5 Ülke 14 Şehir Fırsat Turu

Sırbistan - Bulgaristan - Slovenya - İtalya - Yunanistan Belgrad - Sofya - Ljubljana - Venedik - Floransa - Pisa - Siena - Roma - Napoli - Pompei - Bari - Igoumenitsa - Selanik - Kavala

Ara


1.Gün Cuma: İstanbul – Belgrad

06.00 da Kadıköy Nikâh dairesinin önünden

06.30 da Beşiktaş Yıldız Camii önünden

07.00 de Bakırköy İncirli Ömür’den

Hareket ederek Kapıkule gümrüğünde pasaport ve çıkış işlemlerimizi tamamlayıp yol güzergâhımızda olan Sofya şehrinde panoramik ziyaretimizi yaptıktan sonra Belgrad’a varışımızı takiben Belgrad şehir turumuzu yaptıktan sonra otelimize yerleşme. Gecelememiz otelimizde.

2.Gün Cumartesi Belgrad - Ljubljana

Sabah kahvaltıdan otobüsümüzle Slovenya’nın başkenti ve en güzel şehri olan Ljubljana’ya hareket ediyoruz, varışımızın ardından şehir turumuzu yapıyoruz. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan, Ejderha Heykeli, Dragon Köprüsü, Tivoli Park, St.Nicholas Katedrali ve Preseren Meydanı var. Şehir turunun ardından dileyen misafirler Ljubljana Kalesine çıkabilirler yada St.Nicholas Katedralinin çan kulesinden şehri kuş bakışı seyredebilirler. Geceleme Ljubljana'daki otelimizde.

3.Gün Pazar Ljubljana - Venedik

Sabah kahvaltı sonrası kanallar şehri Venedik’e hareket ediyoruz, varışımızı takiben yapılacak olan Venedik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Gondol gezisine katılabilirler. Yaklaşık yarım saat süren turumuzda Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında. Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. Saat 18.00’de otele hareket. Dileyen misafirlerimiz Venedik’te kalıp kendi imkânları ile geç saatte otele dönebilirler. Geceleme Venedik’te otelimizde.

4.Gün Pazartesi Venedik – Floransa

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ediyoruz. Şehre varışın ardından, panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası şehir merkezinde serbest zaman. Misafirlerimiz zamanlarını şehri daha yakından tanıyarak ve alışveriş yaparak değerlendirebilirler. Saat 16.00’da Venedik’e otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme Montecatini’deki otelimizde.

5.Gün Salı Pisa - Siena – Roma

Kahvaltıdan sonra Toslana bölgesini karakteristik özellikleriyle tanıma fırsatı bulacağınız bu gezide ortaçağ şehir merkezleri, pitoresk manzaralar, üzüm bağları ve essiz tatlar sizi bekliyor. Ortaçağda İtalya’nın dört büyük liman şehirlerinden biri olan Pisa, Dünya’nın her kösesinde bilinen ve göreni şaşkınlığa sevk eden eğik can kulesiyle sizi karşılıyor. Piazza dei Miracoli, yani Mucizeler Meydanında Santa Maria Assunta kilisesi ve Vaftizhane de görülecektir. Eğik kuleye destek olurken çekilen fotoğraflar ve yapılabilecek hediyelik eşya alış-verişinden sonra gezimize devam ediyoruz. Siena şehri Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan Piazza del Campo ve Ortaçağ’dan kalma yapıları ve dar sokaklarıyla sizleri karşılıyor. Avrupa’nın en büyük tarihi merkezlerinden birine sahip şehirde geleneksel "Palio” at yarışları her yıl binlerce izleyiciyi çekmekte. Yapılacak tanıtım turunda Siena Katedrali, Palazzo Publico, Baptisterio ziyaret edilecek. Aksam üzeri Roma’ya varış ve gecelememiz otelimizde.

6.Gün Çarşamba Roma

Sabah kahvaltımızdan sonra Roma şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo’nun yaptığı İsa’nın çarmıha gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana’nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta, Collosseo, Roma ForumuCirco Massimo yarış alanı, Mussolini’nin halka seslendiği Venedik Meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza Spagna) bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından alışveriş için serbest zaman.  Geceleme otelimizde.

7. Gün Perşembe Roma – Napoli – Pompei - Bari - Igoumenitsa

Sabah kahvaltısının ardından Bari limanına gitmek üzere hareket ediyoruz. Yol güzergâhımız da olan Napoli şehrini ve Pompei antik kentin ziyaretini tamamladıktan sonra Bari Limanına varış bilet bagaj ve gümrük işlemlerini takiben grubumuz için özel olarak ayırtılmış kabinlerimize yerleşme ve Igoumenitsa’ya hareket. Feribot içerisindeki serbest zamanımızı bar, restoran, casino bölümlerinde keyifli zaman geçirerek değerlendirebileceğiz. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

8.Gün Cuma Igoumenitsa – Selanik

Sabah 09.00 gibi limana varıştan sonra Selanik şehrine hareket ediyoruz, şehir gezimizde, Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Atatürk’ün Evi, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Merkezi’ni görüyoruz. Kısa bir dinlenme molası verip Selanik’ in cafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp Yunanistan’ın meşhur kahvesi Frappe’nin tadına bakıyoruz. Tur sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman.Geceleme otelimizde

9. Gün Cumartesi Selanik – Kavala – Istanbul

Sabah kahvaltısından sonra Kavala ’ya hareket.  Varışımızı takiben yapacağımız panoramik tur ve kurabiye molasının ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyor ve İpsala sınır kapısından geçerek. Tekirdağ üzerinden İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile…

 • Lüks otobüslerle seyahatler
 • Feribotta 4 yataklı iç kabinlerde konaklama
 • Otobüs seyahati esnasında ki ikramlar (Kavala ‘ya kadar cay-kahve ve su, İtalya da su )
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • 4 yıldız hotellerde yatak kahvaltı konaklamalar
 • Venedik’te ki gondol sefası
 • Venedik’te Vaporetto ile ulaşımlar
 • Şehir belediye vergileri
 • Pompei müze bileti

 • Mini bar harcamaları
 • Bahşişler
 • Pompei müzesi haricindeki müze girişleri
 • Vize Hizmetleri

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür. Designed by Dolunay Yazılım