Sevgililer Günü Özel Paris Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Seine Nehri’nde romantik bir tekne gezintisi yapın, Eiffel Kulesi’nin muhteşem manzarasından şehri izleyin, Montmartre sokaklarından Fransız sanatının kalbine inin, ya da kendinizi dünyanın en karmaşık ağlarından birine sahip Paris Metrosu’nun akışına bırakıp, bu her köşesi görülmeye değer şehirde spontane bir keşfe çıkın...  Vaktinizi tutkularınıza ayırmak sizin için zevkse, bu şehir tam size göre!  

Tur Programı

1. Gün: İstanbul- Paris

Paris turu birinci gününde, ilk durağınız Eiffel Kulesi olmalı. Sadece Paris’in değil, tüm dünyanın tanıdığı bir sembol olan Eiffel Kulesi, 1889 yılında Alexandre-Gustave Eiffel tarafından inşa ediliyor. 307 metrelik yüksekliği ile tüm şehre tepeden bakıyor ve şehrin hemen her yerinden de görülebiliyor. Kule, 15.000 çelik kiriş ve 2.500.000 adet cıvatadan oluşuyor. 276 metredeki gözlem alanına asansörle çıkabilir veya 704 basamağı tırmanmayı tercih edebilirsiniz. Zirvede, sizi tüm şehrin soluk kesici bir manzarası karşılıyor. Önerimiz, kulenin ikinci katındaki Michelin yıldızlı Restaurant le Jules Vernes’de öğle yemeğini yiyip, manzaranın keyfini çıkarmanız.


2. Gün: Paris

Paris turu ikinci gününe, dünyanın en ünlü müzelerinden biri olan Louvre Müzesi ziyareti yaparak başlayın. Bir zamanlar kraliyet ailesinin yaşadığı saray, günümüzde Louvre Müzesi’ne ev sahipliği yapıyor ve girişinde yer alan cam piramit de en az müzenin kendisi kadar tanınıyor. Müze içinde değişik dönemlere ait 30.000’den fazla paha biçilemeyen sanat eseri bulunuyor. Mona Lisa tablosu, Venus de Milo heykeli ve Botticelli’nin freskleri, müzenin sergilediği eserler arasında yer alıyor. Tüm gününüzü Louvre Müzesi ziyaretine ayırmanızı, akşam olduğunda ise müzeyi çevreleyen Jardin des Tuileries Park’ında yürüyüşe çıkmanızı öneririz.

 


3. Gün: Paris

Paris turu üçüncü gününde, Cathédrale Notre-Dame de Paris (Notre-Dame Katedrali)'ı ziyaret edin. Gotik mimari tarzının en muhteşem örneği olarak kabul edilen katedral, Seine Nehri içindeki küçük bir adada yer alıyor. 1163 yılında inşasına başlanan katedralin tamamlanması, tam 150 yıl sürüyor. Katedralin görünümü, tüm ziyaretçileri afallatacak kadar eşsiz ve muhteşem. Devrim sırasında giyotine kurban giden 21 asile adanmış Krallar Galerisi’ni ziyaret etmenizi önemle tavsiye ediyoruz (ilgilenenler, bu asillerin halen saklanan başlarını Cluny Müzesi’nde görebilirler, Notre-Dame Katedrali’nde sadece vücutları bulunuyor!). Hafta sonları, katedralde özel bir video/ses gösterisi de düzenleniyor.


4. Gün: Paris- İstanbul

Otelinizde yapacağınız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. 
Misafirlerimiz uçuş saatlerinden 3 saat önce otellerinden alınarak transferleri gerçekleşecektir. 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Oda Kahvaltı Konaklama
 • Uçuşlar
 • Havalimanı Vergileri
 • Türkçe Bilen Asistan Eşliğinde Havalimanı > Otel > Havalimanı Transferleri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Türkçe Rehber Eşliğinde Panoramik Şehir Turu

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Sevgililer Günü Özel Paris Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri

  Fransa Vizesi