Dubai Turu Kurban Bayramı 4 gece 5 gün

Akşam yemekli Abu Dhabi Kombi Turu Dahil

Ara


Dubai Turu Kurban Bayramı

4 GECE 5 TAM GÜN

 

09 Temmuz 2022 Hareket (Kurban Bayramı Özel)

 

09 Temmuz 2022                              1.Gün                   ISTANBUL – DUBAİ

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat öncesinden itibaren gerçekleştireceğiniz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC740 sefer sayılı uçuşu ile 21:45‘de Dubai‘ye uçuyoruz.

 

10 Temmuz 2022                              2.Gün                   DUBAİ – (Akşam Yemekli Dubai Fenomenleri ve Dhow Cruise Tekne Turu)

Yerel saat ile sabah 03:30‘da Dubai‘ye varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile düzenlenecek olan sabah kahvaltılı panoramik Dubai şehir turu için hareket ediyoruz. Lokal restoranda sunulacak kahvaltı ikramı için vereceğimiz serbest zamanın ardından turumuza Sheikh Sarayı bahçesinde fotoğraf molası ile devam ediyoruz. Sonrasında “Gökdelenler Caddesi” olarak bilinen Sheikh Zayed ve Burj Khalifa yolu üzerinden yapacağımız gezide, muhteşem yapıları ile şehrin en önemli turistik merkezlerinden olan Dünyaca ünlü Burj Al Arab Oteli, Media City, JBR & Marina Walk, Yat Limanı, Dubai Eye panoramik olarak görülecek olup, Palmiye Adası The Pointe‘de verilecek serbest zaman dahilinde dileyen misafirlerimiz 240 metre yükseklikte 360 derece görüş imkanı sunan The View at the Palm camlı seyir terasında (giriş ücreti 25 Euro) eşsiz manzaranın tadını çıkartabilirler. Turumuzun son bölümünde “Dubai‘nin Venedik’i” olarak bilinen Medinat / Souk Jumeirah‘ı ziyaret edeceğiz. Souk Madinat Jumeirah’ın kapalı çarşıyı andıran yerel dükkanları ve keyifli kafeleri için sunacağımız serbest zaman esnasında Burj El Arab Hotel’i farklı açılardan fotoğraflama şansına sahip olacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer, odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Akşam Yemekli Dubai Fenomenleri ve Dhow Cruise Tekne Turu (85 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuza Dünya’nın en büyük alışveriş merkezlerinden birisi olan Dubai Mall ziyaretimiz ile başlıyoruz. Ardından ışık ve ses gösterisi içeren Fountain Show‘u izledikten sonra 828 metre yüksekliği ile Dünya‘nın en yüksek yapısı olan Burj Khalifa’yı yakından görüp, fotoğraflama şansına sahip olacağız. Turumuzu, açık büfe servis edilecek ve soft içeceklerin dahil olduğu akşam yemeği eşliğinde, Dubai‘nin ışıkları altındaki güzelliğini farklı açılardan gözlemleme imkanına sahip olacağımız tekne gezimiz ile tamamlıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer.

 

11 Temmuz 2022              3.Gün                   DUBAİ – (Akşam Yemekli Çöl Safari Turu)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Akşam Yemekli Çöl Safari Turu (85 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda 4x4 Jeeplerle çölde unutulmaz anlar yaşayıp, Off-Road macerası ve fotoğraf molası sonrası Bedevi kampına hareket edeceğiz. Burada düzenlenecek olan dans ve müzikli eğlence eşliğinde, Barbekü Açık büfe akşam yemeğimizi alacağız. İsteyen yolcularımız deve üzerinde kısa bir gezintiye çıkabilir, geleneksel motiflerin kullanıldığı kına dövmesi yaptırabilir, Arap coğrafyasına ait geleneksel Kandura ve Abaya kıyafetleri ile fotoğraf çektirebilirler. Bedevi hayatını deneyimleyeceğimiz bu turumuz sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

12 Temmuz 2022                              4.Gün                   DUBAİ – (Eski & Yeni Dubai ve Gelecek Müzesi Turu) (Burj Khalifa at The Top)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Eski & Yeni Dubai ve Gelecek Müzesi Turu (85 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak, 9 yıllık tasarım ve inşaat sürecinin ardından 22.02.2022‘de ilk kez kapılarını ziyaretçilerine açan müze, bilim ve teknoloji temaları ile şekillenen Gelecek Müzesi’ni (Future Museum) ziyaret ediyoruz. İkonik ve taklit edilemez dış cephesi Arap kaligrafisiyle süslenmiş müze, şimdiye kadar yürütülen en karmaşık ve ve iddialı projelerden biri olarak dikkat çekmektedir. Sanal ve artırılmış gerçeklik, yapay zeka etkileşimleri, uzay araştırmaları ve Amazon yağmur ormanlarının digital simülasyonları gibi birçok fütürist yaratıcı sergiye ev sahipliği yapan müze ziyaretimiz ardından Dubai Mall‘a hareket ediyoruz. Dubai Mall‘da keyifli alışveriş için sunulacak serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, 828 metre yüksekliği ile Dünya’nın en yüksek yapısı olan Burj Khalifa‘nın 124. Katına yine Dünya’nın en hızlı asansörü ile çıkacak ve seyir terasından Dubai‘nin eşsiz manzarasını 360 derece panoramik açıyla izleyebilecekleri Burj Khalifa At The Top (45 Euro) etkinliğine katılabilirler. At the Top‘da geçireceğimiz keyifli ve unutulmaz anların ardından turumuzun ikinci kısmını oluşturan, petrol öncesi ve sonrası Dubai‘yi gözlemleyebileceğimiz, Dubai‘nin ilk yerleşim bölgesi olan Bastakiya Bölgesi ve bu bölgede bulunan Bedevi mahalleleri, Meena Pazarı, Kumaş Pazarını; ayrıca geleneksel dar sokakları, lokal mimarisi ve çarşısı ile ünlü Al Seef‘i gezeceğiz. Ardından Abra adı verilen Dubai’nin geleneksel teknesine binerek turumuzu sonlandıracağız. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

13 Temmuz 2022                              5.Gün                   DUBAİ – (Limuzin ve Lüks Yat ile Işıklı Dubai Akşamları Turu)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Akşam üzeri arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Limuzin ve Lüks Yat ile Işıklı Dubai Akşamları Turu (85 Euro) programımızı düzenliyoruz. Otelimizden özel Limuzin ile alınışımızla birlikte lüks ve gösterişin başkenti Dubai‘nin canlı ve gözde caddelerinde çevre gezisi gerçekleştireceğiz. Turumuzun devamında lüks yatımıza binerek Dubai‘nin tüm ihtişamını denizden, akşam ışıklarının da kattığı güzellik eşliğinde görebileceğimiz, soft içecek ikramlarının da dahil olduğu keyifli bir gezinti sunacağız. Yat gezimiz sonrasında ünlü restoranları, cafeleri, mağazaları, lüks eğlence mekanları ve gece hayatıyla ünlü Blue Waters Adası‘nda sunulacak serbest zaman ardından turumuzu tamamlayarak otelimize dönüyoruz.

 

14 Temmuz 2022                              6.Gün                   DUBAİ – AKŞAM YEMEKLİ ABU DHABİ KOMBİ TURU

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri sonrasında sunulacak serbest zaman ardından Abu Dhabi‘ye hareket ediyoruz. Turumuzda ilk olarak, eğlence adası olarak bilinen Yas Adası gezimizi düzenliyoruz. Formula 1 Abu Dhabi Grand Prix, Yas Marina, Yas Waterworld, Warner Bros ve Ferrari World eğlence merkezleri panoramik olarak görülecek olup, Yas Mall’da alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman verilecektir. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz Warner Bros World veya Ferrari World ziyaretleri gerçekleştirerek (giriş ücreti 75 Euro) birbirinden eğlenceli ve adrenalin dolu aktivitelere katılabilir, temalı hediyelik eşya alışverişi gerçekleştirebilirler. Serbest zaman ardından, tasarımında dünya kültürlerini birleştirme amacı ile Dünya‘nın birçok farklı ülkesinden getirilen malzemelerinin kullanıldığı ve pek çok mimari akımın harmanlanmış olduğu, Osmanlı mimarisinin de etkilerinin görüldüğü, 82 farklı boyutta kubbesi olan, 17.000 metrekare avlusu ve camii içerisinde Dünya‘nın en büyük halısının bulunduğu, avizeleri pırlantalardan oluşan ve Dünya‘nın sayılı büyük camileri arasında olan Sheikh Zayed Camii görülecektir. Sheikh Zayed Camii ziyaretimiz sonrasında ise 7 Emirliğin başkenti olarak bilinen Abu Dhabi‘de gerçekleştireceğimiz gezi esnasında 40 yıl öncesine kadar küçük bir balıkçı köyü olarak bilinen başkentin, bugün ne kadar modern bir şehir olduğuna tanık olacağız. Abu Dhabi gezimiz esnasında, Emirates Palace ve Etihad Towers ,Saadiyat adası ,Abu Dhabi Louvre Müzesi panoramik olarak görülecek olup Hurma Pazarı ziyaret edilecektir . Yerel restoranda alınacak akşam yemeği ve sonrasında gece renkli ve eğlenceli Marina ve Corniche bölgesinde serbest zaman verilecektir. Ardından İstanbul’a gerçekleşecek dönüş uçuşumuz için rehberimizin belirteceği saatte Abu Dhabi Havalimanı‘na transfer.

 

15 Temmuz 2022                              7.Gün                   ABU DHABİ – İSTANBUL

Bagaj teslim, check-in, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC407 sefer sayılı uçuşu ile 04:55‘de İstanbul‘a uçuyoruz. TSİ 08:35‘de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘na varış ve turumuzun sonu.

İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
09.07.2022 / 13.07.2022
()
4* Oteller
649.00 EUR
799.00 EUR
649.00 EUR

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

(Tur hareket tarihinden 15 gün öncesine kadar koşulsuz & şartsız iade güvencesidir. Rezervasyon anında alınmalıdır. Sadece paket tur bedeli için geçerlidir)

Tatilsa Danışmanı Online
Bize Whatsapp'dan Yazın