Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında bilgilendirme
.

Otobüs ile Kastamonu Horma ve Valla Kanyonu ve Safranbolu Turu - 1 Gece 2 Gün

Safranbolu, Valla Kanyonu, Horma Kanyonu, Ilıca Şelalesi

Ara


1.GÜN SAFRANBOLU - KAYMAKAMLAR EVİ - YÖRÜKKÖYÜ

Turumuz, sizleri 06.00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı 06.30 Şişli McDonald's Önü, 07.00 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Yanı (Ayrılık Çeşme Metro İstasyonu İspark Otoparkı) önünden 07.15 Kartal Köprüsü ( E-5 Ankara Yönü) - 07.45 Gebze Center Avm Önünden -  08.30 İzmit Otogar Önü Otobüs Durakları (ROMATEM Karşısı) - 09.00 Adapazarı Otogar Kavşağından alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz kahvaltı molasının ardından safranın bol bulunması sebebiyle adının Safranbolu konduğu UNESCO tarafından koruma altına alınan ilçemize varıyoruz. Safranbolu'nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Cinci Hanı (Panoramik), Kaymakamlar Müze Evi, Pazar Yeri, Arasta (Yemeniciler Arastası), Köprülü Camii, Güneş Saati, Semerciler-Manifaturacılar-Demirciler-Bakırcılar Çarşıları gezmemizi takiben, şehri üstten görebilmek için Hıdırlık Tepesine çıkıyoruz.  Alacağımız güzel fotoğrafların ardından şehir merkezine geri dönerek tarihi kentin meşhur lokumcusuna giderek lokum hakkında bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlardan tatma ve alışveriş imkanı bulacağız. Serbest zaman sonrası eski bir Bektaşi köyü olan Yörükköyü’ne gidiyoruz. Köyün ortak yaşamını yansıtan çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız. Ardından Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Köyde vereceğimiz serbest zamanda yöresel ürünler alabilirsiniz. Yörükköyü gezisi ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile  Amerikada Grand kanyondaki cam teras örnek alınarak Tokatlı Kanyonu üzerinde yapılan Kristal Teras'a (Cam Seyir Teras) (Ekstra 25 TL) gidiyoruz. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan seyir terasından “Tokatlı Kanyonu” ve İncekaya Su Kemerini panoramik fotoğraflama imkanı buluyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Safranbolu Serbest Menü (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Çelik Palas Otel vb.

Mola Tesisleri: Düzce Tursan Tesisleri

Rota: İstanbul – Safranbolu (430 km) Bölge İçi Geziler ( 30 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 460 Km

Otele Giriş Saati: 18.00 - 19.00

2.GÜN KÜRE DAĞLARI - VALLA KANYONU - MURATBAŞI KÖYÜ - HORMA KANYONU - ILICA ŞELALESİ

Turumuz, sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Küre dağlarana doğru yola çıkarak başlıyor.  Pınarbaşı'na varıyoruz. İlk durağımız Valla Kanyonu olacak. Dünyanın en Derin kanyonları arasında yer alan kanyona Muratpaşa Köyünden yaklaşık yarım saatlik yürüyüş ile Valla Kanyonu Seyir Terasına ulaşıyoruz. Yaklaşık 800 m. derinliğe sahip kanyonu buradan fotoğraflıyoruz. Manzaraya hayran kalacaksınız. Kanyonu yukarıdan fotoğrafladıktan sonra aynı patikadan geri dönüyoruz. Ardından aracımıza binerek yaklaşık 45 dakikalık yolculuk ile Horma Kanyonuna varıyoruz. Geçen sene yapımı tamamlanan 3 km. uzunluğu ile dünyanın sayılı yürüyüş yollarından birine varıyoruz. Tamamen ahşap ve çelik kullanılarak yapılan yol kanyonun güzelliği ile bütünleşmiş, doğaya saygılı ve görsel olarak da çok güzel olan bu kanyonda yaklaşık 1,5-2 saatlik yürüyüşün sonunda Ilıca Şelalesine varıyoruz. Yürüdüğümüz kanyonun suyu ile beslenen şelalede serbest zaman veriyoruz. Yaklaşık 15 metre yükseklikten dökülen şelalenin önündeki doğal havuzda yüzebiliriz. Mayo havlu yanınızda olsun. Gezilerimizin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Kanyonun bitiminde yer alan gözlemecilerde enfes gözlemeleri tadabilirsiniz. Gezilerimizin ardından bu mehteşem günün sonuna geliyoruz.  Bölgeden ayrılarak dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Bolu - Adapazarı üzerinden İstanbul’a dönüyoruz. Siz sayın misafirlerimizi bir sonraki Tatilsa organizasyonunda görüşmek üzere aldığımız noktalara bırakarak, üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşçakalın.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Horma Kanyonu Bölgesi

Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Safranbolu - Valla Kanyonu (90 km) Valla Kanyonu - Horma Kanyonu (23 km) Horma Kanyonu - İstanbul  (496 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 609 Km

Toplam Tur Mesafesi: 1069 Km

İstanbul’a Varış Saati: 23.00 - 00.00

İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
11.12.2021 / 12.12.2021
()
Çelik Palas Otel vb.
436.50TRY
510.00TRY
427.00TRY
18.12.2021 / 19.12.2021
()
Çelik Palas Otel vb.
436.50TRY
510.00TRY
427.00TRY
25.12.2021 / 26.12.2021
()
Çelik Palas Otel vb.
436.50TRY
510.00TRY
427.00TRY

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İKLİM

Batı Karadeniz kıyı şeridinde Karadeniz iklimi etkilidir, bu durum iç kesimlere geçildikçe etkisini kaybeder. Kıyı kesiminde etkili olan Karadeniz iklimi, bölgenin diğer bölümlerine göre bazı farklılıklar gösterir. Bölümde yağış miktarı, Doğu Karadeniz’den az, Orta Karadeniz’den fazladır. Kıyı şeridinde yıllık yağış miktarı 1200 milimetredir. Örneğin; Zonguldak 1220 mm, Bartın 1071 mm yağış alır. iç kesimlerde yıllık yağış miktarı 600 milimetrenin altına düşer. Örneğin; Bolu’da 536 mm, Kastamonu’da 461 mm’dir. Yağışlar, dağların kuzeye bakan yamaçlarında daha fazladır. Bunun başlıca sebebi, Karadeniz üzerinden gelen nemli hava kütlelerinin dağ yamaçlarında yükselerek yağış bırakmasıdır. Bölümde kış mevsimi, Orta ve Doğu Karadeniz Bölümlerine göre daha soğuktur. Kışın Orta Avrupa’dan gelen soğuk hava kütleleri, Batı Karadeniz’de kar yağışlarına neden olur. Batı Karadeniz Bölümü’nün özelliklerini bölgeye göre kısaca özetlersek:-Kış mevsiminde Orta Avrupa’dan gelen soğuk hava kütlelerine açık olması nedeniyle Orta ve Doğu Karadeniz Bölümlerine göre daha soğuktur -Kıyı kesiminde yıllık yağış miktarı 1200 milimetre; iç kesimlerde 600 milimetre kadardır.

 

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım
Tatilsa Güvencesi    
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı                             
Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Tüm Öğlen Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Tüm Özel Harcamalar Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Müze Giriş Ücretleri

 

Tatilsa Danışmanı Online
Bize Whatsapp'dan Yazın