Datça Badem Çiçeği Festivali Turu - 2 Gece 3 Gün (1 Gece Konaklama) İSTANBUL, BURSA HAREKET

07.02.2020 - 09.02.2020 / Lüks Otobüsler ile, Yarım Pansiyon Konaklama

Ara


1.Gün Gece Yolculuğu

22.00 Bakırköy Doğtaş Mağazası Önü 
22.30 Mecidiyeköy Mado Pastanesi Önü 
23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Önü  
23.30 Kartal Köprüsü Altı ( E 5 Ankara İstikameti )  
00.00 Çayırova Mc Donald‘s Önünden 

2.Gün Marmaris – Eski Datça – Can Yücel Evi ve Sokağı – Datça Badem Çiçeği Festivali Alanı

Değerli misafirlerimiz, 03.00 Bursa Özdilek önünden katılan misafirlerimizi aldıktan sonra Balıkesir – İzmir güzergâhını takiben, sabah mola tesislerinde vereceğimiz mola esnasında kahvaltımızı yapıyoruz. (Ekstra) Kahvaltı sonrasında rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları eşliğinde Eski Datça’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Kızlan mevkiindeki Tarihi Yel Değirmenleri (Panoramik) gördükten sonra kültürel değerlerini yitirmemiş olan Hızırşah Köyüne hareket ediyoruz. Köyün girişinde bulunan Beylikler Döneminden kalmış olan Tarihi Camii ziyaret ettikten sonra eski okul binasında kurulan ipek dokuma atölyesini ziyaret ederek dokumalar hakkında bilgi alıyoruz. Köylü bayanlarımızın dokuduğu ve başka yerde bulamayacağınız ipek dokuma ve el işlerini alabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Ardından, adı Can YÜCEL ile özleşmiş Eski Datça’ya varıyoruz. Eski Datça’da Taş Binalar arasında yürürken Can YÜCEL’İN evini de görüyoruz. Köy kahvesinde kahve molamızın ardından Badem Çiçeği Festivali'nin düzenlendiği Yeni Datça’ya gidiyoruz. Çeşitli etkinliklerle geçireceğimiz keyifli vakit ardından otelimize yerleşmek için Marmaris'e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle beraber Marmaris Şehir Merkezine gideceğiz (Ekstra).

Sabah Kahvaltısı: Yol üstü tesislerinde ekstra olarak alınacaktır. 
Öğle Yemeği: Datça’da rehberimizin önereceği restoranda ekstra olarak alınacaktır. 
Konaklama: Marmaris 3* veya 4* Oteller vb.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir. 
Rota: İstanbul– Datça- Datça Çevre Gezileri - Marmaris 

3.Gün: Marmaris Aşıklar Yolu, Akyaka – Azmak Çayı – Gökova Körfezi – Sakar Geçidi – Gevenes Köyü – Bozüyük Köyü

Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, eski Türk filmlerin çekildiği mekânlardan biri olan devasa okaliptüs ağaçlarıyla çevrili eski Marmaris Aşıklar Yolunda fotoğraf molası vereceğiz.  Mola sonrasında, Sırtını yemyeşil dağlara, eteklerini masmavi sulara yaymış sessiz, huzur dolu, sakin şehir unvanına sahip olan Akyaka’ya ulaşıyoruz.  Yaptığı ev ile Uluslararası Ağa Han mimarlık ödülünü kazanan Nail Çakırhan Evi’ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında dileyen misafirlerimiz ile ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek Gökova Körfezi’ne akan doğal bir akvaryum gibi olan Kadın Azmağında hava şartları müsait olursa küçük bir motor turu yapacağız. (Ekstra) Koruma altına alınan bu bölge kahverengiyle, yeşilin ahenginin olağanüstü olduğu, yaz ortasında bile suyun sıcaklığı 8 dereceyi geçmemesi, şiirsel güzellikteki su altı bitki örtüsü, elinizle tutuverecekmiş hissine kapılacağınız balıkları, kaplumbağaları, üzerinde süzülen ördekleri sizleri kendisine hayran bırakacak. Sokaklar arasında kısa bir gezintinin ardından Gökova Körfezinin eşsiz manzarası eşliğinde Sakar Geçidini geçerek Ormancı Türküsünün çıkış noktası olan Gevenes Köyü (Çaybükü) Belen Kahvesinde çay ve kahve molası vereceğiz. Çay molamızın bitiminde ise Muğla'nın Yatağan ilçesine bağlı köylerden biri olan Kültürel yapısını korumuş sakin, tipik bir Ege köyü olan Bozüyük Köyü gezimize başlıyoruz. Taş evleri, ormanlık alanları, su kaynakları ve kültürel yapısı ile görülmeye değer köylerden biri olan Bozüyük Köyü yakın zamana kadar pek bilinmeyen bir köyken dizi ve filmlerin burada sıkça çekilmesi ile merak uyandırmıştır. Köyde Baba Ocağı, Dondurmam Gaymak, Düriye’nin Güğümleri, Ümmü’nün Türküsü, Dabbe, Sürgün İnek ve Güzel Köylü dizi ve filmleri çekilmiştir. Bu filmlerde köyde yaşayanlar da figüran ve oyuncu olarak bulunmuştur. Burada verdiğimiz serbest zaman ve yöresel köy ürünleri alışverişi sonrası İzmir - Manisa - Balıkesir - Bursa üzerinden İstanbul’a doğru  hareket ediyoruz. Akşam geç saatlerde siz değerli konuklarımızı bir sonraki Acente seyahatinizde görüşmek üzere aldığımız noktalara bırakıyoruz.  

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir
Öğle Yemeği: Akyaka’da veya mola tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yol üstü tesislerinde, ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: Bu Gece Konaklama Yoktur
Rota: Marmaris – Akyaka – Bozüyük – İzmir – Manisa – Bursa – İstanbul

 • Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
 • Otelde Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı 
 • Otelde Alınacak Set Menü 1 Akşam Yemeği 
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.) 
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri 
 • Acente Otobüs içi İkramları 
 • Acente güvencesi 
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası 

 • Tüm Öğle Yemekleri 
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler 
 • Tüm Özel Harcamalar 
 • Gece Turları 
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye - Özel işletmeler v.b) 
 • Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.) 

 

Genel Şartlar

Gezi süresi 2 gece 3 gündür. Turumuz 1 gece otel konaklamalıdır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0–6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. Haklar İade edilemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni birer veya ikişer sıra kaydırılarak rotasyon uygulaması gerçekleştirilir. Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Acentenin bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır. Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Acentenin sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Acentenin sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında Turu 72 saat önceden haber vermek kaydı ile iptal kakkı Acentede saklıdır. Turun iptali durumunda Acente iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

İklim Şartları: 
Ege Bölgesi genellikle yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olan Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu genel durum daha çok Ege Bölümü için geçerlidir. İç Batı Anadolu`da ise denizden uzaklık ve yükselti nedenleriyle iklim koşullarında değişiklik görülür. Kuzey kesimlerinde sık sık soğuk baskınları görülür. Yıllık ortalama sıcaklıkta coğrafi enlemin etkisiyle güneyden kuzeye ve yüksekliğin etkisiyle batıdan doğuya doğru azalma görülür. En soğuk ay genellikle ocak, en sıcak ay ise temmuz ayı olarak tespit edilmiştir. Ege Denizi kıyıları boyunca tam bir Akdeniz yağış rejimi görülür. Yazlar kurak geçer; yağışlar kış aylarında toplanmıştır. Aşağı yukarı bütün meteoroloji istasyonları da yıllık ortalama yağış tutarı 500 mm`nin üstünde, genellikle de 1000 mm`nin altında olarak saptamışlardır. Akdeniz iklimi, yaz sıcaklığı güneş ışınlarının düşme açısına, kuraklık ise alçalıcı hava hareketlerine bağlıdır. En sıcak ay ortalaması 26-28 °C, en soğuk ay ortalaması 8-10 °C dir. Yıllık sıcaklık ortalaması 18 °C dir. Kar yağışı ve don olayı çok ender görülür. En fazla yağış kışın, en az yağış yazın düşer. Kışın görülen yağışlar cephesel kökenlidir. Cephesel yağışlar en fazla bu iklimde görülür.

Müze Kart
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile 70 TL ücret karşılığında alınabilir.

İndirimli Müze Kart
T.C. vatandaşı olan Öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini ibraz etmeleri durumunda 30 TL ücret karşılığında satın alabilirler

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür.