Assos Kazdağları Bozcaada Turu * 1 Mayıs'a Özel *

3 gece 4 Gün , 2 Gece Konaklamalı

Ara


1.Gün: Hareket / Gece Yolculuğu

23.59 Bakırköy Doğtaş Mağazası Önü 
00.30 Mecidiyeköy Mado Pastanesi Önü 
01.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Önü  
01.15 Kartal Köprüsü Altı (E 5 Ankara İstikameti)  
01.30 Çayırova Mc Donald ‘s Önünden

2. Gün: Şeytan Sofrası – Ayvalık – Aşıklar Tepesi – Taş Kahve

Bursa - Susurluk - Balıkesir - Edremit güzergahı gece yolculuğumuzun ardından, Edremit Zeytinli Köyü Ova Kahvaltı Bahçesi'nde serbest sabah kahvaltısı molamızı veriyoruz. Kahvaltı sonrası ilk gezi durağımız olan Şeytan Sofrası’na çıkıyoruz. Burada Hekatos-Apollon Adaları ve Midilli manzarasına karşı kahvelerimizi yudumluyoruz. Cennetten kovulan Şeytanın yeryüzüne ilk ayak bastığı nokta olan bu eşsiz manzarada fotoğraflarımızı çektikten sonra Ayvalık'a geçiyoruz. Gezimize taş döşeli yolları, birbirinden güzel taş evleri ve kilise kalıntıları ile Macaron Mahallesinden başlıyoruz. Ayvalık’ın Neo Klasik dönem mimarisini ve sarımsak taşının mimari ile uyumuna doyamayacaksınız. Her kapıda durup fotoğraf çekmek isteyeceksiniz; bizden söylemesi. Ayazma Kilisesi, Şeytan’ın Kahvesi, Çınarlı Camii, Saatli Camii gibi noktaları geziyoruz. Sokaklarda birbirinden güzel antikacılar, sanat atölyeleri göreceksiniz. Arabacılar Meydanından aşağı doğru inerek İmren Pastanesinde meşhur Lor Tatlısının tadına bakma imkânı buluyoruz. Kurabiyeler ve diğer lezzetleri de unutmayın lütfen. Öğle yemeğimiz için Cunda Adasına geçiyoruz. Enfes Balık ve mezelerin tadına bakmanızı öneririz. Adaya giderken Âşıklar Yolu ve ülkemizin ilk Boğaz Köprüsü olan Cunda’yı anakaraya bağlayan Cunda Köprüsünü görüyoruz. Cunda merkezinde aracımızdan inerek yine tarih kokulu, güzel sokaklardan çıkarken ilk olarak Thaksiyarhis Kilisesini dışarıdan görüyoruz. Koç Ailesi tarafından restore edilerek müzeye çevrilen bu yapının bahçesinde rehberimizden anlatımları dinledikten sonra sokaklardan yürüyerek Âşıklar Tepesine çıkıyoruz. Yine Koç Ailesi tarafından restore edilen Tarihi Şapel ve Yel Değirmeninden tüm Moshinos Adalarını görme imkânı buluyoruz. Bu muhteşem manzarayı fotoğrafladıktan sonra tekrar sahile iniyor ve meşhur Taş Kahve’de bir mola veriyoruz. Sahilde vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize doğru yola koyuluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Edremit Ova Restoran’da ekstra olarak alınacaktır.  
Öğle Yemeği: Ayvalık’ta rehberimizin önereceği restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Grand Milano Hotel Vb.
Rota: İstanbul – Bursa – Edremit – Şeytan Sofrası – Ayvalık / 465 km

3. Gün: Kazdağları – Adatepe – Assos Antik Kenti - Akçay

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, Kaz Dağları’nın derinliklerinde bir doğa cenneti olan Hasan Boğuldu ve Sütüven şelalesine doğru yola çıkıyoruz. Kazdağları’nın bol oksijenli ormanlarını içeren kısa bir yürüyüş sonrası, Türkmen kültürünü yansıtan eserlerin sergilendiği, ödül almış Tahta kuşlar Müzesi’ni geziyoruz. Ardından yüksek duvarların ardına gizlenmeye çalışan taş evleri ve serin gölgeli sokaklarıyla Kazdağları’nın eteklerinde geçmişten kalma bir fotoğraf gibi duran Adatepe Köyü’ne varıyoruz. İki yaşlı çınarın hükmettiği köy meydanında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Zeus Sunağı’nın bulunduğu tepeye çıkıyoruz. Dağlardan gelen yaban mersinlerinin, keçiboynuzlarının, taze limon kekiklerinin ve adaçayının kokusu ile harmanlanan Ege’den gelen meltem esintisini içten içe hissediyor ve alınan fotoğraflar sonrasında, Assos Antik Limanı'na iniyoruz. Bu küçük ve şirin limanda bir süre dolaştıktan sonra, M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz. Eğer şanslıysanız Türkiye’ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz’dan sonra Yunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Büyük İskender’in hocası Aristoteles’in felsefe okulunuzda bulunduğu Assos Akropol’ünu geziyoruz. Köyde vereceğimiz ufak bir kahve molasının sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Rehberimizin önereceği restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Grand Milano Hotel Vb. 
Rota: Ayvalık - Kazdağları – Adatepe – Assos – Ayvalık / 260 km

4.Gün: Bozcaada- Ayazma Plajı Rüzgâr Değirmenleri – Mermer Burnu – Ceneviz Kalesi

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Bozcaada’ya doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Geyikli İskelesi'nde feribota biniyor ve yaklaşık 20 – 25 dakikalık bir yolculuk sonunda Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Izgara planlı mahalleler ve bu mahallelerin içinde Türk ve Rum mimarisinin iç içe geçmiş örnekleri inanılmaz bir fotoğraf platosu oluşturuyor. Meryem Ana Kilisesi, Eski Rum İlkokulu (günümüzde otel olarak kullanılıyor) gibi yapıları göreceğimiz güzel bir gezinti yapıyoruz.  Öğle yemeğimizi Bozcaada’da alıyoruz. Ardından meşhur Çınar Altı'nda kahve molası veriyoruz, sonrasında rehberimizin verdiği zamanda aracımızın başında buluşuyoruz. Dönüş feribotumuza biniyor ve tekrar Geyikli İskelesi'ne dönüyoruz. Buradan sonra Edremit - Susurluk – Bursa üzerinden İstanbul'a hareket ediyoruz. Akşam siz değerli konuklarımızı bir sonraki tatilinburada.com gezilerinde buluşmak dileği ile aldığımız noktalara bırakıyoruz. 

Önemli Not: Bozcaada’ya yoğunluktan dolayı tur otobüsü girmesine izin verilmemesi durumunda, sadece ada merkezinde gezi yapılmaktadır. Bu durumda Ayazma – Ayazma Plajı ve Yel Değirmenleri görülemeyebilir.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir 
Öğle Yemeği: Bozcaada’da rehberimizin önereceği restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yol üstü tesislerinde, ekstra olarak alınacaktır. 
Rota: Ayvalık – Bozcaada – Edremit – Bursa – İstanbul / 660 km

İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
30.04.2020 / 03.05.2020
Grand Milano Hotel Vb.
699.00TRY
860.00TRY
660.00TRY

*  Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama                
*  Lüks Otobüsler ile Ulaşım                
*  Profesyonel Kokartlı Rehber İle Çevre Gezileri                         
*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı             
*  Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği 
*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 

*  Tüm Öğlen Yemekleri            
*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*  Müze ve Ören Yeri Girişleri    
*  Tüm Özel Harcamalar      
*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 

Önemli Bilgiler
Gezi süresi 3 gece 4 gündür. Turumuz 2 gece otel konaklamalıdır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0–6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. Haklar İade edilemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni birer veya ikişer sıra kaydırılarak rotasyon uygulaması gerçekleştirilir. Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda tatilinburada.com’un bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır. Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, tatilinburada.com’un sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan tatilinburada.com’un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında Turu 72 saat önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı tatilinburada.com’da saklıdır. Turun iptali durumunda tatilinburada.com iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Müze Kart
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu ücret karşılığında alınabilir.

İndirimli Müze Kart
T.C. vatandaşı olan Öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini ibraz etmeleri durumunda T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu ücret karşılığında alınabilir.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

İklim Şartları
Balıkesir ilinde, Akdeniz ikliminin yanı sıra il genelinde yer yer Karadeniz ve Karasal ilklimin etkisi de görülür.     
 Ege kıyılarında yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve genellikle yağışlı Akdeniz iklimi, Marmara kıyılarında ise Karadeniz ikliminin etkisiyle yazlar nispeten serin geçmektedir. Kıyılardan iç kesimlere gidildikçe karasallık eğilimi göstermekte ve kışlar daha soğuk hissedilmektedir.

 


 

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür.