Güney Afrika Turu - National Geographic Maceraları

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Safarinin ter ve mücadele olmadığı zamanlar da vardır. Bu Güney Afrika Safari Turu, tam da bahsettiğimiz gibi size maksimum konfor ve minimum zorluk sunmak tasarlandı! Güney Afrika’yı National Geographic uzmanlığında keşfetmeye hazır olun! Güney Afrika Turu boyunca National Geographic’ten tavsiyeler, ilginç makaleler ve safari için fotoğraf tavsiyeleri sizi bekliyor.

Etkileyici şehir Cape Town’dan başlayacağımız bu turda Güney Afrika Cumhuriyeti’nin meşhur milli parkı Kruger Milli Parkı ve Karongwe Özel Safari Rezervine gidip “büyük beşlinin”  izini süreceğiz.

Tur Programı

1. Gün: Cape Town

Varış transferiniz ile Güney Afrika Turu başlıyor!


2. Gün: ve 3. Gün Cape Town

Güzel Cape Town oryantasyon turu sizi bekliyor. National Geographic Traveler dergisi tarafından dünyanın en iyi bahçelerinden biri olarak seçilen Kirstenbosch National Botanik bahçesi gezisinin ardından, Cape Noktasına gelip Boulders Plajının meşhur penguenlerini görme şansı yakalıyoruz. 3 gün isteğe bağlı olarak Robben Adası ya da Table Dağı ziyareti yapabilir ya da Stellenbosch civarında bir şarap turuna çıkabilirsiniz. Yemek: 2 kahvaltı.


4. Gün: Johannesburg

Güney Afrika Safari Turunda bugün uçak ile Johannesburg’a geliyoruz. Transfer ile otelimize gidiyoruz. Burada hoşgeldin yemeği olarak geleneksel Güney Afrika tarzı Barbekü sizi bekliyor. Yemek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği.


5. Gün: Panorama Route

Manzara dolu bir yolculuk ile Panorama rotasında ilerliyoruz. Blyde Nehri Kanyonu, Bourke’s Luck Potholes ve God’s Window güzel spotlarda mola veriyoruz. Akşam üzeri Kruger Milli Parkına varmış olacağız.Yemek: 1 kahvaltı.


6. Gün: Kruger Milli Parkı

Kruger Milli Parkında Kendi aracımızla yapacağınız safari turlarının tadını çıkarın. Sonrasında lodge’a geri dönüyoruz. Günü oldukça Afrika tarzı, yıldızların altında akşam yemeğimizi yiyerek sonlandırıyoruz. Yemek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği.


7. Gün: Karongwe Doğa Rezervi

Güney Afrika Turunda bugün Karongwe Doğa Rezervine geliyoruz. Sabah üstü açık aracımızla safari turuna çıkıyoruz. Kruger Milli Parkında yapacağınız safari turlarının tadını çıkarın. Sonrasında lüks kampınızın nehir manzarası sizi bekliyor olacak. Yemek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği.


8. Gün: Karongwe Doğa Rezervi

Sabah safarisiniin ardından brunch ve lodge’unuzda serbest vakit sizi bekliyor. Akşam üzeri Endangered Wildlife Trust’ın Carnivore Conservation Programından bir araştırmacıyla tanışacağız. Bu proje National Geographic’den Kelly Marnewick’in projesidir. Kelly’nin takımı bize bu araştırma programı hakkında bilgi verecek ve akşam safarisinde bize eşlik edecek. Yemek: 1 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği.


9. Gün: Johannesburg

Son bir safari turundan sonra Johannesburg’a geri geliyoruz. Akşam yemeğinizi yerel bir aile ile yiyerek bu tura unutulmaz bir şekilde veda etmeye hazır olun. Yemek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği.


10. Gün: Johannesburg

Güney Afrika Turu sona eriyor. Yemek: 1 kahvaltı.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

9 kahvaltı, 1 öğle yemeği, 5 akşam yemeği.
3 gece butik otel, 2 gece konuk evi, 4 gece safari kampı konaklaması.
Varış transferi.
Cape Town ve Cape Point oryantasyon turu.
Kruger Milli parkı girişi ve aracımızla safari turları.
Panoramik Yol (Blyde Nehir Kanyonu ziyareti, Bourke Luck Potholes, God’s Window ziyaretleri.)
Geleneksel Braii barbekü akşam yemeği.
Kirstenbosch Botanik Bahçesi rehberli gezisi
Özel araç, klimalı araç, uçak, üstü açık safari aracı.
Deneyimli Rehber, sertifikalı sürücü/rehber ve yerel rehberler eşliğinde yapılan geziler.
Maksimum 16 kişi, ortalama 14 kişilik küçük grup deneyimi.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Uçuşlar: Uluslararası ve iç hat uçuşları.
Transferler: Programda belirtilmeyen transferler.
Yemekler: Programda belirtilmeyen tüm yemekler. Tura dahil olmayan öğünler 230 – 300 USD civarı tutar.
Ekstra Aktiviteler: Programda belirtilmeyen gezi ve etkinlikler.
Harcamalar: Kişisel harcamalar ve bahşişler.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Güney Afrika Turu - National Geographic Maceraları Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  ● Bu tur, normal kondisyon seviyesinde, çok zorlayıcı olmayan, hafif doğa yürüyüşü ve trekking performansı içeren bir turdur.

  ● G Plus tarzı olan bu seyahatimiz, unutulmaz deneyimler yaşarken daha kaliteli konaklama, transfer, aktivite ve yemekler konusunda kusursuz hizmet için tasarlanmıştır.

  ● Maksimum çeşitlilik için tasarlanmış bu seyahatimiz, aktif keşfin, sıra dışı coğrafyaların, vahşi yaşamın ve yerel kültürlerin ideal kombinasyonudur.

  Afrika’nın en güneyinde yer alan Güney Afrika Cumhuriyeti. kıtanın güneyinin neredeyse yarısını toprakları altına alır. Ülkenin başta Afrikaanca olmak üzere 10dan fazla resmi dili, siyahi ve beyaz halklarla karışık bir etnik yapısı vardır. Başkent Cape Town hızlı şehir hayatı, spor aktiviteleri, meşhur şarapları ve görkemli dağ manzarası ile Güney Afrika’nın en büyük 3. şehridir. İsrail toprakları kadar geniş olan Kruger Ulusal Parkı ve iSimangaliso Wetland Parkı vahşi doğayı, Garden Route ise bitki örtüsü, vahşi yaşam ve açık hava aktivitelerini keşfetmek için çok idealdir. Lesotho Krallığı’da, Güney Afrika Cumhuriyeti topraklarında yer almaktadır.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri