Menü

100. Yılında Kocatepe Zafer Yolu Yürüyüşü ve Ayazini Turu 1 Gece 2 Gün1. GÜN AYAZİNİ - KAYA EVLERİ - YAZILI ŞAPEL - KRAL MEZARI - ŞUHUT ATATÜRK EVİ
ZAFER YOLU: 
Mustafa Kemal’in, çok sıkı takipte olduğu dönemde 25 Ağustos 1922 tarihinde Akşehir'de bir futbol maçı organize edilmesini ister. Maçın ilk yarısını izledikten sonra, maç arasında Şuhut'a geçer. Şuhut'ta konakladıktan sonra, gece 12.30'da at ile Çakırözü Köyü'ne geçer ve buradan yol arkadaşları ile Kocatepe'ye yola çıkar. Kocatepe'ye ulaştığında askerlerin hazır olduğunu görünce saat 05:30'da "Ordular ilk hedefiniz Akdeniz! İleri!" diyerek Büyük Taarruzu başlatır. Şuhut’tan başlayıp Kocatepe’de sona eren bu 14 kilometrelik yol, Türk milletini istiklâl mücadelesinde zafere götüren bir yoldur.
''Hiç şüphe etmemelidir ki yeni Türk devletinin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri burada atıldı. Ebedî hayatı burada taçlandırıldı. Bu sahada akan Türk kanları, bu semada uçuşan şehit ruhları, devlet ve cumhuriyetimizin ebedî muhafızlarıdır”
 
AYAZİNİ - KAYA EVLERİ - YAZILI ŞAPEL - KRAL MEZARI - ŞUHUT ATATÜRK EVİ
Turumuz, sizleri 07.00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı - 07.30 Şişli mcdonalds Merkez Ofis Önü - 08.00 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Yanı (Ayrılık Çeşme Metro İstasyonu İspark Otoparkı) - 08.15 Kartal Köprüsü ( E-5 Ankara Yönü) - 08.30 Gebze Center Avm Önünden - 09.00 İzmit Halk Evi Durağı (İzmit - Adapazarı yönünden) - 09.10 İzmit Otogar Önü Otobüs Durakları (ROMATEM Karşısı) önünden alarak,  Adapazarı üzerinden Ayazini'ne hareket ediyoruz. İlk gördüğünüzde Kapadokya'ya benzeteceğiniz Ayazini'ne uğruyoruz. Kayalara oyularak yerleşim yeri olarak kullanılan alanı yürüyerek geziyoruz. Göreceğimiz yerler ise; kaya evleri, kaya kiliseleri, kaya mezarları, Yazılı Şapel, Kral Mezarı olacaktır. Sonrasında yeni restore edilmiş Tarihi evlerin olduğu yerde mola veriyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Afyonkarahisar şehir merkezindeki otelimize hareket ediyoruz. Akşam saat 20.00 otelimizden ayrılarak akşam yemeğini alacağımız ve yürüyüşümüzün başlangıç noktası olan Şuhut'a hareket ediyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda Şuhut'ta bu güne özel çeşitli etkinliklere katılıyoruz. Eğer açık ise Ata’mız ve komutanları Kocatepe’ye gitmeden önce taarruzun son düzenlemelerini yaptıkları ve  Kocatepe’ye de çıktıkları Büyük Taarruz Karargahı'nı  (Atatürk Evi) ziyaret ediyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Mcg Çakmak Marble Otel, vb.
Rota: İstanbul - Ayazini (425 km) Ayazini - Afyonkarahisar (30 km) Afyonkarahisar - Şuhut (30 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 485 Km
2. GÜN KOCATEPE ZAFER YOLU YÜRÜYÜŞÜ - AFYONKARAHİSAR - MEVLEVİHANE - TARİHİ EVLER
Turumuz, saat 00.30 gibi Şuhut Çakırözü Köyü'nden Kocatepe'ye meşaleler eşliğinde arada dinlenerek yaklaşık 14 km'lik yolu yürüyerek o günü yaşıyoruz. Yolda o günün askeri kıyafetlerini giymiş askerlerle birlikte yürüyerek, bazen bir ateşin başında ısınarak, bazen de zirvenin hemen altında daha hücum başlamadan askerlerin dağıttığı tayın ve çorba eşliğinde istirahat ediyoruz. Yolumuzun üzerinde 7940 m’sinde gördüğümüz Gazi çeşmesinde mola veriyoruz. Mustafa Kemal Atatürk 25 Ağustos 1922 günü gecesi, Büyük Taarruzu sevk ve idare etmek üzere, Şuhut’tan Kocatepe’ye giderken gece saat 02.30 civarında bu çeşmede durur, bir süre dinlenir ve su içer. Burada verdiğimiz molanın ardından yürüyüşümüze devam ederek saat 04.30 gibi 1874 rakımlık Kocatepe'ye ulaşıyoruz. Kocatepe Anıtı önünde verdiğimiz molanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra saat 14.00 kadar odalarımızda dinleniyoruz. Odalarımızdan geç çıkış yaptıktan sonra Unesco tarafından tescilli Gastronomi şehrimizi gezmeye başlıyoruz. Afyonkarahisar'da gezeceğimiz yerler ise; Afyon Ulu Camii (Restorasyon nedeni ile kapalı değilse), Tarihi Evler, Sultan Divanı Mevlevihane'si olacaktır. Afyon merkezde alışveriş (Kaymaklı Lokum, Sucuk, Pastırma, Ekmek Kadayıf , Afyon bükmesi) molası veriyoruz. Alışveriş molamızın ardından  İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Bozüyük – Adapazarı üzerinden akşam saatlerinde İstanbul’a dönüyoruz. Siz sayın misafirlerimizi, bir dahaki Tatilsa organizasyonunda görüşmek üzere aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. Hoşçakalın.
Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
Rota: Afyonkarahisar - İstanbul (450 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 450 Km


İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
25.08.2022 / 26.08.2022
()
Mcg Çakmak Marble Otel, vb.
1,089.00 TRY
1,634.00 TRY
941.00 TRY


TOPLAM TUR MESAFESİ: 935 Km
İstanbul’a Varış Saati: 00.30
NOT: Yürüyüşümüzün son noktası olan Kocatepe 1874 mt yüksekliğe sahip olması ve gece saatlerinde orada olacağımızdan şehir merkezine göre daha soğuk olacaktır. Bundan dolayı yürüyüşe katılacak misafirlerimizin yanına mont, kaşkol, bere almaları kesinlikle önerilir. 
İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 35 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 50 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.
 
1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)
 
OTOBÜSLER
MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.
MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.
NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.
TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.
MIDIBUSLER
ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
MINIBUSLER
MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.
TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR

*  Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama                                     
*  Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım                                 
*  Tatilsa Güvencesi                                       
*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti                                                                                                
*  Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı                          
*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Tüm Öğlen Ve Akşam Yemekleri
*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*  Tüm Özel Harcamalar                                  
 *  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 *  Müze Giriş Ücretleri