29 Ekim Özel Balkan'da 6 Ülke 6 Şehir Turu - 5 Gece 6 Gün 3 Gece Konaklamalı

(Tur Kodu: Zt:1) Yunanistan - Arnavutluk - Karadağ - Kosova - Makedonya - Bulgaristan / Selanik, Kastoria, Tiran, Budva, Porto Montenegro, Kotor, Prizren, Üsküp gezileri Dahildir!

Ara


1.Gün Perşembe İstanbul - Selanik (Gece Yolculuğu)

Tur Hareket Noktaları: 
19.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü

19.30 Mecidiyeköy Trump Towers önü

20.00 İncirli Ömür Plaza önü

 

Ulaşımımızı sağlayacak özel otobüsümüze yerleşmemizin ardından Selanik’e hareket. Daha sonra bizlere heyecanlı bir tatilin başladığını hatırlatan İpsala sınır kapısına varıyoruz. Burada pasaport kontrol işlemlerimizi grup halinde ekibimiz tarafından tamamladıktan sonra bizlere çok benzeyen insanları, şarkıları ve  mutfakları ile bize çok yakın olan komşu ülke Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Gece otobüs yolculuğu.

2. Gün Cuma Selanik - Kastoria - Tiran - Budva

Sabah erken saatlerde Kavala Kurabiyecisinde serbest kahvaltı için mola veriyoruz. Kavala’nın meşhur kurabiyelerini temin edebileceğiniz mekanda Türk Kahvaltısı alabilirsiniz ya da yine meşhur Tavuk çorbasını deneyebilirsiniz. Daha sonra Selanik’e doğru yola devam ediyoruz. Selanik’e varış sonrası, önce Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi’ni görüyoruz. Daha sonra Ulu önder Atatürk’ün evini, saat itibarı ile erken varılacağı için dışarıdan görüyoruz. Panoramik Selanik şehir turunda görülecek yerler arasında ise Kordon, Beyaz Kule ile Osmanlı ve Bizans eserleri bulunmaktadır. Ve Arnavutluk’un Tiran şehrine doğru yola devam ediyoruz. Yol üzerinde Yunanistan’ın şirin kenti Kastoria’da serbest öğle yemeği için mola veriyoruz. Kastoria, Yunanistan’ın kürk ticaretine yön veren ve adını şehrin içinde bulunan güzel gölden alan bir şehirdir. Yola devam ederek Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış ve sonrası kısa panoramik Tiran şehir turumuzda Ethem Bey Camii, Saat Kulesi,  İskender Bey Heykeli ve Meydanı ile Janna Nehri’ni görüyoruz. Tiran’da Taiwan Center’da serbest akşam yemeğinizi aldıktan sonra Tiran’dan ayrılıp, dünyanın en genç devletlerinden biri olan Karadağ’ın cennet tatil beldesi, eğlence şehri Budva’ya hareket ediyoruz. Muhteşem sahilleri, renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden olan Budva’ya varışımız sonrası otelinize yerleşme ve geceleme otelinizde.

3.Gün Cumartesi Budva - Porto Montenegro - Kotor

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında yürüyerek yapacağımız Budva şehir turunde Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi göreceğiz. Verilecek serbest zaman sonrası öğleden sonraki turumuzda ise önce Tivat’a hareket edecek ve ünlü Porto Montenegro limanını göreceğiz. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan, Unesco Dünya Mirası listesindeki tablo kent Kotor’a gidiyoruz. Kotor’da Stari Grad’ı (Eski Şehir-Kale) göreceğiz. Kişisel gezi ve alışverişleriniz için verilecek serbest zamanın ardından akşama doğru Budva’ya dönüş. Geceleme otelinizde.     

4.Gün Pazar Budva (Dubrovnik - Mostar)

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından serbest gün. Alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimiz ile otelden erken çıkış ile ve paket kahvaltı alarak ekstra tam gün Dubrovnik ve Mostar Turu. (100 Euro) Bu turumuzda göreceğiniz 7. ülke olacak olan Hırvatistan'ın Adriyatik sahilinde bulunan, Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile Unesco Dünya Mirası listesindeki ünlü şehri Dubrovnik’e hareket edilecektir. Varışın ardından yürüyerek yapılacak Dubrovnik şehir turu esnasında ihtişamlı mimarileri ile Dominican ve Franciscan Manastırları, Avrupa’nın en eski eczanesi, tarihi liman, surlarla çevrili mermer kaplı caddeleri, merdivenleri, birer sanat eseri olan çeşme ve Rector Sarayı ile Katedrali görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Mostar turumuz ile gezide göreceğiniz 8.ülke olacak olan Bosna Hersek’de tarihi Mostar şehrine gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda Koski Mehmet Paşa Camii'ni ve ünlü Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar’da kişisel aktiviteleriniz için serbest zamanın ardından dönüşe geçiyoruz. Akşam geç saatlerde Budva’ya dönüş.

5. Gün Pazartesi Budva - Prizren - Üsküp - İstanbul (Gece Yolculuğu)

Sabah erkenden odalarımızı boşaltıyoruz ve yola çıkıyoruz. Çıkış saatimiz erken olduğundan kahvaltıyı paket olarak alabiliriz. Yol üzerinde, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme lüks otel ve restoranlar olarak kazandırılan muhteşem St. Stefan adasını panoramik olarak tepeden görebileceğiniz ve fotoğraf çekebileceğiniz kısa bir  mola veriyoruz. Ve Arnavutluk üzerinden geçerek Kosova’nın Prizren şehrine doğru hareket ediyoruz. Kosova’nın bu güzel şehrinde  göreceğimiz yerler arasında Sinan Paşa Camisi, Şadırvan Meydanı ve Prizren Köprüsü bulunmaktadır. Daha sonra Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varış ve Üsküp şehir turu.  Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı ve ünlü Taş Köprü bulunmaktadır. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır. Turumuz nehrin diğer yakasında bulunan Makedonya Meydanı’na doğru devam ediyor ve meydandaki dev heykelleri görüyoruz. Üsküp turumuz sonrası Bulgaristan üzerinden İstanbul’a hareket.

6. Gün Salı İstanbul

Salı günü öğle saatlerinde İstanbul’da sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz. Başka bir gezimizde görüşmek üzere.

 • Lüks otobüs ile İstanbul-Budva arası gidiş dönüş otobüs yolculuğu,
 • 3 gece otelde kahvaltılar dahil konaklama,
 • Yürüyerek yapılacak olan Budva, Kotor, Porto Montenegro, Prizren ve Üsküp şehir turları,
 • Yol üzerinde Selanik ve Tiran panoramik şehir turları,
 • Tecrübeli rehberlik ve asistanlık hizmetleri,
 • Otobüste sadece ilk gün ve son gün su ikramı yapılabilmektedir.

 • Tüm müze, ören yeri, cami, katedral vb. giriş ücretleri,
 • Schengen Vize ücreti ve servis bedeli  (120 Euro )   Çok girişli Schengen vizesi gerekmektedir..! (Yeşil pasaportlu misafirlerimize vize gerekmemektedir)
 • Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro) ( 65 yaş ve üstü misafirlerimiz için 30 Euro)
 • Tüm kişisel harcamalar,
 • Programda dahil olduğu belirtilmeyen gezi ve turlar,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Rehber ve Şoför bahşişleri. (10 Euro)

Copyright © 2018 Tatilsa.com.tr bir Mediasa Şirketler Grubu ürünüdür.