İtalya Bella Turu

İtalya'nın güzellikleri İtalya Bella Turu'nda

Ara


1.Gün Cuma - Cumartesi : İstanbul – Belgrad

İtalya Bella Turumuzun ilk gününde 22.00 da  Kadıköy Nikah dairesinin onunden , 22.30 da  Besiktas Yıldız Camii onunden , 23..00 de  Bakırköy Incirli Omur’den
Hareket ederek Kapıkule gumrugunde pasaport ve çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra yaklaşık 11 saatlik bir yolculukla Belgrad’a varacağız . Yol güzergâhımızda olan Sofya sehrinde kahvaltı  yaptıktan sonra  Belgrada varışımızı takiben Belgrad sehir turumuzu yaptıktan sonra otelimize yerleşme   Gecelememiz otelimizde.
 

2.Gün Pazar Belgrad - Venedik

Sabah kahvaltı sonrası  kanallar sehri Venedik’e hareket ediyoruz , varışımızı takiben yapılacak olan  Venedik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği  Gondol gezisine katılabilirler. Yaklaşık yarım saat süren turumuzda Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında. Şehir turumuzun bitiminde  otele hareket. Dileyen misafirlerimiz Venedik’te kalıp kendi imkanları ile geç saatte otele dönebilirler. Geceleme Venedik’te-Mestre deki  otelimizde. (Gondol Turu 25 Euro)

3.Gün Pazartesi Venedik – Floransa

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ediyoruz. Şehre varışın ardından, panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası şehir merkezinde serbest zaman misafirlerimiz zamanlarını şehri daha yakından tanıyarak ve alışveriş yaparak değerlendirebilirler. Saat 16:00’da Venedik’e otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme Montecatini’deki otelimizde.

4.Gün Salı Floransa Pisa - Siena

Kahvaltıdan sonra  serbest gün. Isteyemler için extra düzenlenecek olan Toscana Turu ; Toslana bölgesini karakteristik özellikleriyle tanıma fırsatı bulacağınız bu gezide ortaçağ şehir merkezleri, pitoresk manzaralar, üzüm bağları ve essiz tatlar sizi bekliyor. Ortaçağda İtalya’nın dört büyük liman şehirlerinden biri olan Pisa, Dünya’nın her kösesinde bilinen ve göreni şaşkınlığa sevk eden eğik can kulesiyle sizi karşılıyor. Piazza dei Miracoli, yani Mucizeler Meydanında Santa Maria Assunta kilisesi ve Vaftizhane de görülecektir. Eğik kuleye destek olurken çekilen fotoğraflar ve yapılabilecek hediyelik eşya alış-verişinden sonra gezimize devam ediyoruz. Siena şehri Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan Piazza del Campo ve Ortaçağ’dan kalma yapıları ve dar sokaklarıyla sizleri karşılıyor. Avrupa’nın en büyük tarihi merkezlerinden birine sahip şehirde geleneksel "Palio” at yarışları her yıl binlerce izleyiciyi çekmekte. Yapılacak tanıtım turunda Siena Katedrali, Palazzo Publico, Baptisterio ziyaret edilecek. Aksam uzeri otelimize dönüş.  ve gecelememiz   otelimizde  . (Toscana Turu 75 Euro.)

5.Gün Çarşamba Roma

Sabah kahvaltımızdan sonra  Roma şehir turumuzda görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo’nun yaptığı İsa’nın çarmıha gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana’nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta , Collosseo, Roma Forumu,  Circo Massimo yarış alanı, Mussolini’nin halka seslendiği Venedik Meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza Spagna) bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından alişveriş icin serbest zaman.  Geceleme otelimizde. (Roma by night turu 30 Euro)

6. Gün Perşembe Roma – Napoli – Pompei - Bari - Igoumenitsa

Sabah kahvaltısının ardından  odaların boşaltılması ve  Bari  limanına gitmek üzere hareket. Yol guzergamızda olan Napoli sehrini  geziyoruz. Extra olarak düzenlenecek olan  Pompei antik kentin  ziyaretini tamamladıktanm sonra  Bari Limanına varış  bilet bagaj ve gümrük işlemlerini takiben grubumuz için özel olarak ayırtılmış  yatar koltuklarımıza  yerleşme ve Igoumenitsa’ya hareket. Feribot içerisindeki serbest zamanımızı bar, restoran, casino bölümlerinde keyifli zaman geçirerek değerlendirebileceğiz. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir. (Pompei Turu 45 Euro)

7.Gün Cuma Igoumenitsa – Selanik – Istanbul

Sabah 09.00 gibi limana varıştan sonra  Selanik sehrine hareket ediyoruz ,  şehir gezimizde, Yunanistan’ın en büyük Kilisesi  olan Aya Dimitros Kilisesi, Atatürk’ün Evi, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Merkezi’ni görüyoruz. Kısa bir dinlenme molası verip Selanik’ in cafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp Yunanistan’ın meşhur kahvesi Frappe’nin tadına bakıyoruz. Tur sonrası  akşam yemeği için  serbest zaman  Istanbul için hareket ediyoruz ve İstanbul'a varış. Turumuzun ve TatilSA hizmetlerinin sonu.

*Lüks otobüslerle seyahatler
*Feribotta  yatar tip koltuklarda  konaklama
*Otobus seyahati esnasında ki ikramlar 
*Turkce rehberlik hizmetleri
*Programda belirtilen  turlar
*4 Yıldız otellerde kahvaltı dahil konaklamalar
 

*Otelde minibar harcamaları
*Bahsisler 
*Venedik’te  Vaporetto ile ulaşımlar 
*Eksra diye tanımlanan turlar 
*Sehir belediye vergileri ( 25.-euro)
 

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür. Designed by Dolunay Yazılım