Doğu Ekspresi ile Kars Turu - 1 Gece Yataklı Vagonda, 2 Gece Kars Otelinde Konaklama (Tren ile Gidiş / Türk Havayolları ile Dönüş)

İstanbul Çıkışlı 21.02.2020 - 24.02.2020 / 23.03.2020 - 26.03.2020

Ara


1 Gün : İstanbul – Ankara YHT Yolculuğu, Ankara – Kars Turistik Doğu Ekspresi Tren Yolculuğu (Konaklama Yataklı Vagonda)
Turumuz, sabah 06:30 Beylikdüzü Migros Önünden, 07:00 Yenibosna Airport AVM Önünden, 07.30 Şişli Harbiye Askeri Müze Önünden alarak İstanbul Söğütlüçeşme Tren Garı’na hareket ediyoruz. Söğütlüçeşme Tren Garı’na kendi imkanları ile gelen misafirlerimiz 08:30’ da Söğütlüçeşme Tren Garı’nda bilet işlemlerimizi yaparak 09:15 treni ile Ankara’ya hareket ediyor ve yaklaşık 4 saat 37 dk'lık yüksek hızlı tren yolculuğumuzun ardından 13:52’ de Ankara Tren Garı’na ulaşıyoruz. Tren Garında sizlere serbest zaman veriyoruz ve saat 16:30’ da tekrar buluşuyor ve bize özel olarak ayrılmış olan TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonlarımıza yerleşiyoruz. 16:55’te Doğu Ekspresi hareket ediyor ve yaklaşık 31 saat sürecek olan yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam Yemeği tren içerisinde ekstra olarak yemekli vagonda olacaktır.

2 Gün : Ankara – Kars Turistik Doğu Ekspresi Tren Yolculuğu (Konaklama Kars Otelinde)
Gece tren yolculuğumuzda istasyonlardaki kısa bekleme anları sonrasında trenimiz Erzincan İliç Tren İstasyonuna 06:05'te varıyor (İsteyen misafirlerimiz ile ekstra olarak Kemaliye'ye gidiyoruz). 3 saatlik beklemenin ardından 09:05'te Turistik Doğu Ekspresi Trenimiz istasyondan ayrılıyor. Gündüz yolculuğuna devam ediyor ve Anadolu’nun muhteşem manzaralarının seyrine dalıyoruz. Bol bol fotoğraflar çekebiliriz. Ardından trenimiz 17:33'te Erzurum Tren İstasyonuna varıyor. Burada vereceğimiz molada akşam yemeğimizde Erzurum'un meşhur Cağ Kebabı'nı tadıyor ve 20:33'te Turistik Doğu Ekspresi Trenimiz ile Erzurum İstasyonundan Kars'a hareket ediyoruz. Trenimiz gece 23:58'de Kars Tren Garı’ na varıyor ve bizi bekleyen aracımıza binerek otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Konaklama otelimizde.

3 Gün : Ani Ören Yeri - Çıldır Gölü - Kafkas Halk Dans Gösterisi (Konaklama Kars Otelinde)
Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Ören Yeri'ni ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü'nde ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim şartlarına bağlı olarak gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. ( Ekstra) (Gölün yeterli seviyede buz tutmadığı veya buzların erimesi durumunda atlı kızak yapılamayacaktır.) Gölde ve restaurant çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile buluşarak Ekstra alacağımız(Kafkas Halk Gösterisinide barındıran) akşam yemeği için Kars Sini Restauranta gidiyoruz.

4 Gün : Kars Kalesi - 12 Havariler Kilisesi - Taş Köprü - Dönüş
Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve dileyen misafirlerimiz ile yürüyerek Kars Kalesi’ne aşağıdan görüyoruz. Ardından 12 Havari Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Buradan Kars Çayının üzerine yapılmış olan Taş Köprü ve Namık Kemal Evi'ni görüyoruz. Kars şehir merkezinde öğle yemeğimizi alıyor ve Rus döneminden kalma Baltık mimarisi ile süslenmiş Kars Sokaklarında gezintiye çıkıyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Kaşar Peyniri alışverişini yaptıktan sonra Kars Havalimanına yapıyoruz. 15.05 THY uçağı ile İstanbul Havalimanı'na doğru yola çıkıyoruz. İstanbul'da servisimiz ile sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka Tatilsa seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

* İstanbul Söğütlüçeşme – Ankara arası Yüksek Hızlı Tren Ekonomi Sınıfı Tren Bileti
* Ankara – Kars TCDD Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Kompartman Bileti
* Kars – İstanbul THY Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
* 2 Gece Oda Kahvaltı Otelde Konaklama
* İstanbul Şehir İçi Servis Ulaşımı
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* Turizm Belgeli Araç ile Ulaşım

* Tren Yolculuklarında Alınan Tüm İçecek ve Yiyecekler
* Öğle Yemekleri
* Akşam Yemekleri
* Öğle ve Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
* Atlı Kızak Keyfi
* Otellerdeki Ekstralar
* Tüm Özel Harcamalar
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Kafkas Halk Dans Gösterisi

 

 

KEMALİYE GEZİSİ: İliç Garı ile Kemaliye arası 35 km'dir. Kemaliye gidiş dönüş yaklaşık olarak 1 saat zaman dilimini kapsamaktadır. Kemaliye gezimize ilk başta serbest kahvaltı molası ile başlıyoruz. Sonrasında Kemaliye şehir merkezine yakın olan, köy heyeti tarafından sit alanı ilan edilen Apçağa Köyüne gidiyoruz. Burada tarihi evleri, Ahmet Kutsi Tecer Kültür Evi, Köy Fırını göreceğimiz yerler olacaktır. Sonrasında Kemaliye ve Fırat nehrini yukardan görebileceğimiz Kayabaşı çay evine gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Kemaliye şehir merkezine geri dönüyoruz. Kemaliye şehir merkezinde vereceğimiz alışveriş molamızın ardından Karanlık Kanyonu görebileceğimiz Taş Yolda kısa bir mola veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından trenimize geri dönüyoruz. EKSTRA 50 TL

ERZİNCAN GEZİSİ: Erzincan gezimize ilk olarak Çağlayan ilçesine giderek başlıyoruz. Nehir kenarında yer alan bir restaurantta ekstra olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında Munzur Dağları’nın yamacında yer alan Kalecik Köyü’nden doğan gözelerden ana kaynağını alan dört ayrı mevsimde farklı güzelliklere sahip Girlevik Şelalesine hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz kısa bir molanın ardından çeşmelerden doğal maden suların aktığı Ekşisu Mesire Alanı'na gidiyoruz. Vereceğimiz molanın ardından trenimize hareket ediyoruz. EKSTRA 50 TL

TCDD Turistik Doğu Ekspresi ile ilgili Önemli Notlar
Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur . Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir yada her ikiside açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. Seyahatin gündüz bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar. Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler. Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda ; beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur.  Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulaşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aparatif atıştırma öğünleri yapabilirler. Restoran vagonu ücretleri oldukça ekonomiktir. Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri Alafrangadır. Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, Vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir.

NOT: Turumuz toplamda 18 kişi olarak gerçekleşecektir.  Ulaşım aracımızın tipi Midibüs modeldir

Not: YHT saatlerinde saatlerde değişiklikler olabilir. Kesin saatler Turdan iki gün önce bildirilecektir.

YHT' de yer olmaması durumunda İstanbul - Ankara arasındaki transfer 27 veya 31 kişilik araçlar ile yapılacaktır.

 

İklimi: Kars ilimizde kara iklimi hüküm sürer. Kışlar sert ve uzun geçer. Çok yüksek bölgelerinde, kışın daha az sert geçmesini Van Gölü temin eder. Kışın 150 güne yakını 0°C altında geçer. Yazın ise 20 gün +30°C’nin üstündedir. Toprak 80 gün karla örtülü kalır. Senelik yağış miktarı ilçelere göre 370 mm ile 570 mm arasında değişir. Yazlar az yağışlı ve çok sıcak geçer. Sıcaklık -26,9°C ile +36°C arasında seyreder.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 

MIDIBUSLER
ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı .
NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER
MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs  Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

 

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür.