında Santa Maria Assunta kilisesi ve Vaftizhane de görülecektir. Eğik kuleye destek olurken çekilen fotoğraflar ve yapılabilecek hediyelik eşya alış-verişinden sonra Floransa-Novoli ’deki   otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Çarşamba 5. Gün Floransa – Roma – Floransa

Sabah kahvaltı sonrası serbest gün, İsteyenler için  Italya’nın olmazsa olmazı olan Roma turu extra ( 90.-euro) olarak düzenlenecek. Yaklaşık 3 saatlik bir yolcukuk ile Roma’ya varış ve sehir turumuzda Roma’nın sembolleri haline gelmiş olan Fontana di Trevi ( aşıklar çeşmesi ) Piazza di spagna ( İspanyol meydanı , via del corso ( alışveriş caddesi ) vittorio emmanuele anıtı , Venedik meydanı , vatikan , tevere nehri görülecekler arasında olacaktır. Rehberinizin vereceği satte bulusp tekrar Floransa’daki otelimize donuyoruz. Geceleme otelimizde 

Perşembe 6. Gün Floransa – Verona – Venedik

Sabah kahvaltısından sonra Venedik-Mestre’ye hareket ediyoruz ve 2 saat 30 dakikalık yolculuk ile otelimize varıyoruz. Ogleden sonra serbest zaman . Isteyenler için extra tur olarak Verona Garda turu düzenlenecek ( 50.-euro ) Kuzey İtalya’nın en güzel şehirlerinden olan Verona şehrini ve hemen yanı başındaki İtalya’nın diğer bir yazlık bölgesi olan Garda gölü ve gölün içinde yarımada olan Sirmione kasabasını ziyaret edeceğiz. Turumuzun dahilinde ; tarihi arena, Erbe Meydanı, Dükler Sarayı, Dante Meydanı, Scaligeri Kilisesi ve Juliet'in evi bulunmaktadır. Ardından İtalya'nın ve Avrupa'nın en büyük göllerinden Garda Gölü'nün kıyısında muhteşem doğası ve kale içi ile Sirmione Kasabası gezisi. Gezimizin ardından  otelimize dönüyoruz.

Cuma 7. Gün Venedik – Belgrad

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından Sırbistan’ın başkenti, eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket. Yol güzergahımızda bulunan Slovenya’ya bir merhaba diyoruz. İsteyenler içinde Bled gölü ziyareti yapılacak ( 25.-euro )  Belgrad’a varışın ardından otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme, konaklama ve. Geceleme otelimizde. 

Cumartesi 8. Gün Belgrad – Sofya – Istanbul

Sabah kahvaltımız ardından Sofya’ya yola çıkış. Varış sonrası Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Panoramik turumuzun ardından İstanbul’a hareket, Edirne’de mola  ve Istanbula varış.

o    Lüx otobüs ile gidiş ve dönüş
o    Tur boyunca Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
o    2 gece Belgrad’da şehir merkezinde 4* Otelde konaklama 
o    3 gece Lido di Jesolo’da kahvaltı dahil 4* Otelde konaklama
o    2 gece  floransa da  konaklama
o    Belgrad ve Venedik şehir turları
 

o    Otellerde ödenmesi gereken belediye vergileri 22.-euro ( 7 gece için)
o    Vaporetto (Şehir içi ulaşımı sağlayan tekne) 10.-euro 
o    Schengen Vize ücreti ve servis bedeli  (125 Euro )   Çok girişli Schengen vizesi gerekmektedir..! 
(Yeşil pasaportlu misafirlerimize vize gerekmemektedir)
o    Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir)
o     Seyahat Sağlık Sigortası (10 Euro) ( 65 yaş ve üstü misafirlerimiz için 20 Euro)
o    Tüm kişisel harcamalar, 
o     Programda dahil olduğu belirtilmeyen gezi ve turlar.
o    Öğlen ve Akşam Yemekleri.
 

 

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ

  Rezervasyon esnasında satın alımlarda geçerli;

 

240 EURO yerine 200 EURO

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür.