Menü

Gap Turu 5 Gece 6 GünHAREKET - 1. GÜN
Turumuz, sizleri 18.00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı - 19.00 Şişli mcdonalds Merkez Ofis Önü - 20.00 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Yanı (Ayrılık Çeşme Metro İstasyonu İspark Otoparkı) - 20.30 Kartal Köprüsü ( E-5 Ankara Yönü) - 21.00 Gebze Center Avm Önünden - 21.45 İzmit Halk Evi Durağı (İzmit - Adapazarı yönünden) - 21.55 İzmit Otogar Önü Otobüs Durakları (ROMATEM Karşısı) - 22.30 Adapazarı Otogar Önü, 23.30 Düzce Çoban Mevkii Shell Benzin İstasyonu Önünden – 01.00 Bolu Otogar Önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.
2. GÜN - GAZİANTEP - GAZİANTEP ZEUGMA MÜZESİ - GAZİANTEP – EMİNE GÖĞÜS MUTFAK GEZİSİ – TAHMİS KAHVESİ - GAZİANTEP ÇARŞILARI - ŞANLIURFA
urumuz, 01.30 Ankara Söğütözü Ulusoy Tesisleri Önünde (Armada Avm Karşısı)  alarak Ankara – Aksaray – Pozantı - Adana güzergâhını takip Gaziantep'e doğru yol alıyoruz. Yol üstünde vereceğimiz serbest kahvaltının ardından Doğu’nun Paris’i olarak adlandırılan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’te ilk olarak Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Müzesi’ni geziyoruz. Ardından müzeden ayrılarak, Antep lezzetlerini tadacağımız restaurantımıza gidiyoruz. Alacağımız ekstra öğle yemeğinin ardından yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan nadir yapılardan olan Gaziantep Kalesini (Panoramik) görüyoruz. Ardından Kale’nin eteklerinde bulunan Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi’ni geziyoruz. Dünyaca ünlü Gaziantep Mutfağını yakından tanıdıktan sonra Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi tadına bakacağız. Rehberimiz ile birlikte Antep çarşılarını gezebilirsiniz. Bakırcılar, Almacılar çarşılarında vereceğimiz serbest zaman sonrasında Peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa'ya gidiyoruz. Şanlıurfa'da otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde gerçekleşecektir. Otelimize yerleştikten sonra Arzu eden konuklarımız ile Urfa Kültürünün bir parçası olan yemekli Sıra Gecesine gidiyoruz. Sıra gecemiz yemekli olacaktır. Sıra gecesine katılmayacak olan misafirlerimiz yemek için otel civarındaki restaurantlarda yiyebilirler. (Ekstra)
Sabah Kahvaltısı: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Gaziantep'te Serbest Menü
Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde alınacaktır. Sıra Gecesi fiyatına dahildir.
Konaklama: Şanlıurfa Grand Gülizar Otel, Asil Otel vb. 
Mola Tesisleri: Kaynaşlı ve Pozantı Bölgesi Tesisleri
Rota: İstanbul – Gaziantep (1150 km) Bölge İçi Gezileri (40 km) Gaziantep - Şanlıurfa ( 140 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 1330 km
Otele Giriş Saati: 18.30
3.GÜN - ŞANLIURFA – GÖBEKLİ TEPE – BALIKLI GÖL – GÜMRÜK HAN – HARRAN – HARRAN ULU CAMİİ – İLK İSLAM MEDRESESİ - MARDİN