Hindistan Altın Üçgen Turu

Qatar Havayolları ile

Ara


1 Gün : İstanbul-Doha

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Qatar Havayolları’nın ile Doha’ya uçuyoruz ve Doha’ya varış. 

2 Gün : Doha-Delhi

Doha'ya varışımızın ardından uçağımızı değiştirip Delhi’ye hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Delhi’ye varıyoruz. Havalimanında karşılanma ve bizi bekleyen özel aracımız ile tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, 500 yıldan beri Yamuna Nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfe çıkacağız. Gezimize ilk olarak Eski Delhi’den başlıyoruz. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kırmızı Kale’nin önünden geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni göreceğiz. Mahatma Gandhi’nin Anıt Mezarı'nı ziyaret ettikten sonra geleneksel çekçekler ile kısa bir tur yapacağız. Tur sonrasında öğle yemeği için serbest zaman. Sonrasında Yeni Delhi turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz Yeni Delhi turumuzda Zafer Kulesi (Qutub Minar), Humayın Türbesi, Hindistan Kapısı, Başkanlık Sarayı, Parlamento Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Delhi’deki otelimizde.

3 Gün : Delhi-Agra

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Agra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli yolculuğumuzun ardından Agra’ya varıyoruz. Varışımıza istinaden ilk durağımız Kızıl Kale olarak da bilinen Agra Kalesi olacaktır. Turumuz sonrasında öğle yemeği için serbest zaman. Sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünya’nın Yedi Harikasından biri olan Tac Mahal’I keşfeceğiz. Turumuzun ardından otel transferimizi gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ektsra olarak düzenlenecek Mohabbat Taj Show’una katılabilirler. Akşam yemeği ve gecelememiz Agra’daki otelimizde. Bu turumuzda Şah Cihan’ın eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro göstereisi ile eşsiz anlar yaşacayacağız. Ekstra Mohabbat Taj Show: 60-EUR (Kişi başı)

Bu turumuzda Şah Cihan’ın eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro göstereisi ile eşsiz anlar yaşacayacağız.

Ekstra Mohabbat Taj Show: 60-EUR (Kişi başı)

4 Gün : Agra-Fatehpur Sıkrı-Jaipur

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Jaipur’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz sırasında yol özerinde Fatehpur Sikri’yi ziyaret edeceğiz. İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ile Fatehpur Sikri, yapımından 14 yıl sonra politik nedenlerden ötürü terk edilmiştir. Şu anda çöl şehir olarak da anılmaktadır. Burada geniş avlu, büyük dörtgen avlu ve Pachisi’nin yanısıra Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı, Birbal Sarayı, Rüzgar Sarayı, Panch Mahal ve Fatehpur Sikri’nin sembollerinden Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış olan Cuma Camisi ve Salim Chisti’in mozolesini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrasında Jaipur’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Bollywood Sineması Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve gecelememiz Jaipur’daki otelimizde.

1976 yılından beri bir çok Bollywood filminin prömiyerinin yapıldığı ve Jaipur’un simgelerinden biri haline gelen Raj Madir’de bir Bollywood filmini izleme fırsatı bulacaksınız. Rehberimiz filmden once filmin hikayesi hakkında size bilgilendirecek.

Ekstra Bollywood Sineması: 30-EUR (Kişi başı)

5 Gün : Jaipur

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Jaipur’un 11 km dışında bulunan ve 1728 yılına kadar bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalar ile görkemli bir ışıltıya sahip olan Sheesh Mahal, bir diğer adı ile Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı’nı da görme fırsatını yakalayacağız. Turumuzun ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi Jantar Mantar ve Rüzgar Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği ve gecelememiz Jaipur’daki otelimizde.

6 Gün : Jaipur-Delhi

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Delhi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz.Akşam bir Hint ailesinin evine konuk olup Hint kıyafetleri ile Hint müziği eşliğinde eğleneceğiz.Akşam yemeği ve gecelememiz otelimizde.

 

7 Gün : Delhi-Doha-İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Doha’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 11:45’te  Doha’ya varışımıza istinaden bağlantı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Akşam saatlerinde İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu. 

 

Qatar Havayolları tarifeli seferi ile Doha aktarmalı İstanbul – Delhi – İstanbul  ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak biletleri,

Havalimanı vergileri,

Belirtilen ve benzeri kategorideki otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklamalar (Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri dahil),

Alan transferleri,

Yeni Delhi ve Eski Delhi turları,

Agra Kalesi turu ve giriş ücreti,

Taj Mahal turu ve giriş ücreti,

Fatehpur Sikri turu ve giriş ücreti,

Amber Kalesi turu ve giriş ücreti,

Jantar Mantar Gözlemevi giriş ücreti,

Hint Ailesi ev ziyareti,

Türkçe rehberlik Hizmeti.

Seyahat Sigortası (Turun iptali durumunda tur ücretinin %15'i kapsam dışıdır)

Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

Öğlen Yemekleri

Vize Ücreti (Yeşil pasaporta da vize gerekmektedir)

Kişisel harcamalar

Programda dahil olduğu belirtilmeyen turlar ve ekstra turlar

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür.