29 Ekim Özel Budva Turu - Türk Havayolları ile 3 Gece 4 Gün

(Tur Kodu: Zt2) Karadağ - Montenegro - Crna Gora

Ara


1.Gün İstanbul - Tiran - Sveti Stefan - Budva

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde sabah saat 05.00’de buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 1073 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 07.40’da Tiran’a hareket. Yerel saat ile 08.25’de Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varışın ardından özel aracımızla Budva’ya doğru yola çıkıyoruz. Karadağ’a giriş yaptıktan sonra yol üzerinde balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir otel zincirine satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılan muhteşem Sveti Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde mola veriyoruz. 15. yy’da surlarla korunan bir köy olan ve 1950’lere kadar balıkçı kasabası olan Sveti Stefan Adası, 60,70 ve 80’lerde Sofia Loren, Marliyn Monroe ve Liz Taylor gibi ünlülerin uğrak yeri olmuştur. Budva'ya varışımızla birlikte muhteşem sahilleri, renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan şehirde yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Daha sonra  otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde. Akşam Budva’nın eğlenceli mekanlarında vakit geçirebilirsiniz.

2.Gün Budva (Tivat - Porto Montenegro - Perast - Kotor)

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş, gezme, deniz ve güneşten faydalanma imkanı. Sabah dileyen misafirlerimiz ile ekstra tam gün Kotor ve Fiyortlar Turu.  Tivat - Porto Montenegro – Kotor - Perast (40 Euro) Turumuzda önce Tivat’a hareket edecek ve farklı yapılaşmasıyla Porto Montenegro limanını gezeceğiz. Daha sonra UNESCO Dünya doğa ve tarih mirası listesinde yerini alan, beyaz taşlar ile sarılmış ve Akdeniz güneşi ile aydınlanan bölgenin turistik kenti Kotor’u,  Kotor körfezini ve tarihi kale şehrini gezeceğiz. Karadağ'ın güneybatısında ve Hırvatistan'ın güneyinde, Adriya Denizi kıyısında Avrupa’nın Norveç’ten sonra en büyük fiyordu ve doğal bir limanı olan Kotor, dar boğazlarla birbirine bağlayan dört koydan oluşur. Koyun çevresindeki çıplak dağlar kıyıya dik bir biçimde iner. Kişisel gezi ve aktiviteleriniz için serbest zamanın ardından barok kasaba Perast’ı göreceğiz. Akşama doğru Budva’daki otele dönüş. Dileyen misafirlerimiz Budva gece hayatının tadını birbirinden güzel restoran ve eğlence mekanlarında çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.

3.Gün Budva

Sabah kahvaltısı sonrası serbest gün, alışveriş, gezme, deniz ve güneşten faydalanma imkanı. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra tam gün Montenegro Turu. Cetinje-Virpazar-Bar (40 Euro) Bu turumuzda önce eski krallık başkenti Cetinje’yi ve buradaki tarihi manastırı görüyoruz. Daha sonra İşkodra gölü kenarındaki şirin kasaba Virpazar’ı ziyaret ediyoruz. Gezimizin son durağı Adriyatik denizi kıyısındaki tarihi ve turistik şehir Bar. Aynı zamanda Karadağ’ın ana limanı olan şehirde Stari Bar’ı geziyoruz. Tarihi Bar kalesini ve Osmanlı’dan kalan tarihi camileri görüyoruz. Küçük ve şirin çarşısını ziyaret edip akşama doğru Budva’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün Budva - Tiran - İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Öğle saatlerinde odalarımızı boşaltıyoruz ve öğleden sonra Arnavutluk’un Tiran Havalimanına hareket ediyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinizi ardından Türk Havayollarının TK 1078 sefer sayılı uçuşu ile akşam 20.35de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile  00.25de  İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

 • Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul / Tiran / İstanbul  uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • Otellerde kahvaltılar dahil 3 gece konaklama,
 • Alan/Otel/Alan transferleri,
 • Budva Old Town (Kale) turu,
 • Otel vergileri,
 • Rehberlik hizmeti.
 • TatilSA Zorunlu TURSAB Sigortası

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL),
 • Seyahat sağlık sigortası (15 Euro), 65 yaş üstü için 30 Euro
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
 • Müze ve ören yerleri girişleri,
 • Rehber ve şoför bahşişleri, (10 Euro)

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür.