Sevgililer Günü Özel Roma Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Jestleriyle insanın içini ısıtan heyecanlı insanların pizzayla şenlenip Espresso’yla uzayan keyifli sofralarında yerinizi almaya hazır mısınız? Güzel İstanbul gibi, 7 tepenin üstünde yükselen “Dünya’nın Başkenti” Roma’nın üç milenyum öteye dayanan tarihi, devasa arena Colosseum’dan taşıp şehrin dört bir yanına dağılmış gibi,vardığınız her köşe başında sizi başka bir sanat harikasıyla yakalayacak!

 

 

Tur Programı

1. Gün: İstanbul- Roma

Roma turu birinci gününde, şehri keşfetmeye hemen başlıyoruz, zira görecek çok şey var. İlk durağımız, Roma’nın sembollerinden biri sayılan Kolezyum (Colosseum) olacak. Eiffel Kulesi Paris için neyse, Kolezyum da Roma için o ve bu anıt, dünya çapında tanınıyor. M.S. 72 yılında inşasına başlanan Kolezyum, bilindiği üzere gladyatör dövüşlerine sahne olsa da, içinde tiyatro gösterileri, sirkler, festivaller ve çeşitli oyunlar da düzenleniyor. Kolezyum’un hemen yanında yer alan Konstantin Arkı da, görmeniz gereken bir başka yer


2. Gün: Roma

Roma turu ikinci gününe, Vatikan Şehri ziyareti yaparak başlıyoruz. Şehir desek de, aslında burası bağımsız bir ülke ve tamamen kendi kurallarına göre yönetiliyor (hatta aynı nedenle dünyanın en küçük ülkelerinden biri sayılıyor.) Vatikan görkemli bir yer ve sadece dine adanmış da değil, paha biçilemeyen sanat eserleri burada görülebiliyor. Vatikan’da dolaşmak tüm gününüzü alacaktır ancak buna fazlasıyla değiyor. St. Peter Bazilikası, Sistine Şapeli, Raphael Odaları ve Vatikan Kütüphanesi, muhakkak ziyaret etmeniz gereken yerler arasında.

 


3. Gün: Roma

Roma turu üçüncü gününde, Panteon ziyareti yapıyoruz. 2.000 yıllık bu anıt mezar, Roma İmparatorluğu döneminden kalmış en etkileyici yapılardan biri. 43 metrelik kubbesi desteksiz havada duruyor ve bu mimari mucize, bugün bile görenleri büyülüyor. İtalyan krallarının ebedi istirahat yeri olan Panteon, sadece kubbesindeki küçük bir delikten giren günışığı ile aydınlanıyor. Raphael’in duvar resmi çalışmalarını da burada görebilmeniz mümkün.


4. Gün: Roma- İstanbul

Otelinizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için  tam gün serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. 
Transfer almış olan misafirlerimizin uçuş saatlerinden 3 saat önce otellerinden alınarak transferleri gerçekleşecektir. Transfer almayı tercih etmemiş misafirlerimiz ise kendi imkanlarıyla uçuş saatlerinden 3 saat önce havaalanına geçebilirler.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Oda Kahvaltı Konaklama
 • Uçuşlar
 • Havalimanı Vergileri
 • Türkçe Bilen Asistan Eşliğinde Havalimanı > Otel > Havalimanı Transferleri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Türkçe Rehber Eşliğinde Panoramik Şehir Turu

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Sevgililer Günü Özel Roma Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri

  İtalya Vizesi