Isparta Gül Hasadı – Salda Gölü - Sagalassos Turu/1 Gece Otel Konaklaması

Hareket Tarihleri: 15 Mayıs, 16 Mayıs, 17 Mayıs, 29 Mayıs, 05 Haziran ve 12 Haziran Akşamları

Ara


1.Gün: Hareket / Gece Yolculuğu

22.00 Bakırköy Doğtaş Mağazası Önü

22.30 Mecidiyeköy Mado Pastanesi Önü

23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Önü 

23.30 Kartal Köprüsü Altı (E 5 Ankara İstikameti) 

00.00 Çayırova Mc Donald ‘s Önünden

00.45 İzmit Halkevi Durakları (Asya Otel Karşısı) katılan misafirlerimiz ile birlikte gece yolculuğumuza başlıyoruz

 

2. Gün: Güneykent – Gül Bahçeleri – Eğirdir Gölü – Hızır Bey Cami-Eğirdir Kalesi - Isparta

Sabah saatlerinde Isparta'nın gül kenti Güneykent beldesine ulaşıyoruz. Güneykent Isparta'da yetiştirilen güllerin % 15-18 lik kısmının üretimini sağlamaktadır. Aynı zamanda üretilen bu güller belde de işlenerek yurt dışına pazarlanmaktadır. Belde belediyesi ve halkı gelen konuklarına gül hasadı döneminde gelenek, görenek, yemek ve beldenin diğer güzelliklerini tanıtarak kültürler arası kaynaşmaya katkı sağlamaktadır. Varıştan sonra biraz dinleniyor ve gül tarlalarına gidiyoruz.  Deneyimli işçilerden gül hasadı hakkında bilgi aldıktan sonra, gül tarlalarında 45-60 dakika süreyle güllere dokunarak, koklayarak çıplak elle gül hasadına katkı yapıyoruz. Bu arada bol bol fotoğraf çekiyoruz, en çok gül toplayana ödül olduğunu unutmayınız.


NOT: Yağmurlu havalarda gül tarlaları çamur olabilir. Bu nedenle yanınızda kışlık botunuzu getirmenizi öneriyoruz. Arı sokması ihtimaline karşı bugün parfüm ve sprey kullanmayınız.


Dönüşte açık parfüm vadisi Güneykent'te güllerle donatılmış masalarda, gül kokuları eşliğinde bizler için yöresel ürünlerden hazırlanmış gül kahvaltımızı yaptıktan sonra topladığımız güllerin işlendiği fabrikalara geçiyoruz. Hem geleneksel usül, hem de modern tesislerde güllerin işlenmesi ve gül yağının elde edilmesinde geçirdiği evreleri izliyoruz. Gül Evi, Yunus Emre Evi'ni gezdikten sonra alışveriş için serbest zaman. Güneykentli hanımların el emeği göz nuru yapmış oldukları hediyelik eşyalar ile gül yağı, gül reçeli, gül kremi, gül şurubu satın alabilirsiniz. Daha sonra Eğirdir Gölüne gidiyoruz. Önce burada öğle yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrasında Hızır Bey Cami, Eğirdir Kalesi ve Göl kıyısını görüyoruz. Ardından Isparta Merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Yol üstü tesislerde veya Güneykent beldesinde ekstra olarak alınacaktır.  

Öğle Yemeği: Eğirdir’de rehberimizin önereceği restoranda ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Isparta 3* veya 4* Otel

Rota: İstanbul – Güneykent – Eğirdir – Isparta / 650 km

3.Gün: Sagalassos Antik Kenti -Salda Gölü

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, Sagalassos Antik Kenti'ne gidiyoruz. MS 161 – 180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi'nin hala akan suyundan içme şansına sahip olacaksınız. Bu tarihi kent sizi kendisine hayran bırakacak ve tekrar tekrar görmek isteyeceksiniz. Antik kenti yürüyerek gezeceğiz. Antik kent gezimizin ardından, Türkiye’nin en berrak, en temiz ve en derin göllerinden olan Salda Gölü'ne gidiyoruz.  Göl kenarında kısa bir gezinti sonrası gölde yüzmek için 1,5 saat serbest zaman veriyoruz.  Ardından, İstanbul’a dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Akşam geç saatlerde siz değerli konuklarımızı, bir sonraki tatilinburada.com gezilerinde buluşmak dileği ile aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Ağlasun’da rehberimizin önereceği restoranda ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Yol üstü tesislerinde, ekstra olarak alınacaktır.

Rota: Isparta -Ağlasun – Salda Gölü – Afyon – İzmit – İstanbul / 800 km

 

İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
15.05.2020 / 17.05.2020
Isparta 3* veya 4* Otel
469.00TRY
600.00TRY
430.00TRY
16.05.2020 / 18.05.2020
Isparta 3* veya 4* Otel
469.00TRY
600.00TRY
430.00TRY
17.05.2020 / 19.05.2020
Isparta 3* veya 4* Otel
469.00TRY
600.00TRY
430.00TRY
22.05.2020 / 24.05.2020
Isparta 3* veya 4* Otel
469.00TRY
600.00TRY
430.00TRY
05.06.2020 / 07.06.2020
Isparta 3* veya 4* Otel
469.00TRY
600.00TRY
430.00TRY
12.06.2020 / 14.06.2020
Isparta 3* veya 4* Otel
469.00TRY
600.00TRY
430.00TRY

 • Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama                                                            
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım                                                
 • Profesyonel Kokartlı Rehber İle Çevre Gezileri                                                         
 • Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı                                           
 • Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Tüm Öğlen Yemekleri                                       
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri             
 • Tüm Özel Harcamalar        
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 

Önemli Bilgiler

Gezi süresi 2 gece 3 gündür. Turumuz 1 gece otel konaklamalıdır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0–6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. Haklar İade edilemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni birer veya ikişer sıra kaydırılarak rotasyon uygulaması gerçekleştirilir. Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda tatilinburada.com’un bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır. Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, tatilinburada.com’un sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan tatilinburada.com’un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında Turu 72 saat önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı tatilinburada.com’da saklıdır. Turun iptali durumunda tatilinburada.com iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

 

Müze Kart

Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu ücret karşılığında alınabilir.

 

İndirimli Müze Kart

T.C. vatandaşı olan Öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini ibraz etmeleri durumunda T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu ücret karşılığında alınabilir.

 

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır

İklim Şartları

Isparta ili, Akdeniz iklimi ile Orta Anadolu da hüküm süren karasal iklim arasındaki geçiş bölgesinde yer almaktadır. Bu sebeple il sınırları içinde her iki iklim özellikleri de görülür. İlimizde yarı kurak, az nemli, kışları serin, yazları sıcak bir iklim yaşanır. İlimizin Akdeniz’e yakın olan güney bölgelerinde Akdeniz ikliminin özelliği gözlenir. Yazları sıcak ve kurak, il merkezinde kışlar ilimizin kuzey bölümlerine göre ılık ve yağışlı geçer. Kuzeydoğuya gidildikçe karasal iklim özellikleri kendini gösterir. Kışlar daha soğuk geçer. Kuzey bölgeler daha az yağış alır.

 

Ulaşım Araçları

Travego & Tourismo MERCEDES – Man Fortuna 46+1+1 Koltuk, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde Ve Ortada 15 " LCD Monitör.

MAN FORTUNA 46+1+1 koltuk, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER 46+1+1 koltuk, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

TEMSA SAFIR 46+1+1 koltuk, abs, asr, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı,su ısıtıcılı mutfak ünitesi,okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve Dvd oynatıcı

MIDIBUSLER -- ISUZU TURKUAZ 31+1 veya 27 + 1 Koltuk, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd ve Dvd Oynatıcı

MINIBUSLER -- VW VOLT 12+1 veya 16 + 1 Koltuk, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd ve Dvd Oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 12 + 1 veya 16 +1 koltuk, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

Not: Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik Mercedes Sprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir

 

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür.