Güney Amerika Turu (Ramazan Bayramı)

Ramazan Bayramı Turu 12 Gün

Ara


1.GÜN /5 HAZİRAN 2019 İSTANBUL- BUENOS AİRES ( ARJANTİN ) 17:55 06:45+1

Sabah saat  15:30’da İstanbul 3. Havalimanı Tatilsa kontuarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra KLM Hava Yolları ile  Amsterdam aktarmalı olarak

Buenos Aires tarifeli uçağında uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta olacak.

2.GÜN /6 HAZİRAN 2019 BUENOS AİRES

Sabah erken saatlerde, 06:45 de  Buenos Aires şehrine ulaşıyoruz. Havalimanında  çıkışında bizleri bekleyen özel otobüs ile  şehir merkezindeki otelimize  transferimiz yapılıyor.

Otele varışımızda  eğer odalarımız hazır ise , eşyalarımızı odalarımıza  bırakıyoruz, değilse,  eşyalarımızı Otel emanet odasına yerleştirip , ŞEHİR TURU  yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz.Yarım gün sürecek bu turumuz esnasında ,

La Boca Mahallesi, Palermo, Puerto Madero, Eva Peron’un kabri, Mayıs Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz  sonrası Otelimize  dönüyoruz ve Serbest saatlerimiz başlıyor.

Geceleme Otelimizde. OTELİMİZ :  Dazzler Hotel 4*

3.GÜN /7HAZİRAN 2019 BUENOS AİRES

Kahvaltı sonrası  turlarımıza devam edeceğiz.Paketimize dahil çok güzel bir tur bizleri bekliyor. 3 saatlik Tigre Deltası turuna başlıyoruz. Bu tur Tigre semtine  kara yolu ile  gidiş , nehir ağzı (delta)  bölgesinde turistik tekne ile  nehir gezisini kapsamaktadır..

Geceleme otelimizde…

4.GÜN /8 HAZİRAN 2019 BUENOS AİRES

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN /9HAZİRAN 2019 BUENOS AİRES-IGUASSU ŞELALELERİ [uçak saati : 09:30 11:45]

Kahvaltı sonrasında havalimanına transfer. Ulaşacağımız  nokta, Iguassu Şelalesinin ARJANTİN tarafıdır. Iguassu Şelalesi Brezilya Arjantin doğal hududu durumundadır. Bu gün Öğle saatlerinde , havalimanına varışımızı  takiben, Brezilya  tarafına  sınır  geçiş işlemlerimizi  gerçekleştireceğiz. IGUASSU ŞELALESİ BREZİLYA  MİLLİ  PARKINA ulaştıktan sonra , bu muhteşem doğa harikası parkı ve şelaleyi yürüyüş yaparak gezmeye başlayacağız. Turumuzun sonunda  otelimize  geçiyoruz.

Otelimiz:GOLDEN TULIP INTERNATIONAL HOTEL 4*

6.GÜN /10 HAZ 2019 IGUASSU –RIO DE JANEIRO 1

Kahvaltı sonrası  havalimanına geçiyoruz  ve  Rio De Janeiro ‘ya  yolculuğumuz  başlıyor. Varışta alanda karşılanma  ve otelimize  geçiyoruz. Rio de Janeiro’nun güzel sokaklarını ve canlı plajlarını  görüyoruz.

Geceleme otelimizde.

Otelimiz:WINDSOR COPPACABANA HOTEL 4*

rio de Janeiro , Guanabara Körfezi, Avrupalılarca 1 Ocak 1502 tarihinde keşfedildi. 1555 yılında, Fransızlar bu körfezdeki adaların birine 500 kişilik koloni kurdu. Portekizliler, 1565 yılında São Sebastião do Rio de Janeiro adıyla şehri kurdu. 2 yıl içerisinde, Fransız kolonisi yok edildi. 17. yy'de Minas Gerais'te altın bulununca, Rio de Janeiro limanlarının önemi arttı. 1763'te, Portekizlilerin koloni başkenti oldu. Bağımsızlık ilan edildikten sonra, şehir başkent olarak durmaya devam etti. 21 Nisan 1960 tarihine kadar başkent olarak kaldı. Bu tarihte, başkent Brasília oldu.

7.GÜN /11 HAZİRAN 2019 RIO DE JANEIRO

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, rejberimiz eşliğinde Rio De Janeiro turumuza başlıyoruz.

Turumuz esnasında Belediye Tiyatrosu, Güzel Sanatlar Müzesi, Metropolitan Katedrali'nin yanı sıra Rio'nun Botafogo, Flamengo, Ipanema, Leblon gibi çeşitli plajlarını da göreceğiz.  Mola  sonrası MARACANA  Stadyumunu ziyaret edeceğiz.

ÖĞLE YEMEĞİ nin  CHURCASCO  Restoranda alacağız ( BREZİLYA USULU IZAGAR ET ) yemek sonrası ,dünyaca ünlü Corcavado Tepesinehareket ediyoruz.Tren ile tepeye çıktığımızda Rio’nun sembolü dünyanın en büyük İsa heykeli ile karşılaşıyoruz ve şehrin muhteşem manzarasına tanıklık ediyoruz. Yine tren ile  aşağıya kadar iniyoruz. Turumuzun bitiminde  otelimize dönüyoruz.   Geceleme  Otelimizde

Otelimiz:WINDSOR COPPACABANA HOTEL 4*

8.GÜN /12 HAZİRAN 2019 RIO DE JANEIRO

Otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası ,Rio ‘da çevre gezilerimize  devam edeceğiz. Bugün   yine  dünyaca  ünlü  RIO ‘nun ŞEKER TEPESİ  yani    SUGAR LOAF u ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Teleferik ile Urca tepesine çıkıp kısa bir gezi yaptıktan sonra ikinci bir teleferik ile Sugar Loaf kayasının tepesine varıyoruz.  Sugar Loaf yani Şeker Tepesi  dev bir  Granit dağdır,  Portekizli askerler  bölgeye ilk geldiklerinde, denizin ortasındaki bu  Grantik kaya parçasını uzaktan şeker çuvalına benzetmişlerdir. Rengi koyu  kahverengi olduğu için , gerçekten böyle bir  anımsatma  yapmaktadır. Denizden yüksekliğin 420m. olduğu tepede şehrin güzel manzarasını deniz tarafından seyrediyoruz  , Daha sonra otele  dönüyoruz ve serbest saatlerimiz olacak, geceleme otelimizde.

Otelimiz:WINDSOR COPPACABANA HOTEL 4*

9.GÜN/13 HAZİRAN 2019 RIO DE JANEIRO –FORTALEZA UÇAK SAATİ. 14:35

Bugün Rio de Janeiro’dan ayrılıyoruz. Uçuş saatimize kadar serbest saatlerimiz olacaktır, daha sonra,iç hat uçuşumuzu  yapmak üzere  alana  gideceğiz.

FORTALEZA  sahil şehrine varışımız ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

ibis Fortaleza Praia de Iracema 4*

10.GÜN/14 HAZİRAN 2019 FORTALEZA

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, FORTALEZA çevre turumuz başlıyor. Rehberimiz eşliğinde çevre gezilerimizde, CENTRAL MARKET ( Pazar yeri) ,KATEDRAL , Castelo Branco Müzesi , Meireles Plajı göreceğimiz ilk yerler olacaklar,  ÖĞLE  YEMEĞİ yerel bir restoranda alındıktan sonra, şehir merkezinden ayrılacağız.  Canoa Quebrada sahiline geçiyoruz. Kum tepelerinin arasında küçük balıkçı köylerini sahilde görüyoruz daha sonra  ise  4x4  Jipler ile BUGGY SAFARİ yapacağız. Kum tepeleri üzerinden harika bir gün bizleri bekliyor. Turumuzun sonunda yeniden merkeze  dönüyoruz. , geceleme otelimizde.*

ibis Fortaleza Praia de Iracema 4*

11.GÜN/15HAZİRAN 2019 FORTALEZA -AMSTERDAM 20:20

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, FORTALEZA da  son günümüz  olacaktır. Rehberimizin belirteceği  buluşma  detaylarına uygun olarak, akşam 20:20 de  uçuşumuz için işlemlerimizi  yapacağız. KLM hava yolları ile 20:20 de Amsterdam aktarmalı olarak;  dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

12.GÜN / 16 HAZİRAN 2019 ISTANBUL-VARIŞ

Varış saatimiz 16:55  İstanbul 3. Havalimanı. Turumuzun sona ermesi...


*İstanbul-BUENOS AIRES  /FORTALEZA  -Istanbul arasında KLM Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 22 kg serbest bagaj hakkı.
*(1)Buenos Aires Iguazu (2)Rio De Janeiro - arası yapılacak uçuşların Biletleri
* 3 GECE BUENOS AIRES  1 GECE IGUASSU 
   3 GECE RIODE JANEIRO    FORTALEZA (2)    TOPLAM (9 GECE ) 
*Klimalı araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri
*BUENOS AIRES ŞEHİR TURU
*IGUASSU (BR) MİLLİ PARKI TURU
*RIO DE JANEIRO ŞEHİ TURU
*Tüm Otellerde Sabah  Kahvaltıları
*TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ
*Bölgeye hakim Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti
*4 yıldızlı konaklama
*TÜRK REHBERLİK HİZMETİ 
* Seyahat sigortası

Kişisel harcamalar   /  tr harcı 15 TL        

Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler*Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler ,Tüm Otobüs şoförleri Türk Tur lideri, restoranlardaki garsonlar içindir.) 70€ kişi başı alanda toplanılacaktır.

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; gibi gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı Tatilsa'ya aittir.

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür. Designed by Dolunay Yazılım