Yılbaşı Sakız Adası Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: 30 Aralık Cumartesi

Sakız Adası turu için Cumartesi sabahı saat 08:00 da Çeşme gümrük limanı girişindeki check-in ofisinde işlemlerimizi yapıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından 09:00 da Ege’nin maviliklerinde feribot ile 30 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor. Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından valizlerimi otobüsün bagajına yerleştiriyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.
Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur ARMOLİA köyü ve meşhur seramik atelyelerin birini ziyaret etmek için küçük bir mola.

Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan MESTA. Bizleri inşa edildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve kahve molası veriyoruz. Taksiarchis kilisesini ziyaretinin ardından köyden ayrılıyoruz.

Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşi bulunmayan PYRGİ. Ksista adı verilen ve Cenevizlilerden günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor.

Damla sakızı müzesi bir diğer ziyaret noktamız. Damla sakızı ve adanın tarihini bu modern müzede detaylı inceliyoruz.


2. Gün: 31 Aralık Pazar

Akşamüstü otelimizde buluşuyor ve şehir merkezi tanıtım turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardın çok eski bir gelenek olan yılbaşı gemileri etkinliğine katılacağız.
Denizciliğiyle ünlü Sakız Adasında genellikle 6-7 kişiden oluşan arkadaş grupları sene boyunca birlikte, var olan gemilerin bire bir maketini hazırlar (ortalama 4-6 metre boyutunda)  ve bu maketleri yılbaşı gecesi komyenetlerin arkasında şehir merkezinde gezerek sergilerler. Sonrasında tüm gemiler meydanda toplanır ve jüri o senenin en güzel gemisini seçer.
Etkinliğin ardından aracımıza geçiyor ve yeni yıla gireceğimiz geleneksel Yunan tavernasına doğru hareket ediyoruz. Bize ayrılan masalarda fix menü yemek ve limitsiz yerel içki eşliğinde canlı müzikle eğlenip yeni yılı karşılıyoruz.


3. Gün: 1 Ocak Pazartesi

Yeni yılın ilk günü yeteri kadar dinlendikten sonra otelden ayrılıyor ve öğlen yemeği için adanın en güzel balıkçı köyü LANGADA’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde adanın sembollerinden biri haline gelmiş deniz kenarındaki yeldeğirmenlerinde fotoğraf molası veriyor. DASKALOPETRA bölgesinde Homeros’un İlyada ve Odysseia destanlarının yazıldığı öğretmen kayasını ziyaret ediyoruz.
Akşamüstü saat 17:00 da sizleri Sakız Adasından güzel hatıralarla yolcu ediyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

2 gece seçilen otelde oda+kahvaltı konaklama
Hızlı feribot bileti
Güney Ada turu
Kuzey Ada turu
Şehir merkezi turu ve yılbaşı gemileri etkinliği.
Tavernada yeniyıl eğlencesi. (Fix menü yemek ve limitsiz yerel içki)
Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kapı Vize ücreti
Yurtdışına çıkış harcı
Öğle yemeği
1 akşam yemeği
Gezi esnasındaki kişisel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Yılbaşı Sakız Adası Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri