Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında bilgilendirme
.

Günübirlik Eskişehir Odunpazarı Turu

Araç içi kahvaltı paketi dahil

Ara


1. Gün - İstanbul - Eskişehir

ARAÇ KALKIŞ NOKTALARIMIZ

06:00 İncirli Dilek Pastahanesi Önü

06:30 Mecidiyeköy Torun Center Önü

07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

07:10 Bostancı Köprüsü Altı

07:20 Kartal Köprüsü Altı

07:30 Pendik Köprüsü Altı

07.40 Çayırova Mc Donalds Önü

07:50 Gebze Center Önü

 

Belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra araç içi kahvaltı paketi ve ikramlarımız eşliğinde Eskişehir yolculuğumuza başlıyoruz.

 

Eskişehir’e varışımızın ardından ilk durağımız Sazova Bilim Parkı olacaktır. Burada Eskişehir’in simgesi haline gelmiş Masal Şatosu’nu görüyoruz ve ardından Korsan Gemisini geziyoruz. (Sazova Parkı girişi ücretsizdir, Masal Şatosu ve Korsan Gemisi ortalama 5 TL giriş ücret vardır.) Sazova Parkı gezimizin ardından Tülomsaş Fabrikası bahçesinde sergilenen ilk yerli otomobil ünvanına sahip olan bej renkli Devrim arabasını ziyaret ediyoruz.

 

Buradaki gezilerimizi gerçekleştirdikten sonra Eskişehir’in ilk yerleşim yeri olan Osmanlı Dönemi’nden kalma tarihi evleri ve Arnavut kaldırımlarıyla Odunpazarı’nı gezmeye başlıyoruz. Odunpazarı gezimiz sırasında Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Lületaşı Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı gezeceğimiz yerler arasındadır. Odunpazarı gezimizi gerçekleştirdikten sonra bir sonraki durağımız Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ni gezmeye başlıyoruz. Burası Türkiye’nin ilk cam sanatları müzesidir. Müzede 42 cam sanatçısının eserleri sergilenmektedir. Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gezimizin ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğimizde meşhur Çibörek’in tadına bakabilirsiniz.

 

Öğle yemeğimizin ardından Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen tarafından Eskişehir’e kazandırılan ve dünyanın pek çok ülkesinde bulunan Madam Tussauds Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’nde, başta Atatürk’ün olmak üzere toplam 196 kişinin heykelinin geziyoruz. Balmumu Heykeller Müzesi gezimizi tamamladıktan sonra Eskişehir’in merkezi olan, insanların çevresinde oturup huzur bulduğu ve Sakarya Nehri’nin en uzun kolu olan Porsuk Çayı’nın üzerinde bulunan Köprübaşı’na gidiyoruz. Burada şehri ikiye bölen Porsuk Çayı kenarında kısa bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Daha sonra burada vakit geçirebilmek için ve harika fotoğraflar çekebilmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından bu güzel turumuzu sonlandırıyoruz ve İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki acente etkinliğinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Yetişkin Çocuk
25.09.2021
Günübirlik Tur
149.00TRY
0 - 2 Yaş0.00TRY
3 - 12 Yaş149.00TRY

• Turumuz Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve diğer devlet kurumlarının belirlemiş olduğu koltuk kapasitesi ve önlemlere göre gerçekleşecektir.

• Tur süresi günübirlik olarak gerçekleşmektedir.

• Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri bir paket halindedir ve ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, rehberlik, çevre geziler vb. haklar geri iade edilemez.

• Tur paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında ayrı yatak verilmeyebilir.

• Otel konaklamalarında 3 kişilik odalarda 3. Misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

• Programda belirtilen oteller Acente’un öncelikli konaklama tesisleridir. Konaklanacak bölge ve otellerde yoğunluğa göre otel standartları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapılabilir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.

• Kalınacak otellerdeki odalar otel tarafından belirlenmektedir. Odalar arasında seçim yapılamamaktadır.

• Mola yerlerimiz yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevkii ve hizmet standartları açısından aynı kalmak kaydıyla değiştirilebilir.

•  Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb. gibi durumlarda rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

• Turumuzda mücbir sebeplerden dolayı (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerin tur sırasında rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları halinde tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Acente sorumlu değildir. Böyle bir durumda misafirin hak talebi doğmaz.

• Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen notların bir garantisi yoktur. En ön veya en arka gibi özel koltuk seçimi yapılmamaktadır.

• Araç içerisindeki koltuk düzeni Acente Operasyonu tarafından rezervasyon sırası göz önüne alınarak ayarlanmaktadır. Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumlarında ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

• 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayacak şekilde (rotasyon) yapılmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon geçerli değildir.

• Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuklar rehber ve yardımcısına aittir.

• Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleşir. Yol üzerinde yapılacak olan ekstra turlar tüm misafirlerin katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda tur katılmayacak misafirlerimizi rehberimizin tarafından dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Ekstra turlara katılmayan misafirler mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

• Ekstra bir turun herhangi bir sebeple gerçekleşmemesi halinde misafirin herhangi bir hak talebi doğmaz. Acente’un bu durumda bir sorumluluğu yoktur.

• Ekstra tur fiyatları dönemlere göre değişebilir. Böyle bir durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

• Ulaşım aracı, otel, yeme-içme alanları ve tedarikçiler tarafından sağlanan bütün hizmetlerde misafir tarafından meydana gelebilecek maddi zararlardan Acente sorumlu değildir. İşletmeler misafir tarafından meydana gelen maddi zararları talep etme hakkına sahiptir.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatname seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

•Tur katılan misafirlerimiz sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Kalkış noktaları için belirlenen saatlerde trafik, kaza vb. gibi rötar durumlarında gecikmeler yaşanabilir.

• Tur bitiminde varılacak saatler ile alakalı bilgiler tahmini olup, mücbir sebeplerle gelişecek gecikmelerden Acente sorumlu değildir.

• Misafirlerimizi tur bitiminde aldığımız durakların karşı istikametinde indirilecektir. Farklı bir noktada inmek için araç personellerine lütfen ısrarcı olmayınız.

• Trafik kanunu gereği araçta bulunan tüm misafirlerimiz seyahetleri boyunca emniyet kemeri takması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Acente sorumlu değildir.

• Araç içerisinde bulunan kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde misafire aittir.

• İlk gün gezi otele girmeden başlayacağı için yanınızda bulundurmanız gereken eşyalarınızı ayrı bir şekilde hazırlayınız.

• Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. yerler bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.

• Gerçekleştirilecek programlar içerisinde uzun yollar kat edilebilir. Gerekli bilgilendirme tur rehberi tarafından araç içerisinde yapılacaktır.

• Öğle yemekleri yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

• Turlarımızın başlangıç ve bitiş rotası bölge yoğunluğuna göre belirlenmektedir. Turumuz başlamadan kesinleşmiş rota başlangıç ve bitişini, misafirlerimiz diledikleri takdirde 2 gün öncesinde iletişime geçerek öğrenebilirler.

•  Acenta tarafından tur yeterli sayıya ulaşamadığı durumlarda, misafire bilgi verilerek misafirin isteğine göre tur bir sonraki tarihe ertelenebilir veya iptal edilebilir. Ya da en yakın hareket noktasına biletleme yapılarak misafirin tura katılımı sağlanabilir. Böyle bir durumda Acenta misafirine üç (3) iş günü öncesinden arama, sms veya e-posta yoluyla bilgi vermekle yükümlüdür. Böyle bir durumda misafirin hak talebi hakkı doğmaz.

• Misafir tarafından hizmetin başlangıç tarihinden 30 gün önceye kadar sebep gösterilmeksizin yapılan iptallerde ödediği bedel misafire iade edilir. Tur tarihinden 29 ile 15 gün arasında yapılan iptallerde rezervasyon bedelinin P’si; 14 gün ve daha az sürede yapılan iptallerde 0 kesinti uygulanır.

• İptal, İade ve Güvence Paketi satın alan misafirlerimiz sebep belirtmeksizin satın aldığı paket turu, tur başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar kesintisiz olarak turu iptal edebilmektedir.

• Müze Kart ve müze ören yeri girişleri tur ücretine dahil değildir. Tüm müze girişleri misafirler tarafından ödenir.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

1618 nolu Zorunlu Seyahat Sigortası kapsamı Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilmemesini kapsar. Tur ücretine dahildir. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait harcamadır.

 

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ

Turlarımızda ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılmaktadır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıdaki araç tipleri verilir. Araçlarımızda kulaklık bulunmamaktadır. TV üniteli araçlarda telefonunuzu şarz etmeniz telefonunuzun batarya ömrünü azalttığı için harici bir şarz aleti bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Minibüsler (19 kişiye kadar): Volkswagen Crafter,  Mercedes Sprinter

Midibüsler (20-32 kişi sayları): Otokar Sultan Maxi, Otokar Sultan Mega, Isuzu Novo Lux

Otobüsler (33-54 kişi sayıları):  Mercedes Travego, Mercedes Tourismo, Temsa Safir, Man Neoplan

 

 

• Gidiş – Dönüş Ulaşım

 Profesyonel rehberlik hizmeti

• Araç içi kahvaltı paketi

• Araç içi su ikramı

• Programda belirtilen çevre geziler

• Acente güvencesi

 1618 nolu Turizm Kanununa göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 Öğle Yemeği

• Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri

• Kişisel Harcamalar

Tatilsa Danışmanı Online
Bize Whatsapp'dan Yazın